שתף קטע נבחר

המפכ"ל על העימותים: זו לא אינתיפאדה שלישית

עשרות פלסטינים נפגעו בעימותים עם כוחות הביטחון באזור הר-הבית ובמזרח ירושלים, אך רב-ניצב כהן מרגיע ואומר כי מדובר בהפרות סדר ולא אינתיפאדה. לדבריו, המשטרה תיערך בכוחות מתוגברים לפחות עד יום שישי

ביום בו אזור העיר העתיקה ומזרח ירושלים בערו - מנסה מפכ"ל המשטרה להנמיך את גובה הלהבות: רב-ניצב דודי כהן אמר בצהריים (יום ג'): "אנו מזהים סימנים להפרות סדר, אך זו לא אינתיפאדה שלישית".

 

המפכ"ל קיים הערכת מצב בכותל המערבי, לאחריה הודיע: "המשטרה תיערך באזור הר הבית בכוחות מתוגברים עד יום שישי הקרוב. יש לנו כוונה להחזיר את השקט למקום, עד יום ראשון הקרוב". מפקד מחוז ירושלים במשטרה, ניצב אהרון פרנקו, אמר כי הצעדה של פעילי הימין בסילוואן תתקיים, אך לפני הצעדה תתקיים הערכת מצב - בה ייבחן הנושא פעם נוספת.

 

מוקדם יותר אמר רב-ניצב כהן בכנס משטרתי בדרום: ""הר הבית מהווה אתגר לאומי למשטרה ואתגר בינלאומי. לכל אירוע יש השלכות משמעותיות על המתרחש. תפקידנו לשמור על השקט היחסי. בעת הזאת ולאחרונה יש מספר סימנים המעידים שהיו ויהיו ניסיונות להפרות סדר באזור הר הבית. לכן נערכנו באופן מסיבי, כולל היום, כדי לאפשר את חופש הפולחן".

 

צילום: AFP

 

ביום של עימותים נפצעו 49 ערבים באזור העיר העתיקה ובמזרח

 ירושלים, מהם 14 נפגעו מירי כדורי גומי, 16 משאיפת גז מדמיע - והיתר ממכות. 31 מפגינים נעצרו.

 

במקביל, יו"ר סיעת חד"ש בכנסת, ח"כ חנא סוויד, שביקר במסגד אל אקצה הפנה אצבע מאשימה כלפי המשטרה וגם נגד ממשלת ישראל. "התרשמנו שידם של השוטרים קלה מאוד על ההדק. הממשלה היא זאת שהביאה להידרדרות המצב בירושלים, בעקבות החלטותיה הפרובוקטיביות ונתינת אור ירוק לעמותות משיחיות להצית את השטח בירושלים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
העימותים בירושלים
צילום: AFP
המפכ"ל, היום בכותל
צילום: גיל יוחנן
אש בבירה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים