שתף קטע נבחר

עתירה: להעמיד לדין את הרב שדן בהריגת גוי

שורת עמותות עתרה לבג"ץ נגד הרבנים יצחק שפירא ויוסף אליצור מחברי הספר "תורת המלך". העותרים דורשים להחרים את כל עותרי הספר ודורשים להעמיד לדין את מחבריו בגין הסתה לגזענות, קריאה לאלימות והמרדה

11 עמותות ותנועות ציוניות הגישו היום (א') עתירה לבג"ץ בדרישה להעמיד לדין את הרב יצחק שפירא מיצהר, והרב יוסף ירמיהו אליצור, בגין הסתה לגזענות, קריאה לאלימות והמרדה וזאת בעקבות פרסום ספרם "תורת המלך". בין העותרים "פורום י"ב בחשוון", נאמני תורה ועבודה, ציונות דתית-ריאלית, חברות "קולך" ועוד.

 

הרב שפירא כתב בחיבורו כי "כאשר אנו ניגשים לגוי שעובר על שבע מצוות והורגים אותו מתוך אכפתיות מקיום שבע המצוות - אין שום איסור בדבר" וכי "בכל מקום שבו נוכחותו של גוי מסכנת חיי ישראל מותר להורגו, גם אם מדובר בחסיד אומות העולם והוא לא אשם בכלל במצב שנוצר". לטענת העותרים הספר הינו במה להסתה גזענית פרועה, ורווי במסרים גזעניים המפלים בין אדם לאדם, רק על בסיס גזעו ולאומיותו.

 

על פי העותרים, החיבור רצוף ושזור באמירות גזעניות כלפי כל אדם שאיננו יהודי. לדבריהם, הדבר מדבר בעד עצמו וקריאה בכל אחד מעמודי הספר מביאה למסקנה דומה, כי הספר רווי גזענות וקורא לאלימות וטרור כנגד האוכלוסייה שאיננה יהודית, מבלי לערוך הבחנה כל שהיא, כאשר תעיד על כך כותרת הפרק השישי והאחרון של הספר: "פגיעה מכוונת בחפים מפשע".

 

לטענת העותרים, מסקנת המחברים הינה שלא

רק שצריך ומותר להרוג זכרים, נשים וטף, אל שיחידים הם אלו שרשאים לקחת את החוק לידיהם ולפעול על מנת לפגוע ולהרוג את אויביהם. העותרים טוענים כי המחברים מתירים להרוג גויים על מנת שיהודי יוכל להתרפא, ממליצים להרוג ילדים ותינוקות של גויים כדי להגיע לזיקוקה של "מצוות נקמה" ואף קוראים להפציץ ולהשמיד כל אזור שבו מצויים מחבלים, גם אם באותו אזור נמצאים אנשים חפים מפשע.

 

בעתירה אף נטען כי על הספר מתנוססות ארבע הסכמות של רבנים ידועים בציבור שהן הרב יעקב יוסף, בנו של הרב עבדיה יוסף, הרב יצחק גינזבורג, הרב דב ליאור והרב זלמן נחמיה גולדברג, שמאז הפרסום הסיר את חתימתו מההסכמות.

 

העותרים מבקשים מבית המשפט שיורה ליועץ המשפטי לממשלה להחרים את כל הספרים לאלתר ולהגיש כתב אישום נגד המחברים.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בג"ץ. ארכיון
צילום: גיל יוחנן
מומלצים