שתף קטע נבחר

הבנק הירוק - שירותי בנקאות עם אחריות סביבתית

בנק לוקאלי, משימה גלובלית - זה הסלוגן של הבנק הירוק הראשון, שחוגג שנה ראשונה להיווסדו. הבנק מספק שירותי בנקאות מסורתיים בשילוב קידום קיימות ואיכות סביבה, למשל הלוואות בריבית נמוכה לפרויקטים שעומדים בתקני בנייה ירוקה

כשמדברים על בנקאות, האסוציאציה הראשונה למושג "ירוק" מתקשרת לדולרים. אבל מסתבר שאפשר לעשות שימוש מושכל בדולרים על מנת לקדם בו זמנית גם את העסקים וגם את השמירה על כדור-הארץ.

 

עוד בצרכנות ירוקה:

 

בפברואר האחרון הוקם בפלורידה "הבנק הירוק הראשון" (The first green bank), וכבר מהסלוגן שלו אפשר ללמוד לא מעט על כוונותיו: בנק לוקאלי עם משימה גלובלית (a local bank with a global mission).

 

הבנק הירוק הראשון (FGB) הוא גוף בנקאי ייחודי, שהתחייב לממש באופן אקטיבי מדיניות של אחריות סביבתית וחברתית במסגרת מתן שירותי בנקאות מסורתיים.

 

הבנק, שחוגג בימים אלו את השנה הראשונה להיווסדו, הוא מיזם של צוות בנקאים מנוסים יוצאי הבנקים הגדולים בפלורידה שהחליטו שהם רוצים לנתב את העשייה הבנקאית לטובת קידום מטרות הקרובות לליבם - קיימות ואיכות סביבה.

 

השקעות במיזמים ירוקים

אז מה ירוק בבנק הירוק? לבנק הירוק מדיניות ממוקדת של השקעות ומתן הלוואות למיזמים ירוקים בדגש על פרויקטים של בנייה ירוקה. הבנק מיישם, הלכה למעשה, העדפה ברורה ומובהקת לקידום עסקים עם מטרות סביבתיות.

 

כך למשל הבנק מקדם פרויקטים של בנייה ירוקה על ידי מתן הלוואות בריבית נמוכה ביותר לפרויקטים מסחריים שעומדים באופן מלא בתקני הבנייה הירוקה שהוגדרו על ידי המועצה לבנייה ירוקה של ארצות הברית, המובילה את תחום האנרגיה והעיצוב הירוק (LEED).

 

המועצה בוחנת את הפרויקטים על פי פרמטרים של חסכון באנרגיה ועיצוב מקיים, ופרויקטים שנמצאו כעומדים בסטנדרט ה"זהב" או ה"פלטינום" מקבלים מהבנק הלוואות עם ריבית מינימאלית.

 

הטיפול בקידום המיזמים ירוקים מתחיל משלב המימון המועדף, דרך חניכה וליווי עסקי של הפרויקטים. כך למשל, הבנק מציע שירותים של מומחים בבניה ירוקה, ספקים של מוצרי בנייה ירוקים ומערך שלם של שירותים תומכים ליזם על מנת לעזור לו להוציא לפועל פרויקט בנייה ירוקה מוצלח.

 

תרבות ירוקה בתוך הבית

הבנק לא מסתפק רק במדיניות הלוואות פרו-סביבתית אלא הטמיע תרבות ירוקה גם בתוך הבית. כך למשל, כל מנהלי ההלוואות של הבנק, שאחראים לאשר את המימון לפרויקטים הירוקים, עברו הכשרה מקצועית במועצה לבנייה ירוקה של ארצות הברית ורכשו הסמכה שמאפשרת להם להעריך את הפרויקטים המגיעים לבנק. העובדים שיוצאים להכשרה זו (על חשבון הבנק כמובן) גם מתוגמלים בשכרם על היותם מוסמכים.

 

בנוסף, הבנק מספק הלוואה באפס ריבית לעובדים שרוצים לרכוש כלי רכב ירוקים, ונותן ימי חופש בתשלום מלא לעובדים שמעורבים בפעילות סביבתית וולונטרית.

 

האינדקס הירוק

ילדים ירוקים

ילדים ירוקים

מתנה ירוקה

מתנה ירוקה

טיפוח אורגני

טיפוח אורגני

משלוחים אורגניים

משלוחים אורגניים

תיירות אקולוגית

תיירות אקולוגית

גינה אורגנית

גינה אורגנית

ומה לגביי הסניפים עצמם? ובכן, שני הסניפים של הבנק נבנו בפיקוח מלא של ה-LEED לבנייה ירוקה. הסניפים נבנו תוך שימוש בעצי אלון ישנים והם כוללים אלמנטים רבים של אדריכלות בת-קיימא, בניהם גג ירוק, צנרת מתקדמת לצריכת מים נמוכה, שימוש באנרגיה סולארית לצורך ייצור חשמל במבנה, שימוש בחומרי בנייה ממוחזרים, ניצול מרבי של התאורה טבעית ועוד.

 

הנהלת הבנק התחייבה שגם הסניפים הבאים ייבנו באותם סטנדרטים.

 

עד כה נראה כי הצלחת הבנק הירוק מעידה על כך שאימוץ מדיניות סביבתית בפעילות הליבה העסקית, מאפשרת הן לקדם פרויקטים סביבתיים משמעותיים והן ליהנות מיתרון ירוק ומבדל לעומת המתחרים.

 

מחפשים מוצרים ירוקים? מיטב המוצרים והשירותים הירוקים בישראל מחכים לכם באינדקס העסקים הירוקים   

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בנקאות ירוקה - לא רק צבע
צילום: index open
מומלצים