שתף קטע נבחר
עיצוב: אינה טסיס

בדקנו מוצרי הסרת שיער חדשים. מה שווה?

סכיני גילוח, ג'ל גילוח, קרמים ושעווה - כל אלה הם שחקנים ראשיים ברוטינת הסרת השיער שכולנו משועבדים לה. האם המוצרים החדשים והמחודשים טובים יותר? אנחנו כאן כדי לבדוק

החשיפה לה זוכים הגפיים ובתי השחי בקיץ רבה ומרובה היא, ולמרות זאת עולם כמנהגו נוהג ושיער כמנהגו צומח. רובנו לא אוהבות להלך על החוף כששיער רגלינו מתבדר ברוח, ושיער זקננו מצמח פרא.

 

עוד השווינו:

 

בקיץ, רובנו משועבדים לרוטינת הסרת השיער יותר מבכל עונה אחרת, ומדי יולי-אוגוסט, שוק הסרת השיער מתעדכן במוצרים חדשים. עבור אלו מכם שעוד לא הניחו את עורם תחת קרני הלייזר ומחט האפילציה, ושמעדיפים את ידם שלהם הבוטחת על-פני מכונה, בדקנו את המוצרים החדשים בתחום.


 

סכיני גילוח

פיוז'ן פאואר של ג'ילט

חמישה להבים יש לפיוז'ן פאואר, וחמישתם יודעים את המלאכה על בוריה. פיוז'ן הוא סכין אקסטרוורטי של ג'ילט, החברה שהביאה לעולם את המאך 3 שעלה כמטאור בשמי סכיני הגילוח והפך לנכס צאן ברזל בתרבות המגלחים.

 

לא בטוח שהפיוז'ן פאואר, שנמצא בשוק כבר קרוב לשנתיים, חולל מהפכה כמאך 3, אבל הוא ללא ספק מחולל פולסים חשמליים, בגרסת הפאואר המחודשת שלו שכוללת גם סייען לקיצוץ שיער אחיד. הסכין מרטיט את הזיפים בסיוע של סוללה, אחרי לחיצה על כפתור שנמצא בגבו; יש לו להב מתחלף, וכל כולו נראה כאילו חושל בידי חייזרים.

 

למרות שהוא מיועד לגברים, ניסתה אותו גם אישה אחת, ואלה הן התוצאות.


פיוז'ן פאואר של ג'ילט. סכין מצוין

 

הנסיין טוען שהסכין מעולה באופן מיוחד, אבל יש לו פונקציה אחת יותר מדי. "לא הבנתי לשם מה הרטט", התוודה בפנינו. "לתת לי הרגשה שזו מכונת גילוח? אולי אני לא מבין בזה, אבל לא הרגשתי שינוי משמעותי אחרי שהפעלתי את הרטט וכיוון שהוא הוא לא עזר, חזרתי לגילוח רגיל, שהיה כאמור מצוין. לא חשתי את חיכוך הסכין בזיפי הפנים, אבל כן באזור הצוואר, אם כי פחות מסכינים אחרים. עכשיו אני מתלבט בינו לבין המאך 3 טורבו שלי".

 

הנסיינית, שלקחה את הסכין לעצמה במקום להגיש אותו לחבר שלה, מוסרת בתגובה שלצערה, להב הסכין החליד כעבור שבוע וחצי של שימוש. אבל להב אפשר להחליף וטוב שכך, שכן לדבריה זהו סכין רחב יריעה, המתאים לכל פלג מפלגי הגוף הנשי. 

מחיר: 25 שקל לסכין


 

קוואטרו המחודש של שיק

ארבעה להבים וצבעי גלידת תות-וניל זה מה שיש לקוואטרו להציע לעולם. הנסיינית שעשתה בו מעשים מדווחת שהידית שלו מעוצבת לעילא ועטויית גומי נעים למשמוש, ואם היו מצורפים גם קרם ידיים וכרטיס אשראי - היה לו כל מה שכף היד הנשית צריכה.

