שתף קטע נבחר

חשיפה: 10 שוטרים חשודים שהתעללו בפלסטיני

שוטרי יס"מ ובלשים נעצרו לאחר שלפי החשד התעללו בעצור פלסטיני לאחר שגנב אופנוע יקר ערך מתל-אביב וניסה לסחוט את בעליו. השוטרים החשודים הגיעו למקום המפגש בשטחים, עצרו את הפלסטיני, תושב חברון בן 27, ולפי החשד התעללו בו. הם נחקרים במחלקה לחקירות שוטרים

שוטרים חשודים בהתעללות: ל-ynet נודע כי חוקרי המחלקה לחקירה שוטרים פשטו בצהריים (יום א') על משטרת מרחב ירקון בתל-אביב ועיכבו לחקירה עשרה שוטרים, בחשד שהתעללו בעצור פלסטיני. העצורים הם שוטרי יס"מ ובלשים, אחד מהם קצין. הם נחקרים בשעה זו על-ידי חוקרי המחלקה לחקירות שוטרים במשרד המשפטים. בהמשך היום יוחלט אם להביאם להארכת מעצר בפני שופט או לשחררם. במשרד המשפטים אישרו שעוכבו לחקירה מספר שוטרים החשודים בפרשה הזו.

 

עלאן אבו נגמה, תושב חברון בן 27, נעצר בסוף החודש שעבר לאחר שגנב אופנוע יקר ערך בשווי למעלה ממאה אלף שקל וניסה לסחוט את בעליו. בעקבות שיחה שקיבל בעל האופנוע מהגנב הם קבעו כי האופנוע יושב לבעליו תמורת 40 אלף שקלים. השוטרים החשודים יצאו למקום המפגש בשטחים, כשאחד הבלשים התחזה לבעל האופנוע ויחד עם חבריו עצרו את אבו נגמה. נגד הפלסטיני הוגש כתב אישום בשבוע שעבר.

 

מעצרם של השוטרים הללו מצטרף לעוד שורה של פרשות מביכות מהשנה החולפת שבמרכזן שוטרים שסרחו. בקיץ האחרון עצרה המחלקה לחקירת שוטרים שני שוטרים במשטרת מרחב איילון בחשד שפרצו לבתים. אחד מהם ראש צוות בילוש במרחב והשני היה סייר ורכז מודיעין לשעבר. הם הכחישו את החשדות שיוחסו להם. הפרשה התגלתה לאחר שסוכן סמוי של המשטרה גילה כי בזמן ששני החשודים שמרו עליו, הם היו יוצאים יחד איתו לפריצות.

 

לפני כשנתיים פרצה פרשת עבריינים במדים, במסגרתה הורשעו 4 שוטרים, קצין ושלושה בלשים, כי הטמינו מטען חבלה מתחת לרכבו של העבריין מיכאל מור בנהריה. הם נשלחו לשנת מאסר בכלא, אך הפרקליטות ביקשה להחמיר בעונשם.

הפרקליטות טענה כי מעשי הארבעה בוצעו לאחר תכנון מוקדם שכלל הכנות רבות, שגרמו לשוטרים לאמץ לעצמם קודים של התנהגות עבריינית.

 

המחלקה לחקירת שוטרים הגישה בחודש שעבר לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד שוטר מג"ב בשירות חובה, פנטפון טגלה, תושב קריית מלאכי בן 20, בגין ניסיון שוד, איומים ותקיפה של קשיש בן 75. מכתב האישום עולה כי השוטר תקף קשיש שהלך ברחוב סמוך לבית כנסת בקריית מלאכי. השוטר הלם בו בפניו, בעט בבטנו, הפיל אותו ארצה וצעק "אני רוצה כסף".

 

בחודש שעבר הורשע אבנר דהרי, שוטר במשטרת טייבה, בגניבת מכשירים סלולריים מחשודים שעצר במהלך עבודתו. הוא הורשע בשימוש לרעה בכוח המשרה, מרמה והפרת אמונים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: טל כהן
משטרת מרחב ירקון
צילום: טל כהן
עלאן אבו נגמה אחרי המכות
באדיבות עו"ד אנור בשיר
מומלצים