שתף קטע נבחר

המשך למתיחות בצפת: דגל פלסטין על המסגד

אחרי העימותים בין חרדים לסטודנטים ערבים במדרחוב בליל שבת, נמשכו הלילה הפרובוקציות בעיר. דגל פלסטיני נתלה על המסגד המשופץ, סמוך לשוק העירוני

המתיחות בין יהודים לערבים בצפת, ואיתה הפרובוקציות. הלילה תלו אלמונים דגל פלסטיני על המסגד המשופץ, הנמצא סמוך לשוק העירוני בצפת. עוברים ושבים שהבחינו בדגל היום (א'), בשעת בוקר מוקדמת, דיווחו על כך ל-ynet.

 

תושב העיר, שהיה בדרכו לעבודתו סמוך לשעה 5:30, סיפר ל-ynet: "הבחנתי בדגל שהיה תלוי במרומי הצריח. זה עורר אצלי תחושות של כעס, אך גם סיפוק מסוים שפרצופו האמיתי של מי שעשה את זה נחשף מאחורי המסווה האקדמי לכאורה".

 

מעשה זה מתווסף לשני אירועים שהיו השבוע בעיר. בליל שבת התכתשו מספר חרדים עם סטודנטים ערבים במדרחוב של העיר, לאחר חילופי דברים וגידופים. הצדדים השתמשו באבנים ובמקלות וגרמו נזק לרכוש. הקטטה הופסקה לאחר התערבות המשטרה.

 

בשבוע שעבר נחשף כי שורה של רבנים, בראשם רבה הראשי של העיר, הרב שמואל אליהו, חתמה על מודעה הקוראת שלא להשכיר ולא למכור דירות לערבים ולסטודנטים ערבים הלומדים במכללה בעיר והרבנים אף קראו להחרים מי שעושה כן.

 

נגד צעד זה יצאו מנהיגים יהודיים בארצות-הברית. ראש הליגה נגד השמצה, אברהם פוקסמן, מנה מקרה זה כאחד ממקרי הגזענות שאירעו בישראל לאחרונה והזהיר מפני ההשלכות: "הדבר הזה ואחרים עלולים להשפיע על היחסים בין היהודים בישראל לבין יהודי אמריקה".

 

פרובוקציה אחרת בצפון נרשמה בנצרת עילית ובמגדל העמק, שם רוססו במהלך הלילה כתובות "כהנא צדק". משטרת העמקים פתחה בחקירה בנושא.

 

Read this article in English

 

בהכנת הידיעה השתתפה שרון רופא-אופיר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים