שתף קטע נבחר

ברוורמן רץ לראש העבודה: יורש רבין ובן גוריון

ברק סופג מכה נוספת: השר לענייני מיעוטים צפוי להודיע בקרוב רשמית על הצטרפותו למירוץ. ברוורמן אמר כי הוא רואה בעצמו את ממשיך דרכם של בן גוריון ורבין

רשימת המתחרים על תפקידו של אהוד ברק במפלגת העבודה הולכת וגדלה. השר אבישי ברוורמן צפוי להודיע בעתיד הקרוב רשמית על הצטרפותו למרוץ על ראשות העבודה. בשבוע שעבר הודיע יצחק (בוז'י) הרצוג על החלטתו לרוץ לראשות המפלגה.

 

הודעתו הצפויה של ברוורמן אינה מפתיעה, שכן הוא החל כבר לפני כמה חודשים, כפי שפורסם לראשונה ב-ynet, בפעולות הכנה שקטות לקראת ההתמודדות - הכוללות עריכת מפקד, גיוס פעילים ומפגשים עם פעילים ברחבי הארץ. בשיחות סגורות אמר ברוורמן כי הוא רואה בעצמו את ממשיך דרכם של דוד בן גוריון ויצחק רבין. לדבריו, הוא היורש שלהם בכל הנוגע לעמדותיהם בתחום המדיני והחברתי-כלכלי, ובנוגע ליחס למיעוטים בישראל. ברוורמן גם ציין כי בכוונתו להוביל להתחדשותה של מפלגת העבודה.

 

מלשכת ברוורמן נמסר כי "השר עוסק בימים אלו אך ורק בענייני משרדו ובמאמציו לחידוש שיחות השלום. אנו בהחלט מוטרדים ממצבה של מפלגת העבודה, אך כל זמן שאין מועד מוסכם לבחירות בתוך המפלגה, אין אנו יוצאים בהכרזות".

 

גם חברת הכנסת שלי יחימוביץ' שוקלת כיצד לפעול, ועדיין לא קיבלה החלטה האם לרוץ לראשות המפלגה. יחימוביץ' החלה גם היא לאחרונה לפקוד חברים למפלגת העבודה, אך טרם גיבשה החלטה סופית האם להתמודד או לא בבחירות הבאות. לפי שעה, לא ברור כלל מתי יתקיימו הבחירות, שכן חוקת המפלגה מאפשרת לאהוד ברק להישאר בתפקיד עד סוף 2012. הרצוג דרש השבוע לכנס את מוסדות המפלגה ולקבוע מועד מוסכם לבחירות לראשות המפלגה.

 

בתחילת השבוע ניכר המתח בין ברק לבין ברוורמן. שר הביטחון, שספג השבוע מכות הן מביתו האחד (פרשת העוזרת הזרה) והן מביתו השני (החלטת הרצוג לרוץ לראשות העבודה), אמר על ברוורמן בישיבת סיעת העבודה: "שמעתי ש-22 קרפיונים שחו אחריו והוא פקד אותם למפלגה".

 

ברוורמן, שהשתתף בצליחת הכנרת, דווקא לא יצא מכליו, והשיב לו: "אתה לא רוצה שאני אפתח את הפה". ברק לא נותר חייב ושם על הכוונת גם את המתמודד השני על ראשות המפלגה, השר הרצוג. "כמו הקרפיונים?", אמר לברוורמן והוסיף: "שמעתי שבוז'י נלחץ מזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דני מכליס
ברוורמן. מכוון לראש
צילום: דני מכליס
באדיבות אתר הכנסת
בן גוריון. ברוורמן יירש אותו?
באדיבות אתר הכנסת
מומלצים