שתף קטע נבחר

עונש מוות לפלסטיני שמכר קרקעות לישראלים

הדיון בעניינו של תושב חברון שהואשם בבגידה נמשך יומיים בלבד. בית דין מיוחד הרשיע אותו במכירת קרקעות ליד העיר וגזר עליו עונש מוות. ההוצאה להורג טעונה אישור של אבו מאזן

בית דין פלסטיני מיוחד גזר היום (ג') עונש מוות על תושב חברון שהורשע במכירת הקרקעות לישראלים. מדובר באדם הראשון שהועמד לדין מאז שהפרשה היכתה גלים בגדה המערבית בעקבות הפרסום ב-ynet.

 

הדיון בעניינו של הפלסטיני נמשך יומיים בלבד, בעוד שכתב האישום הוגש נגדו בשבוע שעבר. התביעה הציגה מסמכים שכללו את מיקומי הקרקעות שהוא מכר לישראלים בסביבת בית אומר שליד חברון. לפיכך הם ביקשו להאשימו בבגידה. בית הדין קיבל את טענת התביעה והרשיע את האיש.

 

לפי חוקי הרשות הפלסטינית, כל הוצאה להורג טעונה אישור של הנשיא מחמוד עבאס (אבו מאזן), שלעתים נוהג לעכב גזרי דין מסוג זה. כמה פלסטינים אחרים, שניתן להם עונש מוות לאחר שהורשעו בשיתוף פעולה עם ישראל, לא קיבלו את אישור אבו מאזן.

 

ב-ynet פורסם כי פלסטינים רבים שנחשדו במכירת קרקעות, בהם ערביי-ישראל המתגוררים במזרח ירושלים, שוחררו בעקבות התערבות מצד ישראל וכתוצאה מכך, נסגרו התיקים בעניינם. בעקבות הפרסום, חברי סיעת הפתח מאזור ירושלים מנסים לבדוק מי נתן ההוראה לבטל את החקירה בעניין אותם חשודים. כל זאת בשעה שהפלסטינים מנהלים קרב תקשורתי ופוליטי כדי למנוע את השתלטותן של עמותות ישראליות המבקשות לרכוש קרקעות ובתים בירושלים.

 

בכיר הפתח בירושלים, חאתם עבד אל-קאדר, המשמש כיועץ לענייני ירושלים של ראש ממשלת הרשות, סלאם פיאד, הבהיר אתמול כי התביעה הפלסטינית 

ממשיכה לחקור עשרות פרשות של מכירת קרקעות לישראלים. עם זאת, הוא הוסיף כי "ישנם קשיים בחקירת חלק מהחשודים הירושלמים, בגלל לחצים ישראליים, ובגלל שהתביעה מתקשה בהכנת כתבי אישום נגדם".

 

עבד אל-קאדר אישר כי הרשות עצרה למשך מספר ימים מספר תושבי ירושלים, והוסיף כי ישראל פנתה דרך התיאום הצבאי והורתה להעביר לידה את החשודים ששוחררו. הוא הדגיש כי השלטונות הפלסטיניים פועלים בנחרצות בכל הנוגע למכירת קרקעות לישראלים, והוסיף כי יש להוציא להורג את מי שיימצאו אשמים במכירת קרקעות ליהודים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים