שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם

  אחמדינג'אד על המשט: ישראל לא אנושית וחלשה

  נשיא איראן תקף את השתלטות ישראל על ספינות המשט לעזה ואמר כי מניעת הסיוע ההומניטארי "אינה מעידה על עוצמתו של המשטר הציוני, אלא על חולשתו. כל זה מבשר את סיום חייו של המשטר הנבזה והמזויף הזה". לפחות 15 הרוגים בהשתלטות

  נשיא איראן, מחמוד אחמדינג'אד, התייחס הבוקר (יום ב') לאירועי המשט לעזה ואמר כי השתלטות ישראל על ספינות הסיוע היא התנהגות בלתי אנושית, שרק מעידה על חולשתה של ישראל. אחמדינג'אד הוסיף כי התמיכה בעם הפלסטיני היא "תמיכה בכל העמים, בשלום ובחופש" מול הכובש המפעיל דיכוי.

   

  לפחות 15 בני אדם נהרגו בהשתלטות, כולם - משתתפי המשט. בין עשרות הפצועים גם שישה חיילי צה"ל. ספינות המשט עושות את דרכן כעת לנמל אשדוד, תוך אבטחה של הקומנדו הימי סביבן.

   

  דם בלב ים - כותרות אחרונות ב-ynet:

   

  "הפעולה הבלתי אנושית של המשטר הציוני נגד העם הפלסטיני ומניעת הסיוע ההומניטארי לעם בעזה אינה מעידה על עוצמתו של המשטר הציוני, אלא על חולשתו. כל הדברים האלה מבשרים את סיום חייו של המשטר הנבזה והמזויף הזה", אמר אחמדינג'אד בפגישה עם יו"ר הפרלמנט של אינדונזיה בטהרן.

   

  "היום ברור לגמרי שהנושא הפלסטיני הוא לא רק עניין ערבי או איסלאמי, אלא סוגייה בינלאומית. האחריות החשובה ביותר של המוסלמים ושל כל האנושות היא תמיכה בעם הפלסטיני הנדכא ופיתרון הכיבוש של פלסטין. התנהגות המשטר הציוני כלפי העם הפלסטיני היא עלבון לכבודם של כל האנשים. הרעיון מאחורי ייסוד המשטר הציוני וכפייתו ברורים לכולם. הקמתו המזויפת של המשטר הזה נועדה לא רק לשלוט על המזרח התיכון אלא על כל העולם. לפיכך, התמיכה בעם הפלסטיני היא תמיכה בכל העמים, בשלום ובחופש", אמר אחמדינג'אד.

   

  מוג'טבא רחמנדוסט, יועצו של אחמדינג'אד, גינה אף הוא את "התקיפה של הצבא הציוני" על המשט ההומניטארי וציין כי "הפעולה של המשטר הציוני מנוגדת לכל העקרונות האנושיים היסודיים.

   המשטר בישראל הוכיח שהוא אינו מציית לשום חוק אנושי ועולמי והמטרה היחידה שלו היא מלחמה, שפיכות דמים, טבח של העם הפלסטיני וערעור היציבות באזור".

   

  יו"ר ועדת החוץ והביטחון בפרלמנט האיראני, עלא א-דין בורוג'רדי, אמר כי הפעולה של ישראל היא "הכרזת מלחמה על הקהילה הבינלאומית". לדבריו, "התקיפה הצבאית על אניות הנושאות סיוע הומניטארי היא דוגמה נוספת לברבריות של המשטר הציוני ולאי הציות שלו לזכויות האדם, השלום והחופש". בורוג'רדי קרא למועצת הביטחון של האו"ם לטפל ב"פשע החדש של המשטר הציוני".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אחמדינג'אד. עניין בינלאומי
  צילום: רויטרס
  ההשתלטות על אחת הספינות
  צילום: AFP
  מומלצים