שתף קטע נבחר

משיחי השקר מההסדר

רבני ההסדר שחתמו על מסמך ובו הצהרה כי "לצה"ל ניתנות הוראות המנוגדות לרצון ה'", סובלים מצריכת יתר של גאולה - שבסופה ממתין דווקא חורבן

עכשיו כבר אין לי ספק שחלק גדול מדי בציבור הסרוג פשוט התחרפן. היום פרסמו רבני ישיבות ההסדר הודעה שבפתיחתה הם מכריזים כי אנו נמצאים "בתקופת גאולה". אבל יש בעיה - לצה"ל ניתנות הוראות "המנוגדות לרצון ה' המופיע בתורה הקדושה". לכן הם מודיעים כי "נאמנות זו לה', עומדת מעל לכל נאמנות אחרת, לממשלה או לצבא".  

 

לצערי, הצהרה זו מצטרפת לגורמים אחרים המובילים לשינוי האידיאולוגי שאני עובר באופן אישי. אני מוצא עצמי מתרחק יותר ויותר מהמחנה הדתי-לאומי, אליו היתה נתונה אהדתי הטבעית. ציבור

שהקנאות - הן הדתית והן הלאומית - תופסות בו מקום גדל והולך. ציבור המתאפיין בצריכת יתר של "גאולה", "קדושה" ודמדומי הזיות משיחיות. זאת בנוסף להיעדר מוחלט של ביקורתיות, חשיבה רציונלית ותפיסה מציאותית. מה לי ולזה?  

 

פעולתו הנחרצת של ברק רק הוסיפה עבורי נדבך. היא הורידה את המסכה מעל פניהם של חלק מרבני ותלמידי ה"הסדר". תגובת הנגד שלהם הבהירה כי כמה מהם תופסים עצמם כחיילים על תנאי. ככאלו ש"אהבת העם והארץ" שלהם תלויה בדבר. במידה והזיותיהם המשיחיות לא יקוימו, הם שוברים את הכלים.  

 

מדובר בשיא חדש. מאימתי תומכים הסרוגים ברב שנוי במחלוקת, מול מוסדות השלטון? כיצד הפכה עבורם מדינת ישראל מ"ראשית צמיחת גאולתנו", לצוררת? ואל תמרחו אותי בזה שמדובר במאבק רק כנגד העומד בראש. אמת, ברק אינו חביב גם עלי. אבל הוא שר הביטחון של מדינתי, מדינת ישראל, נקודה.  

 

הרבנים מתבקשים לגשת למשרד הפנים

בכלל, מה פתאום נותנים רבנים לאומיים אולטימטום למדינת ישראל? כדי להבין את התופעה יש לקרוא את התבטאויות התומכים ברב מלמד. "בצה"ל עוד יצטערו על המהלך", הם מהלכים אימים בטוקבקים. "מי יחליף אותנו? המשתמטים משינקין?". אחרים הכריזו כי ידחו את שירותם הצבאי בשנתיים, ועוד כהנה וכהנה דברי רהב ושחץ.

  

הנה, התרנגולים מהר ברכה הודיעו כי מחר בבוקר לא תזרח החמה. בלעדיהם לא נזכה לגאולה. אם בדרך אליה

נגזר עליהם לקבל פקודות מבשר ודם – הם חותכים.

  

לכן אני אומר לרבני הישיבות – אנו ניצבים כפסע מאסון. אם חשקה נפשכם בפילוג ומדון, אל תתלו זאת במניעים מקודשים-מוסריים. לירבעם בן נבט היו סיבות טובות משלכם. יוחנן מגוש חלב ושמעון בר גיורא החזיקו בנימוקים אינטיליגנטיים מאלה שקוששתם (כאשר בכלל טרחתם לנמק).

  

למעשה, חלק מכם יצא מדעתו לחלוטין. אין לי בעניין זה, אלא להיזכר בנבואותיו של הנביא ישעיהו (השלישי, ליבוביץ') המתקיימות לנגד עיני אחת לאחת. לא את הגאולה אתם מקרבים. אתם מביאים עלינו חורבן - מציאות שבה קומץ משיחי שקר שוב הצליח לגרור אותנו אל העקידה בשל תעתועי גאולה כוזבים. כל אחד ואחד מכם שחתם על המכתב, ראוי לו שילך מחר למשרד הפנים ויבקש לשנות את שמו ל"שבתאי צבי". 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב מלמד. הולכים אחריו
צילום: מתי אלמליח
צילום: ניב קלדרון
חיילים על תנאי?
צילום: ניב קלדרון
מומלצים