שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  קוקה קולה מחליפה את ספק הגז

  לדברי החברה, היא הפסיקה את התקשרותה עם מכתשים אגן, יצרנית חומרי הדברה שמספקת פחמן דו-חמצני גם לחברות משקאות נוספות. קוקה קולה: "החלפנו לספקים מקסימה ויפאורה". בנוסף נשאלת השאלה: האם גם חברות אחרות נפגעו מהתקלה?

  בעקבות איסוף הבקבוקים, קוקה קולה ישראל מוסרת שהיא מחליפה את ספק הגז שלה. החברה הפסיקה את התקשרותה עם ספק הפחמן החמצני שלה - מכתשים אגן, חברה המתמחה בעיקר בחומרי הדברה. 

   

  גורם בקוקה קולה מסר ל-ynet כי קוקה קולה ישראל החליטה על כך בגלל התקלה לכאורה בייצור הפחמן הדו חמצני (CO2), שהובילה לאיסוף בקבוקי קוקה קולה ממדפי רשתות השיווק.

   

   

  לפי טענת קוקה קולה, התקלה הובילה להימצאות גופרית ובנזן בבקבוקי 1.5 ליטר של קוקה קולה ודיאט קוקה קולה מסדרת שתאריך התפוגה שלהן 18, ו-19 במרס. הבוקר, החברה הודיעה על איסוף נוסף, של בקבוקים מסדרת הייצור שתאריך התפוגה שלה הוא 22 במרס.

   

  מקוקה קולה מוסרים כי החברה מקבלת כעת אספקה של פחמן דו חמצני ממקסימה - המרכז להפרדת אוויר בע"מ ומיפאורה תבורי.

   

  מקסימה היא אחת החברות הגדולות בארץ לייצור פחמן דו חמצני, לצד חברת דשנים, כך לפי נתוני שארק גרופ בע"מ מ-2007, אבל יפאורה תבורי, שמייצרת גז, מקבלת את הגז שלה גם ממכתשים. חברת מכתשים משמשת גם כספק הגז של סודה קלאב וחברות משקאות נוספות.

   

  האם חברות משקאות אחרות נפגעו מהתקלה?

  ל-ynet נודע כי חברות אחרות המייצרות משקאות המוגזים על-ידי מכתשים, בודקות האם נפל פגם במוצרים מתאריכים קרובים לאלו שהוסרו מהמדפים על-ידי קוקה קולה.

   

  חברה המשתמשת בשירותי מכתשים, ערכה בדיקות פנימיות לרעלים שכולן יצאו שליליות, כלומר אין אינדיקציה לבעיה כלשהי משום שלא נמצא שום פגם במשקאות שקיבלו את אותה אספקת פחמן דו חמצני ממכתשים. אותה חברה אף שלחה דגימות מכל המשלוחים שכבר יצאו לשוק בדיקה יגיעו מחר.

   

  מקוקה קולה מסרו היום שהתקלה לא אמורה לסכן את בריאות הצרכנים, אולם החברה המליצה לצרכנים שלא לצרוך את נוזל השתייה המצוי בבקבוקים שנאספו מהמדפים, וכי מוטב להתקשר לשירות הלקוחות כדי להחליף את המוצר במוצר חלופי.

   

  עד לרגע זה, לא ברור האם התקלה היא אכן במכתשים. במשרד הבריאות עדיין בודקים את הנושא, ולא פורסמו מסקנות שמבהירות היכן בדיוק נפל הפגם.

    

  דובר מכתשים מסר בתגובה: "מכתשים היא ספק של דו תחמוצת הפחמן לקוקה קולה ישראל מזה שנים רבות, ללא תקלות.

   

  "דובר מכתשים ציין ואמר כי מדובר במוצר לוואי בתהליכי היצור של מכתשים שאיננו חלק מליבת העסקים של החברה. במעבדות מכתשים אמר הדובר, נבדק בימים אלה הקשר בין אספקת המוצר האמור לתקלה שהתגלתה בחברת קוקה קולה".

   

  מיפאורה תבורי נמסר בתגובה: "החל מ-18 בנובמבר, יפוארה מייצרת בעצמה פחמן דו חמצני במפעל שבתוך מתקן יפאורה תבורי. ומהמפעל הזה היא מוכרת עכשיו ל'קוקה קולה'".

   

  ממשרד הבריאות נמסר בתגובה: "משרד הבריאות ממשיך לחקור את האירוע לרבות את ספק הפחמן הדו חמצני. מניתוח ממצאי ביניים נמצא שלא נשקפת סכנה לבריאות הציבור".


  פורסם לראשונה 26/11/2009 14:56

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  מומלצים