 

הסכין עשה את פעולתו המיטבית בסיוע של מים, אבל עבד היטב גם על יבש. הקווטרו לא הותיר בעור חיתוכים או סימנים אדומים כשחלף על פני משטחים גסים יחסית. באזורים רגישים יותר, היתה דרושה עבודה עדינה יותר, ובכל זאת נותרה אדמומיות קלה עד לא מורגשת. הנסיינית שמחה לבשר שהודות לשימוש מבוקר ומנוחה רבה בין פעולה לפעולה, כיום, שבועיים אחרי שהתגלגל לידיה, הסכין עדיין מצליח לבצע בהצלחה את התפקיד שהאל ייעד לו.

 

מחיר מומלץ לשלושה סכינים: 30-25 שקל 


 

סכיני גילוח תלת להביים לנשים של לייף

לא, אני לא חורטת את שמו של חובי סטאר על רגלי (אלא על לוח ליבי) וגם אין לי חתלתול שרטני. אבל בשבוע בו השחזתי את סכיניה של חברת לייף על עור שוקיי - כך הוא נראה - אדמומי ושרוט כאילו חובי וחתול עשו בו שמות.

 

בעולם סכיני הגילוח, עיצוב דק גו מצביע דווקא על סכינאות שעלולה לפצוע, ואילו מראה שמנמן וארגונומי אמור לסמן סכין ידידותית לאפידרמיס. אולם במקרה הזה, נראה שלפנינו מקרה מתעתע של סכין שמנמן שמתנהג כאחד מפשוטי העם.

 

רק תינוק בן יומו נראה תמים יותר מחזותו הוורודה-לבנה עדינה של סכין זה, המתגאה בפס לחות המועשר בשמנים בוטניים. מסתבר שהיה כאן רמז מטרים: הוורוד פוקסיה שלו מבשר על הצבע שהרגליים ייצבעו בו בתום השימוש.

טובים רק בשימוש עם ג'ל לגילוח. לייף

 

שריטות קלות ומשטחי אדמומיות לא נרחבים אבל בולטים, הם העדים האילמים היחידים לביצועים של סכין הגילוח הזה. כך שאם תכננתן להשתמש בסכין + מים וסבון לריכוך בלבד, וניחנתן בעור מעודן, כלומר יבש שנוטה להיפצע, זה לא הסכין בשבילכן. 

 

ועם זאת, לעומת השוקיים שיצאו בשן ועין, בית השחי היה קשוח יותר, סבל את הסכין בגבורה ואף קיבלו בברכה. בסיוע ג'ל גילוח לנשים, התוצאה היתה מושלמת כמעט בכל מקום ואתר.

 

בסופה של התנסות המסקנה היתה למצוא סכין אחר לרגליים, ואת הסכין הזה לייחד למקומות קשוחים יותר, או לאזורים שרק ג'ל והשתיקה יפים להם.

 

מחיר מומלץ לאריזה של 4 סכינים: 25 שקל


 

סכיני גילוח תלת להביים לגברים של לייף

לגרסה הגברית של סכיני הגילוח התלת להבים של לייף קוראים סכיני גילוח תלת להביים של לייף. כי ההבדל הוא לא בקנקן אלא במה שיש בו: השמנים הבוטניים ישנם גם כאן, אולם הסכין הגברי דק יותר וראשו "מתכוונן" במקום "מסתובב" של הבנות. ההבדל המשמעותי ביותר הוא כמובן בצבע המסוקס שיגרום לכל גבר לבחור בסכינים: כחול בייבי.

 

הענקנו סכין כזה לעלם חמודות, שלו יכול, היה יוצא עם עצמו, אבל הוא לא יכול, לכן הוא נוהג להתגלח. זהו גבר שעורו רך אם כי לא בשנים. העור שלו סובל הכל חוץ מדיחוי ולכן שגרת התגלחת שלו היא יומיומית. הוא בין הזכרים היחידים שאיתרנו שמגלח את פרצופו ופדחתו בתער לא ממוכן. זוהי עדותו:

 

"הסכין פשוט לעומת כל השכלולים שקיימים היום בשוק. ולמרות שהוא ניקה את פני מזיפים בהצלחה לא מעטה, הוא זרע אי אלו פצעונים מתחת לסנטר".

