שתף קטע נבחר

גם 012 רוצה להיכנס לתחום הסלולר

חברת הבת, 012 מובייל הגישה בקשה לקבלת רישיון מפעיל סלולר וירטואלי, בין היתר, במטרה לעכב את כניסתה של פרטנר לתחום השיחות הבינ"ל. טוב לצרכנים?

חברת 012 מובייל הגישה היום (ה') למשרד התקשורת, בקשה לקבלת רישיון מפעיל סלולר וירטואלי. החברה, מקבוצת 012 שבבעלות יוסי מימן, היא החברה ה-12 במספר שמבקשת רישיון MVNO, אחרי שאתמול הגישו בקשות דומות חברת 018 מרתון, חברת בת של חברת אקספון שירותי תקשורת, וחברת עזי תקשורת בע"מ, שהינה חברת בת של חברת טלזר. זו החברה השתים עשרה במספר המבקשת רישיון זה.

  

אחת הסיבות לרצונה של 012 להיכנס לתחום הסלולר, היא היות 012 שחקנית מהותית בתחום השיחות הבינלאומיות ובתחום הטלפוניה הנייחת. בדיוק כמו 018 אקספון, 012 רוצה לעכב את כניסתה של פרטנר לפעילות בתחום השיחות הבינל"ל.

 

הסיבה: לפי פשרה בין פרטנר למשרד התקשורת, אם בתוך שלושה חודשים, החל מ-27 במאי, לא תגיש מפעילת שיחות בינלאומיות בקשה להפוך לספקית וירטואלית בסלולר, תוכל פרטנר להגיש בקשה לכניסה לתחום השיחות הבינלאומיות. כניסתם של מפעילים בינ"ל כמפעילים סלולריים וירטואליים, דוחה את האפשרות שפרטנר תיכנס לפעילות בתחום השיחות הבינ"ל. 

 

ביום שישי הקרוב, 27 באוגוסט, יסתיימו אותם שלושה חודשים, ובאקספון ובעזי תקשורת מיהרו לנצל את ימיו האחרונים של טווח הזמנים הזה כדי למנוע מפרטנר את המהלך שתיכננה. אם לא יתרחש שינוי בעמדת משרד התקשורת, תיאלץ פרטנר להמתין עד לתחילת פעילותן של חברותה שיחות הבינ"ל כמפעילות וירטואליות, ככל הנראה לא מוקדם מאמצע שנת 2011. מהלך זה אף דוחה, את האפשרות שסלקום תוכל להתמזג עם נטויז'ן.  

 

האם כל זה טוב לצרכנים? שהרי כל המהלך לכניסתם של מפעילים סלולריים וירטואליים, כלומר - כאלה שיספקו שירותי שיחות על רשת סלולרית של מפעיל קיים, נועד להגביר את התחרות. אם ריבוי החברות יגרום להורדת מחירים גם לטווח הארוך ולא רק לטווח הקצר - עוד נראה. בינתיים, נראה שחלק מהחברות מנסות דווקא לעכב תחרות ביניהן, בשוק הסלולר והשיחות הבינ"ל.

 

על פי תקנות ה-MVNO במידה ואחרי שישה חודשים, ב-16 בדצמבר, הצדדים לא יגיעו להסכמה, שר התקשורת יהיה רשאי לממש את סמכותו בהתאם לאמור בחוק, ויקבע את תנאי השימוש (לרבות התעריף) של המפעיל הווירטואלי, ברשת החברה הסלולרית המארחת. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
צילום: קליק ארט- קהילה
רוצה גם. יוסי מימן
צילום: קליק ארט- קהילה
מומלצים