שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נתניהו על דרבן: לא כולם למדו את לקח השואה
  בפתח ישיבת הממשלה השבועית, אמר נתניהו: "בזמן שאנו נתייחד עם זכרם של ששת המיליונים, תתכנס בשוויץ ועידה שבה אורח הכבוד הוא מכחיש שואה שלא מסתיר את כוונתו למחוק את ישראל". הוא בירך את המדינות שהחרימו את הוועידה

  בוחנים מהצד את ועידת האו"ם נגד גזענות. זמן קצר לפני פתיחתה של וועידת האו"ם בז'נבה, בה משתתפים גם כאלו שמכחישים את עצם קיומה של השואה כמו נשיא איראן, מחמוד אחמדי-נג'אד - אמר ראש הממשלה, בנימין נתניהו: "לצערנו לא כולם למדו את לקח השואה".

   

  חוזרים ל"דרבן" - עדכונים אחרונים ב-ynet:

   

  בפתח ישיבת הממשלה השבועית הבוקר (יום ב') התייחס נתניהו לוועידת דרבן 2. "בזמן שאנחנו נתייחד עם זכרם של ששת המיליונים, תתכנס בשוויץ ועידה שלכאורה מכוונת נגד הגזענות. אורח הכבוד בה הוא מכחיש שואה שלא מסתיר את כוונתו למחוק את ישראל מעל פני האדמה. אני מברך את המדינות שהחרימו את הוועידה. בניגוד לימים האפלים של אז, היום ניצבת מדינה יהודית חזקה".


  אחמדי-נג'אד מתקבל בחמימות בג'נבה (צילום: AP)

   

  נתניהו אמר כי הוחלט להקציב 20 מיליון שקלים לסל השירותים לניצולי השואה ועוד 10 מיליון שקלים להשבת רכוש של הנספים. הוא אמר כי את ההחלטה הוא קיבל יחד עם שר האוצר יובל שטייניץ ושר הרווחה יצחק הרצוג. "אני שמח שאנו יכולים לעשות שירות זה, כדי שניצולי השואה יוכלו לסיים את חייהם בכבוד, בבריאות ובאריכות ימים. בסופו של כל חשבון מדינת ישראל היא המפתח להבטחת קיומו של העם היהודי, ולהבטחת ביטחונו".

   

  שר הביטחון, אהוד ברק, התייחס גם הוא לוועידה. "הוועידה היא ביטוי לעולם הפוך, שבו נשיא איראן יכול להיות אורח כבוד בוועידה נגד גזענות. בשביל זה אנחנו קיימים, אנחנו צריכים ליישר את העולם הזה". שר התמ"ת, בנימין בן-אליעזר, התייחס לעצם נוכחותו של אחמדי-נג'אד בוועידה: "הדם זועק אל מול המחזות אלה, אני מזועזע כיהודי וכאזרח העולם".

   

  השר שלום: זו במה להתקפה אנטי-ישראלית

  מי שעוד ביקר את הוועידה הוא השר לפיתוח אזורי, סילבן שלום. "זו ועידה של הסתה, ועידה של הרס במקום ועידה שתילחם בגזענות. זאת במה להתקפה אנטי ישראלית חריפה. העובדה שארה"ב ומדינות אחרות אינן משתתפות בה, מוריד את רמת החשיבות של הוועידה הזאת לכמעט אפס, בעיקר כשאנו רואים שבראש הוועידה הזו עומדים אנשים כמו אחמדי-נג'אד, שהם המטיפים הגדולים ביותר להסתה, לגזענות ולשנאה", הוא אמר.

   

  לגבי ההשתתפות בדרבן 2, הודיע הבוקר שר החוץ של צרפת, ברנאר קושנר,

   כי ארצו תשתתף בוועידת האו"ם - אך הבהיר כי הוא יעזוב את הוועידה "לאלתר" אם הכינוס - ובעיקר הופעתו של נשיא איראן - יהפוך לבמה להשמעת אמירות גזעניות נגד ישראל.

   

  שמונה מדינות מערביות מחרימות את הוועידה היום - ארה"ב, אוסטרליה, ניו זילנד, הולנד, איטליה, גרמניה, שבדיה וקנדה. זאת, לאור העובדה שהכינוס שנפתח היום צפוי לאשרר את החלטות הוועידה שנערכה בדרום-אפריקה לפני שמונה שנים. בין היתר, תכלול הצהרת הסיכום אשרור לטענה כי ישראל היא "מדינה גזענית וכובשת" - יחידה מסוגה בעולם - וכי "ציונות היא גזענות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  נתניהו. "לא למדו"
  צילום: אוליבייה פיטוסי פלאש 90
  מומלצים