שתף קטע נבחר

עתירה נגד בניית מגדלים סביב נווה צדק

תושבי השכונה עתרו לביהמ"ש נגד הגדלת זכויות הבנייה במגדל ליבר. בנוסף הם הביעו התנגדות לתוכנית לפיה יוקמו סביב השכונה כ-12 מגדלים חדשים

מאבקם של תושבי נווה צדק ותושבי שכונת פלורנטין נגד תוכנית המגדלים בדרום תל אביב עולה מדרגה. לראשונה הוגשה אתמול (ב') עתירה מינהלית בשם עמותת תושבי נווה צדק, כדי לעצור את בנייתו של מגדל ליבר הנמצא בגבולה הצפון מזרחי של השכונה, סמוך למגדל נחושתן.

 

 

התושבים הגישו את העתירה באמצעות עו"ד און צוק לבית המשפט המחוזי בתל אביב, נגד המועצה הארצית לתכנון ובנייה, הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מחוז תל אביב, הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בתל אביב-יפו והיזמים.

 

בעתירתם מתנגדים התושבים להגדלת הזכויות במגדל ליבר מ-16 קומות ל־26-32 קומות, ולאפשרות הבחירה שניתנה ליזמי המגדל בין מגדל בייעוד למשרדים, מגורים או משולב. התושבים מעדיפים מגדל למשרדים. כמו כן הביעו התושבים בעתירתם התנגדות לתוכנית הכוללת, שלפיה יוקמו סביב השכונה כ-12 מגדלים חדשים.

 

העתירה הוגשה לאחר שהוועדה הארצית דחתה את דרישות התושבים והוועדה המקומית, להתאים את הבנייה לגובה ואופי האזור, להקים תשתיות המתאימות לשכונת מגורים כדוגמת בתי ספר, גני ילדים, מתנ"סים, ולערוך תכנון כולל שיתחשב בצורכי הציבור.

 

לדברי עטרה כהן, יו"ר העמותה של תושבי נווה צדק, מגדל ליבר הוא מגדל נוסף העתיד להיבנות כחלק מ"חומת המגדלים" החוצצת בין שכונת נווה צדק לפלורנטין.

 

"הדרישה שלנו היא שעיריית תל אביב תעצור תוכניות פיתוח קיימות ותפעל בהתאם לחוק התכנון והבנייה, המחייב פרויקטים בסדר גודל כזה לבצע תכנון כולל ויסודי בנושאי הבנייה לגובה, המחסור במוסדות ציבור והתחבורה. לצערנו, הוועדה המחוזית ממשיכה בתכנון הנקודתי בלי להתייחס למסה המצטברת של כלל הבניינים", מסרה ליבר.

 

לדברי עו"ד צוק, "המועצה הארצית לתכנון ובנייה והוועדה המחוזית לתכנון ובנייה השאירו את ההחלטה בדבר ייעוד הקרקע בידי היזם, וזאת אף שייעוד הקרקע, יש בו כדי להשפיע על כל סביבת המגדל". 


פורסם לראשונה 14/09/2010 21:30

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: לביא ארצי, החברה להגנת הטבע
נווה צדק
צילום: לביא ארצי, החברה להגנת הטבע
מומלצים