שתף קטע נבחר

בלאגן במדונה: "גנבו אותנו"

חובבי מדונה שרכשו כרטיס ל"גולדן רינג" ב-1,500 שקל, זכו למפח נפש: שוטרים מנעו את הכניסה בגלל צפיפות, וכשהשערים נפתחו ההמולה היתה רבה ולא כולם הצליחו להיכנס למתחם. כמה מהרוכשים מאיימים כעת בתביעה

ההופעה האחרונה של מדונה בישראל אמש (ד') קצרה לא רק תשואות אלא גם מפחי נפש: כמה עשרות מחובבי הזמרת ששילמו 1,500 שקל עבור כרטיס במתחם "הגולדן רינג" נאלצו לצפות בהופעה כמו אלו ששילמו 450 שקל לכרטיס. רבים שהצליחו להיכנס בסופה של המולה למתחם הקרוב לבמה - סבלו לטענתם מבלגאן, יחס מזלזל וצפיפות.

 

 

מי שקנה את הכרטיס היקר למתחם "הגולדן רינג" ביקש להיכנס להופעה בקלילות ולצפות בה מעמדת צפייה מיטבית. אבל רבים מרוכשי הכרטיס שהגיעו לשער המתחם כדי לצפות במופע השני של הזמרת בארץ, עוכבו על-ידי שוטרים שסירבו לאפשר להם כניסה. השוטרים טענו שלא יאפשרו את הכניסה מפאת צפיפות במתחם. עוד המליצו לרוכשים כי מוטב שיכנסו למופע דרך שערים המיועדים לרוכשי הכרטיסים הרגילים שעלו 450 שקל.

 

הסיבה לצפיפות, לפי השוטרים, היתה חשד לזיופי כרטיסים, או מכירת יתר של כרטיסים, או הקטנת מתחם "הגולדן רינג" כדי שלא יהיו "קרחות" בקהל. סיבה אחרת שניתנה היתה שסבלים של הזמרת הוכנסו למתחם כדי לאפשר כדי לאפשר איסוף מהיר יותר של מטעני התפאורה הרבים. 

 

"המצב היה על סף אסון"

"עברתי פסטיבל ערד", סיפרה ל-ynet נירית, ששילמה על הכרטיס היוקרתי, "חטפתי טראומה. אנשים דרכו עלי, אנשים עלו עלי. אלה הישראלים ששילמו 1,500 שקל? זה יכול היה להיגמר במוות, המצב היה על סף אסון". 

 

נירית הגיעה למתחם כבר ב-20:30 ונתקלה בשערים סגורים. "אמרו לנו שיש בעיה - 'הגולדן' מפוצץ", היא מספרת. "לא מאפשרים להכניס בגלל זיופים או מכירת יתר. במשך כרבע שעה ניסו להפנות אותנו לשערים אחרים, ואף אחד לא הסכים לזה. בשלב מסוים פתחו את השער בדקה ה-90, ואנשים דחפו ורמסו. נכנסתי למתחם עם עוד קרוב ל-2,500 איש, נוסף על אלה שכבר שהו בו, והיה שם כל-כך מפוצץ עד שלא יכולנו לנשום. 

 

"בגלל שהכניסו כל-כך הרבה אנשים, לא נותרו צמידים, והביאו לנו קרעי צמידים שאספו מהרצפה. במתחם עצמו לא היתה מכירה של משקאות. היה שם גיהנום עלי אדמות. כמעט התעלפנו. כל משך ההופעה עמדתי ליד הרמקול ולא ראיתי בכלל את ההופעה. אנחנו לא ילדים בני 17 שמהצהרים מתכוננים להתקיף את השערים. שילמנו 1,500 שקל כדי לעמוד שם כמו בקופסת סרדינים? נפנה לעו"ד כדי לקבל את כספינו בחזרה".

 

"תיזזו אותנו, ואישתי בהריון בחודש השמיני"

מי שהגיע מאוחר יותר או עמד רחוק בהמון, נשאר בחוץ גם אחרי הכניסה המאוחרת שהתאפשרה פתאום. כעבור שעה של המתנה, רבים התייאשו ונכנסו למופע דרך שערים שנועדו לרוכשי הכרטיסים הרגילים. ליאור, ששילם על כרטיס ל"גולדן רינג" במיטב כספו, היה עד לבלגאן.

