שתף קטע נבחר

ברק אישר 455 יחידות דיור חדשות ביו"ש

לשכת שר הביטחון הודיעה כי נחתמו האישורים לבנייה בהר גילה, אלון שבות, מודיעין עילית, גבעת זאב, קידר, מעלה אדומים ומשכיות. מועצת יש"ע: "לא ידענו שמפלגת השלטון היא מפלגת העבודה. מה שמוצג כבינוי הוא מסך עשן בלבד"

עכשיו זה רשמי: תכירו את 455 יחידות הדיור שעומדות במרכז הסערה. שר הביטחון, אהוד ברק, אישר את בנייתן של מאות יחידות הדיור שבכוונת ישראל להתחיל בבנייתן - על אף תהליך ההקפאה הצפוי שעליו הוסכם מול ארה"ב, כחלק מהניסיון לחדש את המו"מ עם הפלסטינים. כך הודיעה הבוקר (יום ב') לשכתו של ברק.

 

מדובר באישורי בנייה ביישובים הבאים:

• הר גילה שבגוש עציון - 149 יחידות דיור.

• באלון שבות שבגוש עציון – 12 יחידות דיור.

• במודיעין עילית - 84 יחידות דיור.

• באגן איילות שבאזור גבעת זאב - 76 יחידות דיור.

• בקידר, ליד מעלה אדומים - 25 יחידות דיור.

• במשכיות שבבקעת הירדן - 20 יחידות דיור.

• במעלה אדומים – 89 יחידות דיור.

  

בנוסף, אישר שר הביטחון את הקמתו של פארק ספורט אתגרי באריאל ובהר אדר מקודמת תוכנית לבנייתו של בית ספר חדש. עם זאת, יצוין כי ברבים מהיישובים שצוינו ברשימה כבר ניתנו בעבר אישורים ואף הוכנו תוכניות בנייה. האישור מטעם משרד הביטחון היה הדבר היחיד שחסר כדי להוציא את הליכי הבנייה לפועל.


משכיות. עוד 20 יחידות דיור (הצילום באדיבות שלום עכשיו)

 

בינתיים, המתנחלים ביהודה ושומרון מבקרים את הכמות המועטה לטענתם של אישורי הבנייה. "לא ידענו שמפלגת השלטון היא מפלגת העבודה. אין ספק שמה שמוצג כרגע כבינוי הוא מסך עשן בלבד", האשים מנכ"ל מועצת יש"ע, פנחס ולרשטיין, לאחר החתימה על האישורים החדשים.

 

עוד לפני שנודע על האישורים הסופיים אמר ולרשטיין כי "בפועל, שר הביטחון לא מאשר ולו בית אחד או חוזה חדש, ולא מוציא מכרז אחד חדש". הצעד, כך הסביר ל-ynet, "לא יכפר על נושא ההקפאה. לא מדובר במרכזים חדשים או באישור בנייה, אלא השלמה של אישורים ומסמכים שניתנו בעבר".


פארק הספורט באריאל (צילום: עידו ארז) 

 

מנגד, טען מזכ"ל שלום עכשיו, יריב אופנהיימר: "המתנחלים מקבלים מממשלת ישראל מתנת חג משמעותית של בנייה בהתנחלויות, עמוק בשטח הגדה ובמרחק עשרות קילומטרים מהקו הירוק. אישורי הבנייה הופכים את תוכנית ההקפאה לפארסה מדינית".

 

יו"ר האופוזיציה, ח"כ ציפי לבני, תקפה את מהלך אישורי הבנייה לפני ההקפאה

וטענה בשיחה עם ynet כי הדבר משול לבניית איגלו בקיץ - שיימס בקרוב. "מה שקורה כאן לא טוב למדינת ישראל. ישראל מפסידה מההתנהלות הזו. זה שאתה זורק עצם לכיוון אחד ועצם לכיוון אחר – ומשחק במרכז המגרש – זה גול עצמי".

 

גם הגזרה הפוליטית בשורות הממשלה מתחממת בשל המחלוקת. המשנה לראש הממשלה, השר סילבן שלום, אמר בכנס של תומכיו בליכוד: "אם מדברים עכשיו על מדינה פלסטינית ועל הקפאה, על מה נדבר במשא ומתן?". הוא תהה האם הליכוד הגיע לשלטון "כדי לבצע מדיניות של אחרים".

 

בהכנת הידיעה השתתפה אפרת וייס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברק. חתם על האישורים
צילום: עידו ארז
חסרה רק חתימת משרד הביטחון
צילום: עידו ארז
מומלצים