שתף קטע נבחר

הולילנד: עד המדינה עומת עם צ'רני במשטרה

איש המפתח בפרשה, ש"כתב התביעה" שלו כלל פירוט של מסלול השוחד במיליונים לבכירים, נלקח למשטרה והוכנס לעימות עם יזם הפרויקט, כשהמסמכים על השולחן

עימות בחדר החקירות: עד המדינה בפרשת הולילנד, שגולל בטיוטת "כתב תביעה" כיצד לטענתו היה שותף בתשלום שוחד שיטתי במיליונים לבכירים בהם ראשי העיר ירושלים - נלקח אתמול (יום א') לחדר החקירות של המשטרה. הוא לא נחקר, אלא עומת עם הלל צ'רני, יזם פרויקט הבנייה שכונה "המפלצת".

 

עד המדינה, שהיה מעורב עמוקות בהליכי קידום הפרויקט, התעמת עם צ'רני כשמסמכי התיעוד שלו מונחים על השולחן בחדר החקירות. הוא צפוי להיות מובא לעימותים נוספים בהמשך החקירה, שמנהלת היחידה הארצית לחקירות הונאה. כפי שנחשף ב-ynet, האיש זוכה לאבטחה משטרתית צמודה.

 

הבוקר דחה בית המשפט המחוזי בפתח תקווה את הערעור שהגיש אלי שמחיוף, חבר מועצת העיר ירושלים ואחד החשודים בפרשה, על המשך מעצרו. פסיקה דומה ניתנה לגבי מאיר רבין, יזם הנדל"ן החרדי החשוד ששימש מתווך מטעם בעלי הקרקע אל מול בכירים בעירייה ובוועדה המקומית לתכנון ובנייה.

 

בית המשפט קבע כי שמחיוף אינו קשור לכל החשודים האחרים ולכן שחרורם אינו מצדיק את שחרורו. שמחיוף, שהיה יו"ר ועדת הכספים בעירייה בזמן ביצוע העבירות לכאורה, יישאר במעצר עד ליום שישי.

 

"מאות ייחקרו"

אתמול החליט בית המשפט העליון שלא לשחרר ממעצר את צ'רני ואת איש העסקים אביגדור קלנר. נציגת הפרקליטות אמרה במהלך הדיון, כי "מדובר בפרשה דחופה וחמורה שאין כמותה. אני לא אפריז אם אומר שעוד מאות עדים אמורים להיחקר בה". לדבריה, עד כה נאספו ראיות "בהיקף מרשים" המבססות את החשדות.

 

על רקע התקדמות חקירת הפרשה, שב אתמול לישראל פרקליטה של שולה זקן, עו"ד מיכה פטמן, לאחר ששהה עמה בארצות הברית. 

 

על-פי הדיווח ב-ynet, מנהלות הפרקליטות והמשטרה מגעים עם ראש לשכתו לשעבר של אולמרט, בניסיון להביא אותה להעיד נגדו. בין היתר, הועלתה אף אפשרות להעניק לה, לשם כך, מעמד של עדת מדינה. בסביבתה של זקן אמרו כי היא החליטה להאריך את שהותה בחו"ל בשל דחייה הדיונים במשפטה, והיא צפויה לשוב ארצה בתחילת השבוע הבא.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עד המדינה בפרשה
צ'רני. עימות
צילום: דודו אזולאי
שמחיוף. הערעור נדחה
צילום: דודו אזולאי
מומלצים