שתף קטע נבחר

איתן כבל מתפטר: "ברק צריך חצרן, לא מזכ"ל"

"בצער שאין צורב ממנו", כותב המזכ"ל הפורש ליו"ר המפלגה, "הגעתי למסקנה שביתך הפוליטי אותו אתה יוצר אינו ביתי עוד". לחבריו הוא מבטיח: "אפעל להחזיר עטרה ליושנה, כדי שנשוב לדרכם של בן-גוריון ורבין". גם היועץ המשפטי התפטר

מרים ידיים: מזכ"ל העבודה, איתן כבל, שניהל בחודשים האחרונים מאבק איתנים נגד היושב-ראש אהוד ברק, שיגר אליו הבוקר (יום ג') מכתב התפטרות. לדבריו, הוא מסיים את תפקידו לאחר שברק ניסה "לגרש אותו מהמהפלגה".

 

"בצער שאין צורב ממנו הגעתי הבוקר למסקנה, שביתך הפוליטי אותו אתה יוצר אינו ביתי עוד", כותב כבל במכתב מתוקשר לברק. "החל ממחר אפעל כחבר מפלגה מהמניין להחזיר עטרה ליושנה, כדי שנשוב לדרכם של בן-גוריון ורבין. חצרן נחוץ לך, לא מזכ"ל וגם לא מנכ"ל, ואני אינני כזה".

 

את מכתבו חותם כבל בפנייה לחבריו למפלגה: "השמיים התקדרו במפלגתנו, אך עוד בימינו יזרח שחר של יום חדש". גם יורם אברהמי, היועץ המשפטי של העבודה, הגיש היום את התפטרותו, לאחר שנפתחו הליכים להדחתו.

 

איתן כבל נמנה עם קבוצת המתנגדים לברק בסיעת העבודה. בוועידה האחרונה נשא נאום נרגש על דרכו במפלגה, כשהוא מתנגד לכניסה לממשלת נתניהו. ברק ניצח בוועידה - והתפנה להדחת המזכ"ל.

 

בתחילת השבוע הבא אמורה הייתהועידת המפלגה להתכנס שוב, כדי

 להצביע על ההדחה. בעקבות עתירות, שהוגשו על-ידי שני המחנות הניצים בעבודה, מתח אמש המוסד לבירור עתירות ביקורת על כבל ושאר ה"מורדים", על שאינם ממלאים אחר החלטות הוועידה בעניין הכניסה לקואליציה. הסוגייה הועברה לבית-הדין של התנועה - ומבחינת כבל, היה זה הקש ששבר את הגב.

 

בעבודה מעריכים כי סיכוייו של כבל לנצח בוועידה היו נמוכים ביותר, ולפיכך אפשר שהחליט להקדים תרופה למכה. כעת יש המעריכים כי הוא יפרוש מהמפלגה או מהחיים הפוליטיים. תהיות דומות נשמעו גם סביב עתידם הפוליטי של יולי תמיר, אופיר פינס ועמיר פרץ. לגבי האחרון, הבהירו מקורביו כי אין לו שום כוונה לעזוב את הפוליטיקה, ובאשר למפלגת העבודה - "ימים יגידו".   

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צער שאין צורב ממנו: כבל
צילום: דודי ועקנין
ימים יגידו: פרץ
צילום: ירון ברנר
מומלצים