שתף קטע נבחר

צילום: חיים הורנשטיין ו -AP

ספר ההספדים שלכם: נפרדים מאסף רמון

הלב נקרע למשמע הידיעה שבנו של אילן רמון נספה בהתרסקות המטוס. אחרי נשיא המדינה וראש הממשלה, אנחנו מספקים לכם במה להספיד ולשתף

מדינה שלמה מבכה את מותו של אסף רמון שהתרסק עם מטוסו בטיסת אימון. מאמש (יום א') ynet העניק לכם את האפשרות להספיד את בנו של האסטרונאוט הישראלי הראשון. תגובות גולשים הן חלק מהידיעה הבאה.

 

אמש הספידו את אסף רמון נשיא המדינה, שמעון פרס, וראש הממשלה, בנימין נתניהו. "מה שפקד אותנו היום זה יותר מאסון, זהו שבר, שבר בת עמי", ספד פרס.


מדליקים נרות זיכרון ליד הבית (צילום: ירון ברנר)

 

גם אתם הגולשים שיתפתם אותנו בתחושותיכם, ספדתם לאסף וביכיתם את הטרגדיה של משפחת רמון. הגולשת אביטל מירושלים סיפרה על תחושותיה לאחר שגילתה על מותו של אסף. "פתחתי חדשות כמו כל ערב, רק 'להתעדכן', ופתאום חשכו עיני - הידיעה שבנו של אילן רמון נספה בתאונת מטוס. משפחה יקרה - כאבכם רב וכבד מלהכיל. דעו שעם שלם אבל איתכם... שולחת חיבוק חם ומאמצת אתכם אל ליבי, ופי ריק ממילות ניחומים", כתבה.

 

מנחם משיקגו-אילינוי הזכיר את השיר שזוהה יותר מכל עם אילן רמון - "התשמע קולי" של "החלונות הגבוהים" - וקרא לצרף את זכרו של אסף למילות השיר: "לא הכרתי את אילן רמון וגם לא את אסף. אבל הרגשתי שהם החלק החשוב של עם ישראל! דמעות הציפו את עיניי כשאילן רמון התרסק עם החללית, וגם עתה אני מרגיש כך. השיר "התשמע קולי" עד סוף חיי יהיה השיר של אילן . ומעתה אסף זכרו לברכה יצטרף למילות השיר" .

 

רם מניו-יורק הצטרף למבכים את מותו של אסף מעבר לים, ונזכר אף הוא באביו. "שני אנשים שראו את יריעות השמיים, וחיו את המרחבים הכחולים אינם..", כתב. "מלח הארץ, אולי מלח השמיים, מתמוסס ונעלם, ומשאיר אותנו, בלעדי שני האנשים הטובים האלה. רונה ומשפחתה היקרה, כולי תקווה שלא תדעו עוד צער כל ימי חייכם, ואת השכול הארור תחליף נחמה".

 

כ.ש. מרמת גן התייחס לדמותו של אסף, כפי שהשתקפה מתמונותיו: "בחור צעיר, יפה עיניים, עם חיוך ביישן, ידיים פרושות לצדדים מנסה לתפוס את כול העולם כולו, ואם היה לו הזמן סמוך ובטוח שאכן כך היה עושה, בדיוק כמו אביו אילן. אך גם הוא כמו אביו לא סיים את משימתו, אם יד בגורל, אם קריאתו של האל אליו, או שניהם לנו נותרו השאלות של איך, למה, ומדוע... ".

 

גיבור-על עם כנפיים כחולות

"לזיכרון הכל כך ישראלי שצרוב בליבנו - 'איפה היית כשהשמיים נפלו והקולומביה התרסקה?'", כתבה סיגל מנס-ציונה, "הצטרפה היום שאלה נוספת מאותה משפחה - 'איפה היית כשהשמיים שוב נפלו והלב התרסק?'". היא סיפרה ש"הידיעה על מות אסף היכתה אותי בהלם ובתדהמה בדרכי הביתה בסיומו של יום עבודה. הרדיו ניגן, ולפתע, בין שיר סתמי לדיווח תנועה מיותר, נחנק קולו של הקריין באומרו שיש לו ידיעה שלא נעים לו לשדר".

 

גם מיטל מגבעתיים התקשתה לעכל את הבשורה. "היית כמו גיבור-על, טס מעל השמיים ונוגע בכוכבים, יפה כמו שרק בספרים מספרים", כתבה. "שומר על ארצך, ודומם לדגלה, מחייך בצנעה, שומר שתיקה. היית כמו גיבור על. היה לך מאיפה לשאוב את הכוח, ולאיפה לנקזו, ואפילו שושלת מפוארת הייתה לך. כמו גיבור-על היית, לא עם גלימה ובלי מסיכה, אלא עם כנפיים כחולות".

 

שחר מהדרום שיתף את הגולשים בחוויותיו משירותו הצבאי עם אסף: "מה עוד אפשר להגיד על אסף...בחור משכמו ומעלה אשר היה לי הכבוד לשרתו במהלך קורס הטיס שלו....

 הצדעתי לו כשיצא לגיחות, קשרתי אותו למטוסו אינספור פעמים, והוא תמיד הגיב בחיוך מביוש ומלא שמחה, כאילו מודה לי על השירות שביצעתי... אין הרבה טייסים כמו אסף - אנושי, חם, שמח, ענו, צנוע ואצילי... כשראיתי אותו לראשונה בקורס הטיס מיד עלתה לי התמונה של רונה רמון מבכה על מות בעלה, היום היא מבכה על מות בנה...".

 

איריס מרמת אפעל ביקשה לנחם את האם, רונה, שספגה טרגדיה כפולה - ראשית עם מות בעלה, וכעת עם מות בנה. "הלב נקרע, תחושת כאב פיזי, דמעות זולגות ואין, אין כוח לשאת את הכאב. לרונה המדהימה והילדים, אנחנו אתכם באבלכם. חושבים על אילן וגאים בו וכואבים את לכתו הטרגי. ואסף... מתקשים להאמין שכאב כה גדול התרחש. כולי תקווה שתספגי את האהבה שרוחשים לכם ותתחזקי", כתבה.

 

  • השתמשו במערכת התגובות כדי לספר לנו מה אתם חשים בזמן קשה זה

פורסם לראשונה 13/09/2009 21:03

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אסף, רונה רמון וארונו של אילן
צילום: AP
מומלצים