שתף קטע נבחר

הוארך מעצר הנהג: "הוא לא יודע איך יוכל לחיות"

ישר ישורון, שהסיע את בני משפחת ברנשטיין שנהרגו בתאונת הרכבת, טען בחקירתו שגלגלי רכבו נתקעו במסילה, אך במשטרה מאשימים כי לא ציית לרמזור. הוא הורשע ב-11 עבירות תעבורה קודמות, וצפוי לשחזר את התאונה ביום ראשון

בעוד הוא ממשיך להתאושש מתאונת הדרכים בבית החולים "סורוקה", האריך בצהריים (יום ו') בית משפט השלום באשקלון בחמישה ימים את מעצרו של ישר ישורון, נהג המיניבוס מתאונת הרכבת שגבתה את חייהם של שבעת בני משפחת ברנשטיין.

 

במשטרה מייחסים לו עבירות של גרימת מוות ברלשנות, נסיעה באור אדום ואי-עצירה ליד רמזור. בוחן תנועה אמר כי ישורון הגיע למפגש הרכבת, לא ציית לרמזור ועלה עם המיניבוס על המסילה. בחקירתו טען הנהג כי גלגלי רכבו נתקעו במסילת הרכבת, גרסה שנראתה תמוהה לחוקרים, גם עקב העובדה שהמחסום ליד קיבוץ גת היה שבור. ככל הנראה ובהתאם למצבו הבריאותי, יובא ישורון כבר ביום ראשון לשחזר את התאונה.

 

אסון המיניבוס בדרום - עדכונים אחרונים ב-ynet:

 

השופטת, דינה כהן, ציינה כי "קיים יסוד סביר לחשדות נגד הנהג ולכך שביצע את העבירות המיוחסות לו. האיש עלול לסכן את שלום הציבור, ולכן יש מקום להיעתר לבקשת המשטרה". בני משפחתו של ישורון אמרו כי הוא "אדם נורמטיבי", אך בדיון בבית המשפט התברר כי הוא הורשע ב-11 עבירות תעבורה, זאת לצד עבר פלילי הכולל עבירות בתחום הרכוש, הפרעה לסדר ועוד.

 

במשטרה העריכו שהגורם לטרגדיה היה חוסר תשומת לב של ישורון, שכבר אתמול בלילה נעצר ואושפז בבית החולים "סורוקה" בבאר-שבע. בין היתר, נמצאו על הכביש סימני בלימה. על-פי ההערכה, צפוי ישורון להשתחרר מבית החולים ביום ראשון - ויובא לזירת האירוע כדי לשחזר את התאונה.

 

עורך דינו, יורם פאור, אמר ל-ynet כי "במשך כל השיחה הוא בכה ואמר לי שלא מעניין אותו מה יהיה העונש או ההחלטה. הוא אמר לי שהוא לא יודע איך יוכל להמשיך לחיות ככה, כי האנשים שנהרגו הם השכנים שלו".

 

בדיון גם נאמר כי בכוונת המשטרה לקיים שחזור כבר ביום ראשון הקרוב אם מצבו הבריאותי יאפשר זאת. הבוקר, כשהתעורר ישורון בבית החולים, אמר "כבר סיפרו לי" לנוכח שערי העיתונים ובהן תמונות רכבו המרוסק. בני משפחת ברנשטיין-גוטשטיין הובאו למנוחות בשעות הבוקר בירושלים. אלפים ליוו אותם משכונת מאה שערים להר המנוחות.

 

"הוא המום ומסרב לעכל"

כמעט במקביל, התאספו סביב מיטתו של ישורון בבית החולים בני משפחתו. עו"ד קובי לוי, אחד מקרוביו ונציג המשפחה, אמר כי הנהג "שרוי במצב נפשי קשה ולא יודע את נפשו מרוב צער. ההרוגים היו בסך הכל שכנים שלו שהוא התנדב לעשות להם טובה. הוא מסרב לעכל איך בכלל נקלע לסיטואציה הזו. הוא המום, מבולבל ומשתף פעולה עם המשטרה".

 

לוי ביקש גם למסור כי "משפחת הנהג ביקשה להביע את תנחומיה ומשתתפת בצער קרובי ההרוגים. אנו סומכים על המשטרה שתעשה את עבודתה נאמנה". ישורון הוא אב לשישה ילדים, שלדבריו עדיין אינם מודעים להתרחשויות.


הלוויות ההרוגים בירושלים, היום. הנהג גלגל עיניו (צילום: גיל יוחנן)

 

ישורון נעצר אמש לאחר תשאול קצר. קרוביו סיפרו לו על תוצאות התאונה הנוראית, בה נהרגו שכניו מביתר עילית. הוא נפצע קל, אך מצבו הנפשי קשה. ישורון נאזק ברגלו למיטה ולצדו ניצב שוטר כל הלילה.

"אתה לא יכול לישון, אני פה עכשיו", אמר לו השוטר הבוקר, דרש שיוריד את השמיכה וביקש מענה על שאלות. "אתה יכול לא לענות אם אתה רוצה".

 

באותו התשאול הסביר ישורון כי ראה את המחסום ברגע האחרון ובלם, אולם לא הספיק לעצור את הרכב. הוא נעתר לבקשת שכניו בני משפחת ברנשטיין להסיע את אותם לנופש במושב קוממיות, המרוחק רק כמה קילומטרים ממקום התאונה.

 

בוחני התנועה של מרחב לכיש, בראשותו של פקד יגאל אוחיון, ממשיכים בתיעוד ממצאים משטח התאונה. על פי הממצאים, ניתן לראות כי כמה מטרים לפני מחסום הרכבת ישנם סימני בלימה.

 

בהכנת הידיעה השתתפה טובה דדון
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ישר ישורון, היום בבית החולים
צילום: הרצל יוסף
מומלצים