 

השורה התחתונה: מומלץ רק למי שכיסו קצר מלהושיע.

 


   

סייעני גילוח

ג'ל לגילוח

סמיילי, חבצלות ויונים לבנות - את כל אלה (וגם כמה פרפרים) הייתי מעניקה לג'ל הגילוח סאטין קייר לנשים, שגאל את נשמתן המעונה של גפי התחתונות משריטות סכיני הגילוח.


ג'ל סאטין קייר וידיד. ג'ילט

 

הוא מועשר בלחם והחמאה של עולם הפחתת הגירויים: וויטמין E ואלוורה. לא ברור מדוע ולמה, אבל יש בו גם חלקיקי משי. לחיצה אחת מחלצת מהמכל ג'ל בשני גוונים של כחול, שעל הגוף הופך לקצף סמיך. כמובן שלחצתי מהר והרבה מדי, ושחררתי משם כמות ג'ל שיכולה לגאול את הכנרת משיממונה ולמלא אותה בקצף לרוב, שקל מאוד להתגלח איתו.

 

כן, הקצף הנעים מאפשר גילוח חלק גם במתחמים רגישים, ומנע הופעת חתכים או פצעונים גם בשימוש בתערים ידועים לשמצה. גם סכינים שלא מרחמים על איש, הפכו לפודלים תחת מגע ידו של הג'ל הזה.

 

לגברים יש סוג שיער אחד להסיר - לנשים יש כמה וכמה. והג'ל הזה מושלם לכולם. מה שכן, אחרי שטיפת הקצף, נחשפים איי שיער שנשכחו, כי לעיתים מרוב קצף לא רואים את היער.

 

מחיר מומלץ: 20-26 שקל.


 

ג'ל גילוח של ניוואה

הנסיין הוא איש ניוואה ותיק, שניסה על בשרו מוצר חדש של החברה האהובה עליו וזו התרשמותו.

 

"הג'ל היה נעים למריחה. מוקצף בקלות כך שכמות קטנה כיסתה שטח פנים גדול. ריחו נייטרלי והוא עושה את העבודה. האם הוא עולה או נופל מג'ל גילוח טוב אחר? קשה לומר. בסופו של דבר, הכל יצטמצם לעניין המחיר שכן, טוב ככל שיהיה, הוא אינו היחיד בשוק שיודע את המלאכה.

 

"הפריע לי שחסר כיתוב בעברית או באנגלית על האריזה, למעט צמד המילים easy shave. אולי בחברה מניחים שכולם יודעים להתמרח כמו שצריך, ובצדק, אך חסרון הכיתוב בכל זאת מצביע על זלזול בקהל הישראלי". 

 

מחיר מומלץ: 37 שקל  


 

קרמים להסרת שיער

מסיר שיער למקלחת של Veet

קרמים להסרת שיער לא מתאימים לכל הנשים. גם אצלי, נסיינית בעלת השקפת עולם שעטנזית, קרמים מעלים אבק ואדים על המדף בחדר האמבטיה. ובכל זאת, הספוגית החמודית בצבע דשא משכה את עיני, והחלטתי שאקצר את שיערותי בסיועה ויהי מה. 


המשחה מקצה לכן 6 דקות בלבד להסרה. צאו לדרך

 

הוראות השימוש של המוצר בלבלו ממבט ראשון. ראשית, הן באנגלית צחה ובעברית נעדרת. שנית, הן כוללות הרבה מאוד מספרים: יש למרוח את המוצר ולחכות דקה. להיכנס למקלחת אבל לחכות 2 דקות עד שהמים נוגעים במשחה המרוחה. כעבור 2 דקות יש לאפשר מגע בין מים למשחה, ואז להסיר אותה בעזרת הספוגית. אבל מה שהבהיל אותי יותר משבלבל, היה הציווי האחרון: כל השלבים המדודים הללו אמורים להימשך 6 דקות בלבד ולא יותר.