 

"חיכינו שם שעה וחצי והיה בלגאן שלם. תיזזו אותנו בלי סוף ואישתי בהריון בחודש שמיני". הוא מספר ל-ynet, "עמדנו שם ארבעה אנשים שכולם שילמו על כרטיס יקר. אבל משום מה, אנשים ששילמו לא יכלו להיכנס והשוטרים אמרו לנו שזו לא בעיה שלהם. הם הציעו שניכנס בשערים של הכרטיסים הרגילים ושנתלונן בהפקה.

 

"כשההופעה התחילה, אנשים ויתרו ורצו לשערים האחרים. כולם אמרו שיבטלו את העסקה בכרטיס האשראי. גם אנחנו פנינו כבר לשער אחר, ואז ראינו שמתחילים להכניס שוב אנשים ל'גולדן רינג'. רצנו לשם בחזרה. לדעתי כ-15 איש מהממתינים בחוץ הצליחו בסוף להיכנס למתחם. אנחנו היינו ביניהם. נכנסנו בשיר השלישי בלבד. בסוף היה אחלה, נהנינו אבל אחרי הרבה תלאות".

 

"ערב קודם הכל היה מושלם"

כיצד יתכן שבהופעה הראשונה של מדונה בישראל, ערב קודם, רוכשי הכרטיסים היקרים יכלו להגיע ברגע האחרון ונכנסו באופן חלק ומעורר השתאות ואילו בהופעה השנייה נוצר אנדרלמוסיה שכזאת?

 

אדם שנכח במתחם "הגולדן רינג" בשתי ההופעות עורך השוואה לא מחמיאה:

 

"ערב לפני כן הכל היה מושלם ב'גולדן רינג'. לפני ההופעה השנייה אמרתי לחברים שלי שאין מה לבוא מוקדם, הם יכולים גם לבוא ב-21:00 ולהיכנס בלי בעיה כי כך היה ערב קודם לכן. איזו טעות.

 

"הגענו הישר לתוך הסערה. אנשים הופנו לשערים 11 ו-13 אנשים צרחו שם 'ביזיון', עשרות אנשים חזרו לקופות וקיבלו בחזרה את הכסף שלהם והשוטרים לא ידעו מימינם ומשמאלם".

   

איום בתביעה: "התייחסו אלינו כאל קבצנים"

עו"ד איה זרמון קילמן, שרכשה כרטיס לגולדן רינג ונדחקה אליו בקושי, מתעדת להגיש תביעה נגד מארגני ההופעה, יחד עם מספר רוכשים נוספים שחשו שלא קיבלו תמורה הולמת לכסף שלהם.

 

"גנבו אותנו", היא אומרת. "אנחנו נגיש תביעה בגין המחדל שהיה בהופעה של מדונה, בעיקר למי שרכש כרטיס בשווי גבוה מהשווי המקובל וציפה לשירות בהתאם. זו שערוריה.

 

"עמדו בחוץ הרבה מאוד אנשים שכל אחד מהם שילם 1,500 שקל לכרטיס. סגרו לנו את השער, עמדנו כמו קבצנים בחוץ. חשבתי שאני הוזה, ואני כבר לא מדברת על כל הבלגן המחריד שהיה שם. רציתי לפרוש החבר'ה שלי אמרו בואו ננסה בדרך אחרת. אז נכנסנו דרך שער רגיל וכשמדונה היתה בשיר החמישי, נדחפנו לגולדן רינג מבפנים כי פתחו שם איזה חריץ, כמובן לא לפני שצעקו עלינו כאילו אנו גנבים.

