שתף קטע נבחר

בן-אליעזר על דבריו נגד ברק: לא תיאמתי עם עיני

אחרי שיו"ר ההסתדרות קרא לו "אהבל" והשר בן-אליעזר קרא למנות יו"ר חיצוני למפלגה, תקף אהוד ברק את השר הבכיר ואמר כי "יש את החופש דיבור ויש את חופש הבחישה". כעת מנסה בן-אליעזר להביא לרגיעה: הדברים נועדו להבטיח מפלגה חזקה ולשקם את הבית

יממה לאחר המתקפה המשולבת על אהוד ברק, בסביבתו של יו"ר העבודה זועמים על בנימין (פואד) בן אליעזר בעקבות כנס הפעילים שבו קרא למינוי יו"ר חיצוני. לטענתו, הוא לא תיאם עם יו"ר ההתאחדות, עופר עיני, את דבריו נגד ברק, והתבטאויותיו נועדו "להבטיח מפלגה חזקה ולשקם את הבית".

 

שר הביטחון תקף מוקדם יותר את בן אליעזר, שכינס אתמול פעילים. "יש את החופש דיבור ויש את חופש הבחישה. אפילו רבין אישר את המציאות של חתרנות בתוך המפלגה. אני לא עיוור ולא נולדתי אתמול. חברי המפלגה שלנו אוהבים מאבקים ו-ויכוח, ופחות תחמנות וחתרנות".

 

אנשיו של ברק הביעו זעם רב בעקבות הכינוס וטענו כי בן אליעזר הפר בנאומו סיכום מוקדם שהושג

עמו שנועד לשמור על השקט התעשייתי במפלגה. איש סודו של ברק, ויצמן שירי, אמר אחרי האירוע כי "אנשים במפלגה הזו איבדו את ערך החברות והחליטו להרוג אחד את השני". בעקבות הדברים בוטלה פגישה בין שירי לבן-אליעזר.

 

"מפלגת העבודה חייבת הנהגה אמיצה וחדשה, הנהגה שתחזיר את העבודה לקידמת הבמה הפוליטית", אמר אתמול בן-אליעזר לתומכיו. על רקע הסקרים האחרונים, שהעניקו לעבודה שישה מנדטים בלבד, הוא הוסיף כי "על כולנו לעצור ולחשוב ולראות כיצד ומה עושים כדי להחזיר עטרה ליושנה, על מנת לשקם את המפלגה ולהחזיר לה את שמה ומקומה בציבור ובפוליטיקה הישראלית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בן אליעזר
צילום: עופר עמרם
מומלצים