שתף קטע נבחר

בכירי הרבנים החרדים מתגייסים למען אליאור חן

הרבנים אלישיב, שטיינמן וקנייבסקי חתמו על מסמך ופשקוויל בהם נקרא הציבור לסייע כלכלית לחן, הנאשם בהתעללות. על פי המכתב: "הרב אליאור חן עסק כל ימיו בהרבצת תורה. הוא נמק בבית האסירים ומשפחתו רעבה; אנחנו מחויבים להוכיח צדקתו"

בכירי הרבנים החרדים חתמו על מכתב תמיכה באליאור חן, בו הם קוראים לציבור לסייע לחן, הנאשם בהתעללות מתמשכת בשמונה ילדים ובכך לקיים את מצוות "פדיון שבויים". על המסמך, הצפוי להתפרסם בעיתונות החרדית ועל גבי מודעות רחוב (פשקווילים) והגיע לידי ynet, חתומים בין היתר הרב יוסף שלום אלישיב, הרב אהרן לייב שטיינמן והרב חיים קנייבסקי - ממנהיגי הציבור החרדי-ליטאי. עוד חתמו: הרבנים הליטאים הבכירים מיכל יהודה לפקוביץ' ושמואל אויערבך. מדובר בהתייחסות ראשונה ודרמטית של רבנים מדרג בכיר כל כך לעניינו של חן ולמענו.

  

יוזמי המהלך, עסקנים שנקשרו עם החשוד בתקופת שהייתו בברזיל, הקימו מטה פעולה להצלתו, ותחילה החתימו על המכתב כמה רבנים בעיר החרדית ביתר עילית שבה הוא מתגורר, הקוראים לסייע לו כלכלית. בהמשך פנו לרבנים בכירים יותר, ובקרוב יפתחו חשבון בנק שיקלוט את התרומות. ל-ynet נודע כי החתמת הרבנים הבכירים נעשתה שלא כמקובל מאחורי גבם של אלה הנחשבים ל"נאמני ביתם", זאת כדי שהאחרונים לא יטרפדו את המהלך הנתפס בציבור כתמוה. זו גם הסיבה לכך שהמכתב נוסח בזהירות כך שהוא אינו קובע כי אליאור חן חף מפשע.   


 

המודעה עוצבה בצורה דרמטית במטרה לזעזע את הציבור ומופיעים עליה כתמי דם לצד פטיש מאיים של שופט, עם הכותרת הבולטת: "להושיע משופטי נפשו". ראשי המטה תיכננו לפרסמה כבר בסוף השבוע הזה בשבועונים החרדים, אך בינתיים הם דחו את הפרסום.


המסמך וחתימות הרבנים שהגיעו לידי ynet

 

וזה לשונו של המכתב: "קוראים אנו בזאת לכל מי שרוח טהרה בקרבו לרחם ולעורר רחמי שמים ולהטות שכם לעוסקים

 במסירות בהקמת קרן לפדיון שבויים עבור האי גברא יקרא, הר"ר אליאור חן ני"ו, מתושבי עירנו, אשר כל ימיו עסק בתורה ויראה והרבצת תורה ואשר נימוק בבית האסורים כבר שנתיים ונתהפך עליו הגלגל בעינויים קשים ומרים. ולא עוד, שמשפחתו רעבים לפת לחם ממש".

  

"היות שאנחנו מכירים אותו כאיש ישר והגון, מחוייבים אנו להוכיח צדקתו. ואשר גדולי ישראל אשר שמעו את זעקת לבו הטהור נזעקו לעזור ולסייע בכל מילי אשר יועילו להוכיח צדקתו כדי לפדותו מצרת נפשו, אך כאשר הוצאות לזה, כגון השכרת עורך דין ועוד, עולים הון עתק ואין אנו יכולים לעמוד מנגד בשומעינו בהתחננם על נפשו ונפשות בני ביתו. פונים אנו אל אחינו בי ישראל שהם רחמנים בני רחמנים שייקחו חלק במצוות פדיון שבויים ביד רחבה וברוח נדיבה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב אלישיב ונאמן ביתו
אליאור חן בכלא
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים