שתף קטע נבחר

יוסי מימן במו"מ מתקדם לרכישת סמייל

העסקה צפויה להיחתם ב-48 שעות הקרובות. מדובר בסכום הנמוך במאות מיליוני שקלים מהסכומים שהציעו פרטנר והוט, אולם אלוביץ' העדיף למכור את הפעילות לגורם שאינו מצוי עדיין בשוק הטלקום הישראלי

בעוד הוט ופרטנר שואפות לצרף את סמייל לקבוצות התקשורת שלהן, מגיע שחקן חדש ומשחרר את בעל השליטה בחברה, שאול אלוביץ', מטרדות הרגולציה - המחייבת את אלוביץ' למכור את השליטה בחברה לאחר רכישת השליטה בקבוצת בזק מידי קבוצת אייפקס-סבן-ארקין.

 

יוסי מימן, בעל השליטה באמפל ובערוץ 10, נמצא במשא ומתן מתקדם לרכישת פעילות התקשורת של סמייל מידי אלוביץ, בתמורה לכ-1.2 מיליארד שקל. 

 

בשבוע שעבר פורסם כי זכי רכיב הביע עניין ברכישת השליטה בחברת התקשורת סמייל. עוד במתעניינים הוזכרו אילן בן דב, שרכש את השליטה בפרטנר, ופטריק דרהי, שמשתלט על חברת הכבלים הוט.

 

בעבר פורסם ב"כלכליסט" כי אלוביץ' צפוי לדרוש סכום של 1.3-1.2 מיליארד שקל עבור חלקו בסמייל. מדובר בסכום הנמוך במאות מיליוני שקלים מהסכומים שהציעו פרטנר והוט, אולם אלוביץ' העדיף למכור את הפעילות לגורם שאינו מצוי עדיין בשוק הטלקום הישראלי ויוכל להשלים את העסקה ככל הנראה תוך אישור מהיר של הרגולטורים הרלוונטיים.

 

שווי השוק של החברה עומד נכון לפתיחת המסחר היום על כ-1.5 מיליארד שקל. אלוביץ' מחזיק בשליטה בחברה באמצעות אינטרנט זהב, המחזיקה בכ-75% ממניות סמייל. הונה העצמי של סמייל עמד בסוף הרבעון השני על 810 מיליון שקל, החברה רשמה רווח נקי של 75 מיליון שקל במחצית הראשונה של 2009 על הכנסות של 575 מיליון שקל. החברה מנוהלת על ידי סטלה הנדלר.

 

העסקה צפויה להיחתם ב-48 שעות הקרובות, ומצידו של מימן מטפלים בה ארז מלצר, דירקטור באמפל, סמנכ"לית הכספים אירית אילוז והדירקטור לאו מלמוד.

 

פרטנר מנועה, הוט היתה נאלצת לוותר על מירס

פרטנר אינה יכולה כעת לרכוש את סמייל, כיוון שעל פי רשיונות חברות הסלולר הן אינן מורשות להחזיק בספקית שיחות בינלאומיות. הוט יכולה היתה לכאורה לרכוש את סמייל, אולם אז היתה נאלצת ככל הנראה לוותר על רכישת מירס, מאותה סיבה.

 

ניתן גם להעריך כי אלוביץ' בחר שלא להעניק לפרטנר ולהוט תוספת משמעותית של מנויים בתחום האינטרנט, השיחות הבינלאומיות והשיחות הפנים ארציות בעת שהוא עומד בעוד מספר חודשים להתחרות בהן בתחומים אלו בדיוק כבעל השליטה בקבוצת בזק.

 

אמפל, אגב, היתה בעבר שותפתה של מוטורולה בבעלות על מירס, אולם מכרה את אחזקתה בתחילת שנות ה-2000. רכישת סמייל תשתלב באסטרטגיית ההתרחבות של אמפל, והאחרונה אף צפויה למנף את פעילות סמייל גם מחוץ לגבולות ישראל. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: קליק ארט- קהילה
מימן. רוכש את סמייל
צילום: קליק ארט- קהילה
מומלצים