שתף קטע נבחר

נתניהו: "מאמץ משולב בעניין שליט"

אחד הארגונים המחזיקים בשליט אישר שיש התקדמות במגעים לשחרורו, וראש הממשלה הנמצא ברומא ביקש לא להרחיב בנושא: "אנו מחויבים להחזיר אותו בריא ושלם לארץ ועושים מאמצים במישורים שונים", אמר

אחרי שגורמים פלסטינים דיברו על המשך ההתקדמות בנושא גלעד שליט, ראש הממשלה מבקש להנמיך פרופיל - אך מבהיר: "נתתי הנחייה לעשות מאמץ משולב של כל זרועות הממשל הישראלי".

 

אמש דווח בסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" על כך ש"שליט יועבר בקרוב למצרים" - אולם בשני הצדדים הכחישו את הידיעה. עם זאת, גורם בכיר באחד הארגונים המחזיקים בשליט אמר ל-ynet כי נמשכת "ההתקדמות הגדולה" במגעים.

 

ראש הממשלה, הנמצא במסע מדיני באירופה, אמר כי הזירה הדיפלומטית היא אחד המישורים בהם פועלת הממשלה.  הוא אמר שכלל לא שמע על הדיווח

וציין: "אנו מחויבים להחזיר

אותו בריא ושלם לארץ ועושים מאמצים במישורים שונים. אני לא חושב שזה יסייע כרגע לדבר על התנאים והכללים לשחרורו של גלעד. לעשות את זה בפרוש לא יהיה נכון".

 

הגורם באחד הארגונים אמר בהקשר זה כי "אף אחד לא מצפה מאיתנו שנפרסם את הפרטים הטכניים איך יתבצע הדבר, צריך להמתין קודם כל שהעסק ייגמר ורק אז להיכנס לפרטים האלה.ישנה התקדמות גדולה שנמשכת כבר שבועיים ואנחנו צופים כי ההתקדמות הזאת תימשך ואולי אף תוביל לפריצת דרך בקרוב מאוד". הוא ציין כי עמדות הצדדים נראות הרבה יותר קרובות מאשר היו אליהן גם בימים האחרונים של ממשלת אולמרט.

 

אביו של החטוף, נועם שליט, אמר היום ל-ynet כי אין לו שום מושג על התפתחות שהיתה בשעות האחרונות במשא-ומתן לשחרור גלעד: "למדנו כבר

בעבר שלא לסמוך על פרסומים שונים בתקשורת הערבית. לנו לא ידוע על כל התפתחות שחל במשא ומתן".

 

אתמול נערכה בכרם שלום הפגנה למען שליט, בקריאה לעסקת חילופי שבויים ואסירים. נועם שליט התייחס בה לנושא פתיחת המעברים, אותו מתנה ממשלת ישראל בשחרור בנו, ואמר כי "מאז החטיפה, אנשים פשוטים משלמים את המחיר. ילדים ונשים ואנשים שלא מעורבים, הם משלמים את המחיר לא חמאס".

 

יו"ר הפרלמנט הפלסטיני, עזיז דוויק, ששוחרר אתמול מהכלא הישראלי, אמר כי הוא "הכין הפתעה נעימה לעם הפלסטיני", שעליה יכריז בהמשך. זאת על רקע הדיווחים ששחרורו הוא חלק מהמהלך לשחרור שליט. בחמאס מאידך טוענים כי אין קשר בין הדברים.


פורסם לראשונה 23/06/2009 22:27

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מנמיך פרופיל. נתניהו
צילום: AFP
לא מכיר התפתחות. נועם שליט
צילום: רויטרס
שלוש שנים בשבי
צילום: גיל יוחנן
מומלצים