שתף קטע נבחר

אושר: 30 מיליון ש' לנפגעי הקפאת הבנייה ביו"ש

ועדת הכספים אישרה, בנוסף לתקציב לתמיכה בנפגעי ההקפאה, גם 30 מיליון שקל לפיצוי חקלאים ותעשיינים בשטחים בגין אובדן ההקלות במכס על ייצוא לאיחוד האירופי

ועדת הכספים אישרה היום (ג') תקציבים מיוחדים בסך כ-30 מיליון שקל לתמיכה בנפגעי הקפאת הבנייה ביהודה ושומרון וכ-30 מיליון שקל לפיצוי חקלאים ותעשיינים בשטחים על אובדן ההקלות במכס על ייצוא תוצרתם למדינות האיחוד האירופי. ההקלות בוטלו בטענה שיישובי השטחים הינם בתחום ישראל שעליה חלים הסכמי המכס.

 

הוועדה אישרה גם תוספת של שני מיליון שקלים לתקציב בית הנשיא, כדי לממן את נסיעותיו הרבות של הנשיא פרס בשליחויותיו בחו"ל, כגון נסיעתו הקרובה לרומניה מחר.

 

עם זאת, החליטה הוועדה לקבל את בקשת האוצר לקצץ 141 אלף שקלים מתקציב הלשכה של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, כמו קיצוצים אחרים בסעיפי תקציב משרד ראש הממשלה. זאת, כדי לממן תוספת של כ-8 מיליון שקל לתקציב פעולתו של השר אבישי ברוורמן במגזר הערבי.

 

86 מיליון שקל לישיבות

בנוסף אושרו הקצבות בסך 125 מיליון שקל למימון התחייבויות מהסכמי הקואליציה. 86 מיליון שקל יינתנו לפי ההסכם עם יהדות התורה לישיבות, לחינוך העצמאי (בין השאר לסיורים בכותל המערבי) ולאברכים שהתנדבו לשירות הלאומי והאזרחי במקום צבא. 39 מיליון שקל יינתנו לפי ההסכם עם הבית היהודי, מפד"ל לשעבר, למימון פעולות חינוך תורני-ציוני, לתמיכה בבנות השירות הלאומי ולצרכים אחרים.

 

הוועדה אישרה תוספת של 100 מיליון שקל לתקציב משרד הפנים עבור מענקי האיזון של תקציבי הרשויות המקומיות. התוספת משלימה את סל המענקים לסך 2.5 מיליארד שקל שהאוצר התחייב להעמיד למרכז השלטון המקומי לפי דרישתו שנתמכה בידי יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני (יהדות התורה).

 

לבקשת האוצר אושרה גם הקצבה בסך 470 מיליון שקל למערכת הביטחון, ככל הנראה בנבדל מתקציב הביטחון על סמך הבטחה שמטרת ההקצבה תובהר לוועדת חוץ וביטחון. ח"כ שי חרמש (קדימה) התנגד במחאה נגד הפיכת הוועדה ל"חותמת גומי של האוצר".


פורסם לראשונה 10/08/2010 14:17

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגנה נגד הקפאת הבנייה
צילום: גיא אסיאג
מומלצים