שתף קטע נבחר

המשטרה: יש לנו חשוד פוטנציאלי בזיוף המסמך

ברק, הרמטכ"ל והאלופים טוהרו מחשד, אבל המשטרה מעריכה כי לחשוד הפוטנציאלי יש קשר לבכירים בצה"ל ולגורמי תקשורת. בימים הקרובים ככל הנראה יזומן האיש לחקירה ביאחב"ל. הוא מוגדר כחוליה מקשרת בין מחזיקי "מסמך גלנט"

הרמטכ"ל ולשכתו נוקו, שר הביטחון והלשכה טוהרו, וגם אלופי צה"ל אינם חשודים. אבל הערב (ה') טוענים במשטרה כי יש להם חשוד פוטנציאלי בזיוף "מסמך גלנט" ולהערכתם יש לו קשר לבכירים בצה"ל. שמו של החשוד עלה במהלך החקירה המסועפת, אולם הוא טרם נעצר וטרם נחקר באזהרה.

 

במהלך הימים האחרונים ניקו החוקרים מחשד חלק מהעדים שהגיעו למסור עדות במשטרה בנוגע למסמך. הם הצליחו להגיע לשם של חשוד פוטנציאלי, שייתכן וקשור לזיוף המסמך ולהעברתו לגורמים שונים, ובין היתר לאלה שהחזיקו בו.

 

במשטרה הביעו אופטימיות בנוגע לזיהויו של האיש שזייף את המסמך, וככל

הנראה בימים הקרובים הוא יזומן לחקירה באזהרה במשרדי היאחב"ל בלוד, לאחר שיבוצעו כמה בדיקות בנוגע לו. החשוד הפוטנציאלי הוא חוליה מקשרת בין אלו שהחזיקו במסמך, וככל הנראה יש לו קשר מסוים לגורמי תקשורת ולבכירים בצה"ל.

 

בנוגע לשאלה האם אותו חשוד לא נמצא בארץ ולכן החוקרים טרם הגיעו אליו, העדיפו במשטרה שלא לענות תשובה מלאה ואמרו "יכול להיות".

 

הרמטכ"ל ושר הביטחון בירכו על ממצאי שלב הביניים בחקירה. רב-אלוף גבי אשכנזי אמר כי "כעת ברור שנגרם לצה"ל ולתדמיתו בציבור נזק גדול, וכי ההאשמות שהוטחו נגד צה"ל ומפקדיו הבכירים היו משוללות כל יסוד". שר הביטחון, אהוד ברק, הבהיר כי בימים הקרובים יחודש הליך מינוי הרמטכ"ל, לאחר האישור שניתן לכך מהיועץ המשפטי יהודה וינשטיין, ואמר כי שיתוף הפעולה עם אשכנזי יימשך עד יומו האחרון בתפקיד.

 

שעה קלה לפני פרסום רשימת ה"מטוהרים", קיבל הרמטכ"ל מהמשטרה הודעה לגבי התפתחויות החקירה האחרונות. במשטרה העבירו לו שמות של אנשים שהעידו בפרשה, עברו בדיקות פוליגרף ונמצאו נקיים. כל החוקרים והקצינים שטיפלו בפרשה הוחתמו על מסמך "שותף סוד", שאסר עליהם לדבר על הנושא, מלבד עם עמיתיהם לחקירה.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המפכ"ל דודי כהן. מצא חשוד?
צילום: עופר עמרם
ברק ואשכנזי. שת"פ עד היום האחרון בתפקיד
צילום: דלית שחם
דובר המשטרה. שמרו על דממת אלחוט
צילום: עופר עמרם
מומלצים