שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  פעילים באוהל המחאה: אין מקום לארבע ספרות
  על רקע פגישותיו של עופר דקל בקהיר, אוהל המחאה למען גלעד שליט ממשיך בפעילות ויארח גם את השר בן-אליעזר. פעיל במקום סיפר כי יש מי שמרים גבה נוכח ביקורי השרים: "הגיע אהוד ברק, וכמה מהחבר'ה אמרו 'היי, הוא לא שר הביטחון?'"

  "יש לנו כאן שלט שמונה את הימים מאז נפל גלעד בשבי. הערב מנינו 990 יום. אין לנו מקום לארבע ספרות בשלט הזה. זו השורה התחתונה". את הדברים אמר אמש (יום ג') ל-ynet תום דרומי, אחד הפעילים האחראים על אוהל המחאה מול בית ראש הממשלה בירושלים.  

   

  הדברים נאמרו בתום שלושה ימים של מחאה, וזמן קצר לאחר שנודע כי עופר דקל, השליח המיוחד של ראש הממשלה לנושא - נמצא בקהיר, כדי לקדם את העסקה. דיווחים מקהיר תיארו את המהלך כ"משא ומתן נמרץ בנוגע להרכב רשימת האסירים". במקביל, פעילים באוהל המחאה הביעו פליאה על התעניינות השרים שבאו להזדהות, שכן הם אלה שאמורים לקבל הכרעות בנושא.

   

  המאבק לחופש - כותרות אחרונות:

   

  דרומי, האחראי מטעם אגף המשימות של התנועה הקיבוצית על הלוגיסטיקה והארגון של מאהל המחאה בירושלים, אמר: "אני מקווה שהלחץ של המסה האנושית שאנחנו רואים פה כבר שלושה ימים ישפיע. אלה אנשים שרואים את הסיכוי, ולא רוצים שיאבד. הלחץ הזה מבטא את ההרגשה של העם. זה לא ספין תקשורתי".


  צבי רגב, בבואו לחזק את המשפחה (צילום: גיל יוחנן)  

   

  "רבים פה פעילים במאבק לשחרור שליט כבר תקופה ארוכה", אמר דרומי. "אנחנו מצליחים לצבור כאן המון דעת קהל ותקשורת, מכל העולם ובכל השפות. יש כאן חיבור מיוחד לעם, שמצליח לגעת", אמר וסיפר כי רבים מתקשרים אליו מרחבי הארץ, כדי לוודא שבהגיעם למקום - יוכלו ללחוץ את ידיהם של נועם ואביבה שליט.

   

  הסתייגות מביקורי השרים

  אחרי שלושה ימי פעילות, שבהם הגיעו למקום בין היתר גם השרים חברי הקבינט אהוד ברק ואלי ישי, הורגשה הסתייגות מסוימת מצד חלק מהפעילים באוהל המחאה. כמה הביעו פליאה על העובדה ששרים מגיעים להביע הזדהות עם מטרות המאבק, בעוד הם אלה שאמורים היו לקבל את ההחלטות בנושא.

  "כשהגיע לכאן אהוד ברק, כמה מהחבר'ה אמרו משהו כמו 'היי, הוא לא שר הביטחון?'", סיפר אחד הפעילים. הבוקר צפוי להגיע למקום גם שר התשתיות, בנימין בן אליעזר.

    

  על המגעים הקדחתניים המתקיימים בקהיר, אומרים הפעילים כי אינם מושפעים - לדעתם - מהמחאה באוהל, אולם הדבר בוודאי משפיע על מי ששולח את המתווכים.

   

  אתמול היה נדמה כי החיבוק הרחב שקיבלה משפחת שליט הגיע הכי קרוב שאפשר למקבלי ההחלטות, כאשר נועם, אביבה וצבי שליט נפגשו עם אשת ראש הממשלה, עליזה אולמרט. בפגישתם אמרה להם אולמרט בין היתר: "אני מזדהה לחלוטין עם המאבק לשחרורו של גלעד, ולולא הייתי עדה למאמצים האינטנסיביים המושקעים בהחזרתו, ודאי הייתי יוצאת אל אוהל המחאה בעצמי".

   

  אולמרט הביעה תקווה כי "יעלה בידיו של ראש הממשלה להשלים את המהלך בזמן הקצר הנותר לכהונתו".

   

  גלעד שליט נחטף לרצועת עזה לפני 990 ימים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  השר ישי ונועם שליט. שרים עולים לרגל
  צילום: גיל יוחנן
  ברק ושליט. "הוא לא שר הביטחון?"
  צילום: גיל יוחנן
  הוריו של גלעד בצאתם מהפגישה עם עליזה אולמרט
  צילום: גיל יוחנן
  הנשיא פרס ונועם שליט, אתמול
  צילום: מארק ניימן, לע"מ
  מומלצים