שתף קטע נבחר

הולילנד: נחקר "גאון המספרים", סגן ראש העיר

רכבת הנחקרים בפרשת הולילנד לא עוצרת - והפעם זהו יהושע פולק, ח"כ לרגע שזכור ממהומת הרקדניות החשופות על גשר המיתרים. הוא היה יו"ר הוועדה המקומית שאישרה הרחבות. בשיחה עם ynet לפני שבועיים טען: "הוועדה המחוזית קובעת"

עוד חולייה בשרשרת השוחד הענקית? אחרי כמה ימי רגיעה בפרשת הולילנד, המשטרה עיכבה לחקירה היום (ד') עוד בכיר לשעבר בעיריית ירושלים - יהושע פולק. הוא היה יד ימינו של ראש העיר הקודם, אורי לופוליאנסקי, ושימש כיו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובנייה שאישרה הרחבות ב"מפלצת הנדל"ן".

 

פולק, שהיה משנת 2003 סגן ראש העיר, חתום כיו"ר הוועדה על שינויים משמעותיים בפרויקט הולילנד - בהם הסבת השטח שיועד למלונות, למגדלי המגורים, מה שהניב רווחים גדולים ליזמי הפרויקט. אחרי מעצרו של לופולאנסקי, הטילו הוא וקודמו בתפקיד, אהוד אולמרט, את האחריות זה על זה. אך מבדיקת ynet עלה ש"תפיחת" אחוזי הבנייה התרחשה בשתי התקופות.

 

בשיחה עם ynet לפני כשבועיים, נשאל פולק על מעורבותו, והעביר את האחריות לוועדה המחוזית. "בהחלטה הזו (על אופיו של הפרויקט - ר.מ) לא הייתי מעורב, היא התקבלה ב-1999", טען, וניסה לגמד את אחריות הוועדה המקומית בקבלת ההחלטות. "היזמים מציגים את התכנית, ומביאים אותה לדרג המקצועי שבודק. עובר הרבה זמן עד שהיא מגיעה לעירייה".

 

לדברי פולק, "רק אחרי המלצה של מהנדס העיר, זה מגיע לוועדה המקומית. אם צריך, אז מקיימים שם הצבעה, אבל בסופו של דבר הוועדה המקומית רק ממליצה. הוועדה המחוזית היא הקובעת והעקרונית". הוא גם הצטרף למקהלת המבקרים כשאמר: "הבעיה היא שמכל פינה בירושלים מסתכלים וזה נראה כמו מפלצת ארוכה. תכנונית הייתי מעדיף את זה קצת אחרת, אולי לא משהו ארוך כל כך. אולי על הנייר זה נראה אחרת".

 

זיכרון פנומנלי

פולק משמש כיום כגזבר עיריית ביתר עילית. הוא הספיק לכהן כחבר כנסת מטעם יהדות התורה לשבועיים בערך מטעם, בשלהי הכנסת הקודמת, לאחר פטירתו של אברהם רביץ. בקרב הציבור החרדי ידוע פולק כ"גאון המספרים", ונחשב לבקיא ביותר בנבכי משרד האוצר. במפלגה נוהגים להתייעץ בו לגבי חוזים,

 תקציבים ומשכורות לאור זכרונו הפנומנלי.

 

שמו אף עלה בעבר כמועמד להחליף את לופוליאנסקי כמועמד לראש העיר ירושלים, אך בסופו של דבר נבחר ח"כ מאיר פרוש ע"י סיעת 'שלומי אמונים' ב"אגודת ישראל" - והפסיד לברקת.

 

פולק זכור מפרשת חנוכת גשר המיתרים, שעוררה סערה בירושלים. רקדניות להקת "מחולה" היו אמורות להופיע בטקס כשהן לבושות בחולצה ומכנסיים, אולם לאחר מהלך שנוי במחלוקת שיזם הולבשו הבנות בשקים - צעד שהתסיס את הציבור החילוני בירושלים והביא לסכסוך בנו לבין ראש העיר לופוליאנסקי.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יהדות התורה
יהושע פולק. במעצר
צילום: יהדות התורה
מומלצים