שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  לסרי: "השרה לבנת אחראית לפירוק האנדלוסית"

  ראש עיריית אשדוד ומייסד התזמורת יחיאל לסרי תוקף את שרת החינוך ומתכנן מסיבת עיתונאים להסביר מדוע הוא רואה בה אחראית למצב התזמורת. הנגנים, מצדם, תומכים בלבנת

  ראש עיריית אשדוד יחיאל לסרי מאשים את שרת התרבות לימור לבנת בפירוק התזמורת האנדלוסית הישראלית. לסרי, שהיה מבין מייסדיה של התזמורת שפעלה במשך שנים בעיר אשדוד עד למשבר שהחריף בין העובדים, הנגנים וההנהלה שהוביל לפירוקה השבוע, הצהיר כי בכוונתו לקיים מסיבת עיתונאים בבוקר יום א' בבית סוקולוב בתל אביב.


  התזמורת האנדלוסית החדשה. "אנחנו נגנים ועובדים שנלחמים על פרנסתנו" 

   

  "לראש העיר יש הרבה מה לומר בנוגע לאופן התנהלותה של שרת התרבות בנושא התזמורת האנדלוסית", אמר דוברו שמואל דוד והוסיף, "הוא רואה בשרה אחראית לסגירתה". ראש עיריית אשדוד מכוון את חיציו לשרה הממונה, אך למעשה קובל על פסיקת בית המשפט המחוזי בבאר שבע שהורה היום (ד') על פירוקה של עמותת התזמורת האנדלוסית של אשדוד. גם הוראת בית המשפט להפקיד את הליך הפירוק בידיו של כונס הנכסים הרשמי של ישראל מעוררת את כעסו של ראש העיר.

   

  יחד עם זאת, יתכן כי לסרי כועס גם על האפשרות שכספי התמיכה בתזמורת, סכום של 3.2 מיליון שקל, עלול לעבור לנגניה ועובדיה שפועלים מאז ההכרזה החד צדדית של ההנהלה על פיטוריהם, תחת עמותת "אהבת קדומים" בירושלים. לדברי מקורבים הכעס קשור בעיקר לדבריה של השרה לימור לבנת הבוקר ב-ynet עם פרסום פסק הדין. "במשרד התרבות יש תקציב של 3.2 מיליון שקל לצורך פעילות התזמורת", אמרה לבנת והוסיפה, "אנחנו מקווים שתימצא הדרך בין הגורמים הרלוונטיים, ההנהלה והנגנים, לבוא לכדי פתרון שיחזיר את המוזיקה האנדלוסית לאולמות הקונצרטים".

   

  לגלגל את האשמה

  בתזמורת האנדלוסית החדשה רואים, כאמור, בהחלטת בית המשפט ניצחון ואומרים: "להחלטה יש חשיבות רבה שכן בעצם פירוק העמותה של עיריית אשדוד, תתקיים מעתה תזמורת אחת שמורכבת מאותם הנגנים והעובדים שזכו לפני שנים ספורים בפרס ישראל".

   

  אנשי התזמורת מגיבים היום (ה') להאשמותיו של לסרי נגד שרת התרבות לימור לבנת. העובדים והנגנים בתזמורת החדשה, שפועלים תחת עמותה אחרת מזה חודשים, ניצבים לימינה של השרה.

   

  נגן המנדולינה, המלחין והמנצח, תום כהן, העומד בראש ועד הנגנים, אמר היום ל-ynet: "אל לנו לשכוח לרגע כי את פירוק התזמורת ביקשו ההנהלה הקודמת ומקורביה, בהם לסרי עצמו, ואף נתנו לכך אישור נוסף בדיון שנערך בבית המשפט ובו הם נכחו.

   

  "לגלגל את ההאשמה לפתחה של השרה לבנת, אשר מכהנת בתפקיד כחודש ימים, זו דמגוגיה זולה שאנו רגילים בה. בשם כלל עובדי ונגני התזמורת, אני רוצה לבטא את הערכתנו ותמיכתנו הרבה ולהודות לשרה לבנת מעומק הלב. שרת התרבות הוכיחה כי היא מתעלה מעל לפוליטיקות קטנות ורואה לנגד עיניה בראש ובראשונה את טובת התרבות הישראלית, המזרחית, האנדלוסית, ולא פחות חשוב, את עתידם וחייהם בכבוד של העושים במלאכה".


  פורסם לראשונה 16/07/2009 00:22

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לסרי. אני מאשים
  צילום: צפריר אביוב
  לאתר ההטבות
  מומלצים