שתף קטע נבחר

נציגות נפרדת לאג"ח כ"ד של אפריקה ישראל

מחזיקי אגרות חוב מסדרה זו טענו כי הם הבאים בתור להפרע אחרי אג"ח ט' ולכן אין סיבה שבמסגרת הסדר החוב שגובש הם לא יקבלו פיצוי על המח"מ הקצר של הסדרה

מחזיקי איגרות החוב מסדרה כ"ד של אפריקה ישראל, שאמורה להפרע סופית בשני תשלומים במהלך שנת 2010, הצליחו להשיג רוב למינוי נציגות נפרדת שתייצג את האינטרסים הפרטניים של מחזיקי אגרות חוב מסדרה זו.

 

 

מחזיקי אגרות חוב מסדרה זו טענו כי הם הבאים בתור להפרע אחרי אג"ח ט' ולכן אין סיבה שבמסגרת הסדר החוב שגובש הם לא יקבלו פיצוי על המח"מ הקצר של הסדרה.

 

למעשה, המחזיקים מסדרה זו לא מבקשים להגדיל את התמורה שיקבלו כל בעלי האג"ח במסגרת ההסדר אלא מבקשים לפעול לחלוקת העוגה בין הסדרות, באופן שיתחשב לא רק בסך הערך הנקוב של כל סדרה אלא גם במח"מ השונה של כל סדרה.

 

מחזיקי האג"ח תוקפים
מחזיקי אג"ח י"ז של אפריקה לנאמן: "תתפטר!" / סיון איזסקו, "כלכליסט"
משקיע פרטי: "גנבו מאנשים פה הרבה כסף. מעורבים בהסדר אינטרסים בעלי כח רב"
לכתבה המלאה

המחזיקים מסדרה זו כבר ניסו בעבר למנות לעצמם נציגות נפרדת. אולם נאמן בעלי אגרות החוב של הסדרה סירב לפסול קולות של משקיעים, המחזיקים במקביל בכמויות גדולות של אג"ח מסדרות אג"ח ארוכות של אפריקה - דבר שעשוי להעמידן בניגוד עניינים בהצבעה.

 

גם בהצבעה הנוכחית החליט הנאמן כי אין צורך לחלק את המצביעים לסוגים שונים. אולם הפעם הושג רוב גם ללא פסילת הקולות הנגועים בעניין אישי.

 

הנציגות תורכב משני נציגים, עו"ד אופיר נאור ממשרד נאור גרשט ואדוארד קלר, בעלים ומנכ"ל של פרפורמנס שוקי הון. קלר הגיש הצעת מחיר לשכר טרחה של 600 שקל בתוספת מע"מ לכל שעת עבודה בנציגות. שכר הטרחה שעו"ד נאור הגיש, לא פורסם.

 

במקביל, באסיפת בעלי אג"ח מסדרה י"ז לא הושג הרוב הדרוש למינוי נציגות נפרדת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לב לבייב אפריקה ישראל
צילום: ירון ברנר
מומלצים