 

סטופר אין לי, לכן סמכתי על הערכת הזמן שלי ועברתי על כל שלבי הפעולה וציפתה לי הפתעה רעה: שום שערה לא נתלשה ממקום התנחלותה. כנראה שנחפזתי כי חששתי, שמא 6 הדקות יפוגו להן ואז מר יהא גורלי. או אז גם שמתי לב לריח הביצות שעלה ממני. מסתבר שהמשחה ניחנה בריח גופריתי ככל המשחות מתחומה. סבון פשוט סייע להיפטר ממנו, וניגשתי לניסיון שני.

 

הפעם הנחתי למשחה לפעול את פעולתה למשך זמן ממושך יותר, ואשר פיללתי בא: שוק רגלי השמאלית נותרה חלקה למדי. אבל בסופה של הסרה, ישנה בעיה במשחה הזאת: הדד ליין האימתני שהיא מציבה. הסרת שיער מחלקי רגל בודדים מדי 6 דקות, עלולה לגזול זמן רב. לכן, היא מומלצת לבנות הישגיות ותחרותיות בלבד.

 

מחיר מומלץ: 30 שקל


 

 

VEET קרם בספריי להסרת שיער

את הספריי להסרת שיער המועשר בלחות עם חלב לוטוס ויסמין, הענקנו לנסיינית ותיקה בתחום הסרת השיער במשחות. והיה לה מה להגיד עליו:


 נגמר מהר מדי. ספריי להסרת שיער של Veet

 

"אני נוהגת להשתמש במוצרי VEET למיניהם להסרת שיער - בעיקר באזור הידיים. המוצר הראשון שבו השתמשתי, למיטב זכרוני, היה קצף (כמו קצף גילוח), ואחר כך היה גם קרם. המוצר החדש, הספריי, דומה בסך הכל לקצף, רק קצת יותר עדין וקצת פחות מסריח מהמוצרים הדומים - כנראה שניחוחות הלוטוס והיסמין משפרים את הצחנה הבסיסית של המוצר.

 

"הספריי יותר טוב מהקרם באופן משמעותי, אבל לא יותר טוב מהקצף. למרות ההבטחות להעשרה בלחות, לא ממש הרגשתי בהבדל מהבחינה הזו. החיסרון המשמעותי היה שהמוצר נגמר במהירות רבה מאוד, יותר מאשר המוצרים הקודמים. אולי הגזמתי בריסוס, אבל כששמתי כמות קטנה יותר של חומר, האפקט היה לא מושלם, בלשון המעטה".

 

מחיר מומלץ: 25 שקל


  

שעווה

בסופו של יום - כל השעוות חמות הן ואז קרות. את שתיהן, ללא יוצאת מן הכלל, מחממים במיקרוגל או בסיר. אבל זו המכונה "שעווה חמה" היא סמיכה יותר, שלא נאמר גושית. "שעווה קרה" באה בדמות נוזל צמיגי.

 

שעווה קרה למיקרו בניחוח תות של לייף

סידרתי למיקרוגל החדש שלי חניכה מקורית: 350 גרם של סוכרוז ושאר חומרים שמרכיבים את השעווה הקרה למיקרו בניחוח תות של לייף. השעווה, הישר מממעבדות ד"ר מלומד, היתה הדבר הראשון שהתחמם בו אי פעם.

 

מעולם לא חשבתי שאריח כמו תותים אחרי הסרת שיער בשעווה, וזה לא קרה גם הפעם. ריח תות השדה מלאכותי מאוד, ועדיין עדיף על ריח שעווה סטנדרטי, ריח של משחה להסרת שיער, וריח של ביוב.

