שתף קטע נבחר

איראן: נותקו רשתות הסלולר, ynet נחסם

הממשל האיראני עושה כמעט הכל כדי להשליט סדר במדינה. לצורך זאת, ניתק רשתות סלולר וגם את פייסבוק וטוויטר. גם אתרי חדשות, בהם ynetnews הורדו, ושידורי בי.בי.סי בפרסית שובשו

ביממה האחרונה ניתקו שלטונות איראן את רשתות הסלולר, ובעקבות המהומות בטהרן נחסמו גם הרשתות החברתיות "פייסבוק" ו"טוויטר" וכן אתרי חדשות שונים, בהם ynetnews (גרסת ynet באנגלית) נחסמו. המהלכים הללו נתפסים בעיקר כניסיון למנוע מאנשי המועמד הרפורמיסטי לנשיאות, מיר חוסיין מוסווי, להתארגן.

 

הבחירות באיראן - עדכונים אחרונים ב-ynet

 

בטהרן נותקה לגמרי הרשת הסלולרית, אך באזורים אחרים במדינה ניתן היה להשתמש בטלפון הנייד. במהלך היום נחסמו מספר אתרים המזוהים עם הזרם הרפורמיסטי ומאתמול נחסמה האפשרות לשלוח מסרונים (SMS) ברשתות הסלולר במדינה.


מפגין תומך מוסאווי אוחז בפתק עליו כתוב: "אנחנו כותבים מוסאווי, אתם קוראים אחמדי-נג'אד"(צילום: AP) 

 

באיראן יש שלוש רשתות סלולר, והערב לא ניתן להשיג מנויים בכולן. בעקבות המתח הרב שנוצר במדינה לאחר פרסום תוצאות הבחירות, נוקטים השלטונות בצעדים קיצוניים כדי להצר את צעדי המוני הצעירים שהצביעו מוסווי ולא מוכנים להשלים עם המצב.

 

בין אתרי החדשות שנחסמו במהלך היום "שהאב ניוז" "אפתאב", המזוהים עם הזרם הרפורמיסטי, וכן האתרים "קלם ניוז" ו"כלמה" המזוהים עם מחנה מוסווי בפרט. באתר "קלם ניוז" פורסמה מוקדם יותר הודעה לפיה על הציבור "לא להתייחס לדואר אלקטרוני ולמסרונים חשודים", אולם לא פורסמה הכחשה או התייחסות ספציפית לגבי השמועות על מעצרו. בהודעה נכתב כי "חדשות המטה של מוסווי יפורסמו באתרים השייכים למטה שלו".

 

כמו כן שובשו שידוריה של תחנת BBC בפרסית המשדרת מטהרן באמצעות לווין. גם אתמול שובשו שידוריה. המשטר אינו רואה בעין יפה את הדיווחים שהרשת הזאת מעבירה.

 

הבוקר גם מנעו השלטונות את הפצת העיתון "אעתמד מלי" השייך למהדי כרובי, המועמד הרפורמיסטי שהגיע רביעי בבחירות.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חסם טלפונים. אחמדי-נג'אד
צילום: AP
המהומות בטהרן
צילום: AFP
מומלצים