שתף קטע נבחר

שוברים שתיקה: משפחת שליט בדרך לניו-יורק

במטה המאבק לשחרור גלעד אומרים שהשקט בו בחרה המשפחה לנקוט מאז נבחרה ממשלה חדשה, היה בעוכריה. כעת ינסו הוריו לבקש מהממשל האמריקני לכלול את נושא שליט כחלק מהלחצים המופעלים על גורמים באזור

"נראה כי השקט שכפתה על עצמה משפחת שליט מאז נבחרה הממשלה החדשה, יש בו משום מתן לגיטימציה לאי-עשייה", כך אמרו אמש (שבת) ראשי מטה המאבק לשחרורו של גלעד שליט. הם ציינו כי בימים אלה שוקלים במטה לשנות את המדיניות: "דומה שאנחנו בקרב מאסף על ערך מרכזי שאפשר שהולך ומתמוסס לנגד עיני כולם, המתגייסים וההורים גם יחד". 

 

הוריו של שליט, אביבה ונועם שליט, יצאו אמש לארצות הברית ויובילו היום את הצעדה השנתית למען ישראל, שתתקיים בניו יורק.

ההורים הוזמנו לצעדה שמוארגנת בידי הקהילה היהודית, ובקהילה ציינו כי המאבק לשחרור גלעד יעמוד במרכז הארוע.

 

שליט האב יפנה בדבריו למנהיגות האמריקנית ויקרא לה להעמיד את עניין שחרורו של גלעד כחלק ממערכת הלחצים שהממשל מפעיל באזור. כמו כן, יחזור האב על הקריאה לצלב האדום לעמוד במחויבותו, לבקר את גלעד ולהביא אות חיים. ביום רביעי נערכה הפגנה מול משרדי הצלב האדום בניו יורק בנושא זה.

 

אמש נמסר מהמטה לשחרור גלעד שליט, כי אנשיו שוקלים לחדש את המאבק הציבורי הקולני, שהופסק בצורה מאורגנת לאחר כינון הממשלה החדשה, בתקווה שהשקט יסייע לקידום המהלכים לשחרורו של גלעד.

 

"המשפחה שמרה על שקט במהלך הימים מאז נבחרה ממשלה חדשה, אותו שקט שהטיפו לו בעבר. העובדה שדבר לא נעשה באותו פרק זמן, רק מוכיחה שיש בשקט משום מתן לגיטימציה לאי-עשייה. העובדה שטרם מונה מחליף לעופר דקל, למעט הפצת הודעות שמסתיימות בכלום, היא שערורייה ערכית ומנהיגותית שאי אפשר להיות שליו למולה", נמסר.

 

"לקח רון ארד טרם נלמד"

"הנסיעה של המשפחה לארה"ב, אמורה להדהד באוזני הקברניטים פה, באוזני הריבון, שמדינת ישראל חייבת לעמוד במחויבותה, וכל יום שעובר הוא בבחינת אכזריות והעמקת הניכור בין מדינה לשליח שלה", הבהירו אנשי המטה, וציינו כי עולה הרושם "שאין זה מובן מאליו שהממשלה החדשה אכן מבינה שגלעד הוא באחריותה, גם אם נפל בשבי בתקופת ממשלה קודמת. אפשר שלקח רון ארד טרם נלמד".

 

עוד הזכירו במטה, כי בעוד פחות מחודש יצוין יום השנה השלישי לנפילתו של גלעד בשבי. "גלעד הוא בנה של משפחת שליט. גלעד הוא בן של עם שלם", אמרו.

 

נציג מצפה הילה במטה המאבק, שמשון ליבמן, התייחס לפטירתו בסוף השבוע של יונה באומל, אביו של החייל זכריה באומל, מנעדרי קרב סולטן יעקב לפני 27 שנים. מאז הוכרז הבן נעדר בקרב ניהל האב מאבק עיקש לקבלת מידע על בנו. "כמשפחה ומטה שנלחמים על הבן, אנחנו משתתפים מעומק הלב בצערה של משפחת באומל במותו של יונה, שנאבק על בנו במשך תקופה כה ארוכה", אמר. 

 

גלעד שליט נחטף לרצועת עזה לפני 1,071 ימים.


פורסם לראשונה 30/05/2009 23:28

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגנה מול הצלב האדום בניו יורק
צילום: דיוויד קרפ
ינאם. נעם שליט
צילום: זאב טרכטמן
מומלצים