 

המוצר מגיע בקופסה פלסטיקית שאסור לחממה כשהמכל סגור. אזהרה מפחידה מעט כשמדובר בשעווה, אבל מסתבר שהחימום לטמפ' הגוף הוא קלי קלות. זמן החימום משתנה ממיקרוגל למיקרוגל, אבל חשוב לפתוח המכל לפני החימום ולהיזהר מאדים.

 

בלייף ממליצים על רצועות בד, אבל החברה שהגיע לביתי כדי להשתמש בה הגיעה מצויידת ברצועות סינטטיות אותן קיבלה מאשת שעווה וותיקה. התוצאה היתה טובה, אולי בגלל המוצר ואולי בגלל שעמדתי מהצד קראתי קראיות עידוד ושימשתי השראה.

 

מחיר מומלץ: 23 שקל   


 

שעווה בריח תפוח של כיף ושעווה קרה של לייף עם אלוורה

בשעווה בריח תפוח של כיף מסתתרים סוכרוז, דבש והיפופאה (זו לא תמצית היפופוטמים, למרות שכך זה נשמע). ולפי הנסיינית שניסתה אותה בחדווה היא מצויינת.

 

"צריך לשים אותה על 40 שניות בדרגת הפשרה", היא מספרת על הרפתקאותיה השעוותיות, "וכך השעווה יוצאת רכה, לא חמה בכלל, אבל נמרחת בקלות, שלא כמו שעוות אחרות שמאבדות מרכותן כשהן יורדות בדרגת החום שלהן. חוץ מזה, הריח שלה נעים, והיא קלה מאד להסרה. מומלצת"! 

 

מחיר מומלץ: 15 שקל.


   

גם את השעווה החדשה של לייף למיקרוגל ניסתה אותה נסיינית, וגם כאן אין לה טרוניות: 

 

"זו שעווה סטנדרטית וממוצעת שעושה את העבודה. אם רוצים משהו ריחני, אמליץ על השעווה של כיף כעדיפה יותר".


 

VEET שעווה לאזור הפנים מועשרת באלוורה

הכיתוב: "מכיל אלוורה", אולי נוצץ, אבל הוא לא תמיד זהב, כך גילתה נסיינית השעווה לפנים של VEET, ערכה קטנטנה וחמודה שמאוכלסת במקלון מריחה, 25 רצועות שעווה מיניאטוריות, איסור על שימוש בו לנשים מבוגרות או סוכרתיות, וכיתוב באנגלית ובעברית, אם כי ישנה גם מבואה ביוונית - למי שאנגלית ועברית הן לא הצד החזק שלו, ויוונית כן. הנסיינית לא התרשמה מכישורי הלינגוויסטיקה שלו.

 

"המוצר נראה מצויין, מריח מצויין ולכאורה קל לשימוש. באזור השפם הוא גם עבד לא רע. באזור הגבות, לעומת זאת, נכשלתי כישלון חרוץ, ולמרות שעקבתי בקפידה אחר ההוראות, כולל גזירת הרצועות בצורות שונות ומשונות כדי שיתאימו לגבותי (הלא כל כך חריגות בצורתן), ולמרות שהשארתי שם כמה שערות ייעודיות באורך הולם לשעווה, לא הצלחתי להסיר ולו שערה אחת מאזור זה.

 

"חזרתי על הניסוי מספר פעמים, כולל ניקוי וייבוש קפדני, ועדיין - שום דבר לא זז. אולי שערותי סרבניות במיוחד, ואפשר לדבר אליהן רק בחוט או פינצטה, ואולי המוצר פשוט לא מתפקד בכל הנוגע לשיעור גבות. האסתטיקה של המוצר ראויה לציון, אבל התפקוד שלו פחות".


 

מחיר: 30 שקל

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
תער לא ממוכן. סכין גילוח
צילום: index open
ג'ל שעושה את העבודה. ניוואה
צילום: רן שני
שעווה לפנים. לא הבנו את ההוראות?
צילום: מוטי פישביין
מומלצים