 

זה לא עזר בדבר. אנשים לקחו בייביסיטר, יצאו 3 שעות לפני הזמן, החנו את האוטו מרחק של קילומטרים וככה מתייחסים אליהם? 1,500 שקל זה לא סכום קטן. ומי שמשלם על שלושה או ארבעה כרטיסים - זה כבר משתווה למשכורת של עו"ד רגיל.  לו היו מתנהגים אלינו יפה, הייתי מרגישה טוב יותר. אבל התייחסו אלינו זוועה, כל ההתנהלות היתה לדעתי כושלת".

 

משוקי וייס, מפיק המופע, נמסר בתגובה: "ב-2 מופעי מדונה בהם חזו 100,000 איש בישראל ועל פי תכניות ובינוי בפועל על ידי צוות מומחה מחו"ל נבנה בסמוך לבמה מתחם טבעת הזהב המורכב מסידור מיוחד של מחסומי פריקת לחץ חדישים ביותר שאיתם נהוג להשתמש במופעים הגדולים כיום בעולם ואשר אינם קיימים עדיין בישראל ושהובאו במיוחד על ידי הפקת המופע מחו"ל ושנועד במקורו להגן ולווסת הלחץ של הקהל על מחסומי קידמת הבמה באופן ייחודי ובטוח לצופים.

  

"זו הפעם הראשונה בה מונהג אלמנט ייחודי זה שבמקורו כפי שנאמר נועד לבטיחות הקהל. מטבעו מתחם כזה מוגבל בכמות האנשים הרשאים לשהות בתחומו והכרטיסים אליו גם יקרים יותר.

 

"במופע הראשון נהנו 2,650 איש ששהו במתחם טבעת הזהב בתנאי צפייה ונוחיות אידיאלים ממש במרחק נגיעה - הכי קרוב שרק אפשר.

 

"במופע השני בסביבות השעה 20:30 עקב בחינת מצב של מפקחי השערים, משטרת ישראל , קב"ט האירוע מר אלי מויאל, מהנדס הבטיחות מר שרון חזן, יועץ סיכונים מר יצחק צוקר, מנהל בטיחות ובטחון מר מרטין הגר וקב"ט הלהקה מחו"ל וסיבוב ההופעות מר ליאם וויטלי - כולם אנשי מקצוע עתירי ניסיון, עלה חשש לניסיון לכניסה למתחם עם כרטיסים מזוייפים וזאת עקב הערכת מצב של צפיפות ומספר כרטיסים גדול מהידוע להפקה כמורשה לכניסה למתחם זה (כפי שכבר קרה במופע של 'דפש מוד' ניסיון לזיופים בקנה מידה רחב שניכשל וטופל מבעוד מועד).

  

"הכוחות פעלו על פי ההנחיות ופקודת המבצע ועצרו את הכניסה לשם ביצוע הבדיקות הנדרשות והכוללות אמצעי הגנה חסויים המוטבעים על הכרטיס, בדיקת מערכת ספירת קהל ועוד כנדרש.

 

"עם סיום ההליך הוחלט שלמרות אי ההתאמה המוחלט אין כל לחץ במתחם והוא אינו מהווה סכנה לצופים ולכן פעל צוות ההפקה יחד עם משטרת ישראל להוצאת בלתי מורשים ששהו בטבעת הזהב והמשך הכנסת קבוצת האנשים כ-100 איש במספר שעוכבה בחוץ בתנועה מווסתת ומבוקרת אל תוך טבעת הזהב.

 

"פרט חשוב לציון הוא שכל ההליך ארך כחצי שעה וכל אוחזי הכרטיסים לטבעת הזהב נכנסו אל המתחם עוד לפני תחילת המופע. צוות שהוצב בשער עד לסיום המופע דיווח שאין ולא הגיעו אורחים נוספים עם כרטיסים ולא היו כאלו לאחר ה"תקרית" המצוינת לעיל ועד לסיומו המוצלח של המופע שאגב היה מדהים כמו זה של הלילה שלפניו.

  

"בשמי ובשם כל הפקת המופע של מדונה בישראל אני מביע צערי על עגמת הנפש שנגרמה לאותם האורחים מיצר על העיכוב אך בטוח שנהנו מן המופע".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מדונה וברי מזל שכן נכנסו לגולדן רינג
צילום: דלית שחם
מומלצים