שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  זורק הנעל על ביניש: "זו היתה זעקה לעזרה"
  פיני כהן, ששבר את משקפיה של נשיאת בית המשפט העליון, סיפר את סיפורו בשלב הטיעונים לעונש: "לא היתה לי כוונה לפגוע בה. רציתי לזעוק 'גם אני אזרח של מדינת ישראל'"

  זריקה שהיא זעקה? פיני כהן, שנאשם בתקיפת נשיאת בית המשפט העליון, דורית ביניש, סיפר הבוקר (ה') במשך שעות את סיפור חייו בבית משפט השלום בירושלים, ואמר כי "מי שרוצה לתקוף לא זורק נעל, זו היתה זעקה לעזרה". השבוע כהן ניסה ל"הסתער" על שופט, תוך שהוא משמיע קללות ונאצות, ונבלם על ידי מאבטחי בתי המשפט.

   

  כהן מסר את עדותו בבית המשפט בהליך מתן הטיעונים לעונש, ובמשך שעות סיפר כיצד הגיע למצב בו התגרש מאשתו, חויב בדמי מזונות שלא עמד בהם לא הוזמן לחתונת ילדיו, שניתקו את הקשר עימו. הוא הביע טרוניות רבות כלפי מערכת בית המשפט והשופט פיליפ מרכוס, אשר לדבריו הביא אותו למצב בו הוא נמצא.

   

  לדבריו, כחודש לפני מקרה זריקת הנעל, אז נשברו משקפיה של ביניש, נכנס כהן לדיון אחר של נשיאת בית המשפט העליון, וזעק לעברה: "לא ייתכן שתזרקו כמו יהודון לכביש, אני אזרח, לא יהודון", ולאחר מכן נעצר על ידי משמר בתי המשפט. 4 שבועות לאחר מכן המקרה שלו כבר הגיע לכותרות הראשיות.

   

  "הגעתי לאולם הנשיאה, אני לא יודע איך, וקרה מה שקרה", הוא מתאר. "לא היתה לי שום כוונה לפגוע בה, השתלשלות העניינים פה בשנים הקודמות מראה כמה אורך רוח היה לי לבתי המשפט ולעורכי הדין, כמה הולכתי שולל. רציתי שיעזרו לי, רציתי לזעוק 'די מספיק, אני גם אזרח של מדינת ישראל'".

   

  כהן סיפר מדוע כעס על ביניש: "מדובר פה בילדים שלי וביחס שהם קיבלו. היא היתה יכולה לשבת ולהגיד, 'חבר'ה, זה ילדים'. כשאני רואה ילד ברחוב שזקוק לעזרה, אפילו לא שלי, אפילו נוכרי, אני עוזר לו. כל הסיפור הזה לא היה מחויב המציאות, למה היה צריך להתעלל בי ובילדים שלי? בחיים לא הרמתי יד על אף אחד".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  פיני כהן, היום
  צילום: גיא אסיאג
  השופטת ביניש, אחרי הפגיעה
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים