שתף קטע נבחר

התמתנות בקצב הירידה בביקוש לעובדי היי-טק

על פי מדד של חברת ההשמה MIT לסך הביקוש לעובדים בענף ההיי-טק, ברבעון ה-2 של 2009 סך הביקוש ירד רק ב- 6.3% בעוד שברבעון ה-1 ירד ב- 20.8%. מנכ"ל MIT: "גם כיום לא מעט חברות מגייסות עובדים"

עלייה של 0.8% בביקוש לעובדים בענף ההיי-טק בחודש יוני, הורידה את שיעור הירידה בביקוש ברבעון השני לרמה של 6.3%, שיפור משמעותי לעומת ירידה של 20.3% שנרשמה ברבעון הראשון. כך לפי מדד MIT מקבוצת מנפאואר ישראל לסך הביקוש לעובדים בענף ההיי-טק, המבוסס על מודעות "דרושים" המתפרסמות בעיתונות הדפוס והעיתונות האלקטרונית.

 

המשבר וההיי-טק - כתבות נוספות:

 

"סך הביקוש הרבעוני הגיע לרמתו הנמוכה ביותר לאחר הירידה החדה בסוף 2008 ובתחילת 2009", אומר ארז בנוביץ', מנכ"ל MIT. "ניתן להבחין בכך ששוק ההיי-טק התייצב סביב רמת ביקושים נמוכה. אני צופה שהביקוש לעובדי הייטק ימשיך לדשדש ברמתו הנוכחית הנמוכה לפחות עד סוף 2009 ואף לתוך 2010".

 

"חשוב להדגיש כי גם כיום לא מעט חברות מגייסות עובדים, ועובדים מוכשרים ומנוסים ממשיכים למצוא עבודה", הוסיף בנוביץ'. "מנגד, חלק מהמפוטרים, עם התכווצותו של שוק העבודה בהיי-טק, מתקשים לצערנו למצוא עבודה חדשה, וחלקם אף מנסים למצוא נתיבי קריירה חלופיים. גם סטודנטים רבים המסיימים את לימודיהם מתקשים למצוא מקום עבודה בתחום, אם כי גם כיום יש ביקוש לבוגרים מצטיינים".

 

מתוך 7 הקבוצות המקצועיות הנבחנות במדד, ב-4 ירד הביקוש לעובדים חדשים ביוני 2009 ובמקביל עלה הביקוש למנהלים ולראשי צוותים ומנהלי פרויקטים במידה מצומצמת. נראה אפוא שכל הקבוצות המקצועיות תרמו במידה זו או אחרת להתייצבות בסך הביקוש.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המוכשרים והמנוסים ממשיכים למצוא עבודה
מומלצים