שתף קטע נבחר

הפגנות: השמאל נגד התקרית, הימין נגד טורקיה

עשרות פעילי שלום עכשיו מוחים נגד ההשתלטות: "לא היה קורה דבר אם הספינות היו מגיעות לעזה". תנועת הנוער הלאומי מפגינה מול שגרירות טורקיה: "הם מתנהלים בדו-פרצופיות"

המחאה מכה גלים - גם ביבשה: הפגנות משני צידי המתרס התקיימו היום (יום ב') ברחבי הארץ. כמה עשרות פעילים של שלום עכשיו התכנסו הבוקר בתל-אביב ויצאו לכיוון נמל אשדוד על מנת להפגין נגד המבצע הצבאי בלב-ים, שהסתיים בלפחות 15 הרוגים ו-50 פעילים פרו-פלסטינים. מנגד, עשרות חניכים ב"נוער הלאומי" הפגינו מול שגרירות טורקיה ומחו על מה שהגדירו כ"דו פרצופיות" של הטורקים.

 

דם בלב ים: כתבות אחרונות ב-ynet

 

מפגיני השמאל התכנסו בגן לוינסקי וצוידו במצלמות ובכרוזים. "אזלו לי המילים, יש תחושה של בושה", אמרה טל ברגלס. "אנחנו בשוק, לא האמנו שישראל תגיע עד כדי כך רחוק. אנחנו הולכים להפגין באשדוד בציפייה לספינות. חבל שלא מוצאים דרך אחרת מדרך צבאית. אם הספינות היו מגיעות לעזה עם הציוד לא היה קורה שום דבר".

 

מנגד, התאספו מספר אזרחים שהבחינו בהתכנסות ומחו על הפעילות: "בושה וחרפה שככה מתנהגים ישראלים כנגד מדינתם", אמר איציק. "הם חושבים שהאנשים האלה רוצים שלום? מפגינים מסוג זה פוגעים הכי הרבה במדינה. חבל שלא פועלים כנגד אנרכיסטים שפוגעים בנו".

 

בתוך כך, כמה עשרות חניכים של תנועת "הנוער הלאומי",

בהם תלמידים ובוגרי התנועה, מפגינים בצהריים מול שגרירות טורקיה. איתמר שרוני, רכז ההדרכה הארצי בתנועה, אמר כי הם מוחים נגד ההתנהלות הטורקית בנושא המשט: "הטורקים מתנהלים בדו פרצופיות ונותנים גיבוי לחמאס".

 

המפגינים קוראים גם לשחרורו של גלעד שליט וטוענים שהתמיכה הטורקית בחמאס מסכנת את חייו. "אנחנו אומרים שהמצור על עזה יוסר ברגע שגלעד ישוחרר", אמר שרוני. "התמיכה והגיבוי שממשלת טורקיה מעניקה לחמאס הם בבחינת גזר דין מוות לגלעד שליט".

 

Read this article in English

 

 

בהכנת הכתבה השתתפו אלי סניור ויהלי מורן זליקוביץ'
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מפגינים נגד המבצע. "אזלו המילים"
צילום: אבי מועלם
נמל אשדוד. מחכים לספינות
צילום: AP
מומלצים