שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  פרופיל 24

  אחרי 100 ימים של חסד, לעמית קוטלר נמאס מערוץ הפרומו, המכונה "ערוץ המוזיקה" ומלוח השידורים החלול שלו שכולל בעיקר קידומים לתוכניות "קשת". אולי שמישהו כבר יעצור את המנגינה הזו?

  מבחן שלושת החודשים הראשונים לשידורי ערוץ המוזיקה, מאז נכנסה "קשת" כשותפה בניהולו, מלמד, אם לסכם זאת בקצרה, שלא למדנו כלום. באירוע ההשקה המרשים שנערך מחוץ לאולפן השקוף בנמל תל-אביב, בדיוק לפני שלושה חודשים, הכריזו המנכ"ל צביקה ליבליך ואורי סלעי, שמונה לתפקיד העורך הראשי של הערוץ, כי "לא ייעשה שימוש ב-24 לקידום תוכניות 'קשת', אלא אם מדובר בתוכן הרלוונטי לערוץ המוזיקה".


  תוכנית האודישנים בערוץ המוזיקה. גם בפריים-טיים (צילום: מוזיקה 24)

   

  סלעי הוסיף ואמר בביטול, בתשובה לשאלתנו באותו אירוע, "'קשת' ממש לא צריכה את '24' כדי לקדם את עצמה". מנטרה עליה חזרו, אגב, אנשי הערוץ באוזני עיתונאים גם שבועות רבים לאחר מכן, בכל עת שעלתה טענה כזו או אחרת כלפי התנהלות הערוץ המתחדש. האמת? אנחנו יודעים ש"קשת" לא זקוקה ולו לדקת שידור ב-24. אבל נראה שההפך הוא הנכון, לפחות לפי לוח השידורים של הערוץ.

   

  שלושה חודשים של קידום

  ערוץ המוזיקה המתחדש הושק ב-24 במארס, היום בו הודחו מבית "האח הגדול VIP" מאיה בוסקילה ואמיר פיי גוטמן ונחתו באולפן המצוחצח בנמל תל-אביב. תוכן רלוונטי לערוץ המוזיקה? אפשר להתווכח. שימוש בוטה בתכני "קשת" לקידום "24"? אין עוררין.

   

  בשיחה שנערכה בתקופת ההשקה עם אחד מבכירי "קשת", הגן הבכיר על מקומו של ערוץ 24 במפת השידורים בישראל: "תגיד לי, מתי בפעם האחרונה ראית קליפ של שימי תבורי? מי נתן לו במה?". ואין צורך להוסיף מילה.


  שופטי "כוכב נולד". האולפן נשאר במשפחה (צילום: ערוץ 2)

   

  "האח הגדול" על שלוחותיה ושימי תבוריה איננה עוד, אבל את הבמה, ממש כמו על מסך ערוץ 2, תופסת כעת "כוכב נולד", שם משודרים פרקי האודישנים (גם בשעות הצהריים וגם בשעות הפריים-טיים), אליהם תתווסף תוכנית בהנחייתה של מארינה מקסימיליאן שתלווה את החזרות של המתמודדים בשידור א-לה ערוץ 20.

   

  בנוסף משודרים בערוץ מרתונים הלהיטים הגדולים של "כוכב נולד", מצעד הביצועים הבלתי נשכחים של "כוכב נולד", עשרת הגדולים - הזמרות של "כוכב נולד", שירים שאני אוהב במיוחד עם שירי מימון ושיבוץ-יתר של קליפים מבית היוצר של נחשו איזו תוכנית. אך טבעי יהיה לנחש כי בקרוב מאוד נזכה לראות את מודחי "כוכב נולד" מגיעים לאולפן השקוף במרינה הרצליה, מיד עם צאתם מאולפני הרצליה, לראיון ראשוני, בלעדי, חסר תקדים ומרגש עד דמעות.

   

  אין ספק, גם הפעם לאנשי "24" ו"קשת" יהיה מה לומר. הרי גם כאן מדובר ב"תוכן ראוי", "יצירות מוזיקליות" ותרומה אדירה לזמר העברי. טוב, בעצם למה אפשר כבר לצפות ממי שקיבלו, עם חותמת של הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו, אישור להגדיר את תוכניות האודישנים של "כוכב נולד" כתוכניות תעודה.

    

  העתיד לא נשמע טוב

  אין ויכוח על כך שבזכות תכני הריאליטי האינסופיים המציפים את הערוץ, הרייטינג של "24" שילש את עצמו. אבל מספרים, עם כל הכבוד לתרבות הרייטינג שכולנו חלק ממנה, הם עדיין לא הכל, ובתום מאה ימי החסד שהענקנו ל"24" ניתן לפסוק חד משמעית כי הוא חוטא לתפקידו ולא מספק את התכנים המוזיקליים שאכן מעודדים כאן יצירה ישראלית.


  שב"ק ס' באולפן השקוף. "קשת לא צריכה את 24" (צילומים: אלדד רפאלי)

   

  עם התחזית הברורה לפיה על זנבה של "כוכב נולד 7" תישמע יריית הפתיחה לעונה נוספת של "האח הגדול", העתיד ממש לא נשמע מצוין בכל הנוגע ל-24.

   

  בתחילת השבוע פירסמה מועצת הכבלים והלווין הודעה לפיה נדרש צביקה

  ליבליך, מנכ"ל ערוץ המוזיקה, לפרוש מתפקידו בשל ניגוד עניינים בין תפקידו זה לבין כובעו השני, סמנכ"ל השיווק של זכיינית ערוץ 2, "קשת". לא צריך להיות מומחה גדול בתעשייה כדי להבין שלא סתם החליט ניצן חן, העומד בראש אותה מועצה, לעשות "תצא בחוץ" לליבליך.

   

  האופציה היחידה שנותרה היא שמישהו במשרד התקשורת או במועצת הכבלים והלוויין הפועלת מטעמה ייכנס לפעולה ממשית ורצינית שתכלול קנסות, סנקציות ופעולות נוספות למניעת השתלטות התכנים הללו על שידורי ערוץ המוזיקה. אם המצב יימשך כפי שהוא עכשיו, והערוץ ימשיך לשמש כבמת פרומואים אינסופית לשידורי "קשת", אולי כדאי יהיה לשקול לשנות את שמו לערוץ הקידום.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שופטי "כוכב נולד". כל היום ב-24
  צילום: קרן נתנזון
  ליבליך. אין כל קשר בין תפקידו בערוץ המוזיקה לבין "כוכב נולד", כמובן
  צילום: יניב אדרי
  לאתר ההטבות
  מומלצים