שתף קטע נבחר

ברק על העוזרת: במשפחת עיני זה היה נגמר בקנס

יו"ר העבודה עונה למבקריו, ובראשם עופר עיני שקרא לו "אהבל". לטענתו, פרשת עוזרת הבית היא "סתם דבר שנופח". את תפקיד היו"ר הוא לא מתכנן לעזוב בקרוב: "החברים הם אלה שקובעים ולא ראיון טלוויזיה של עופר או כנס של פואד"

אחרי המתקפה המשולבת, אהוד ברק יוצא להגן על שמו. יו"ר העבודה הביע הבוקר (יום ה') תמיהה, מדוע לא מאפשרים לרעייתו, נילי פריאל, לשלם קנס בעקבות העסקת העובדת הזרה. "אלמלא נילי היתה אשתי, היא היתה משלמת קנס. היא ביקשה לשלם ולא נענתה מסיבות שאני לא מבין עד היום", אמר.

 

בראיון לקול ישראל, אמר ברק כי "ברור שהעסקת הפיליפינית זו טעות ורעייתי הודתה בטעות לפני 10 חודשים והיא ביקשה לשלם קנס. אני מניח שאילו אצל האח של עופר עיני היו מוצאים עוזרת, מזמן זה היה נגמר בקנס". אתמול הותקף ברק על ידי עיני, שאמר כי הוא "אהבל" על רקע פרשת העוזרת.

יו"ר העבודה אמר כי "מוזר מאוד" שפרשת העוזרת התפתחה לממדים כאלה. "יש פה סתם דבר שנופח", טען. הוא מתח ביקורת על דבריו של יו"ר ההסתדרות עיני, ואמר: "אני לא חושב שזה הסגנון הראוי לשיח ציבורי. גם עופר עיני עושה טעויות. אני מתקשה מאוד להעמיד פני מסכן או קורבן".

 

הוא הודה כי רעייתו ביצעה "עבירה על החוק. טעות זו מילה מספקת? היא מקבלת את האחריות ומבקשת שינהגו בה כמו בכל אזרח במדינה". למרות דברי ברק, קבע היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, כי לא ניתן להסתפק בבקשה של פריאל לשלם קנס וכי עליה לעמוד לדין בעקבות העבירה של העסקת עובדת זרה.

 

בהתייחסו לקריאות במפלגה להחליפו, אמר: "מפלגת העבודה יש לה חוקה. יש כללים והחברים הם אלה שקובעים ולא ראיון טלוויזיה של עופר או כנס של פואד. עדיין זו המפלגה הכי מסודרת מבחינה דמוקרטית. היא לא מסודרת מבחינת השקט. לא היה שקט אף פעם, גם בזמן רבין ופרס".

 

בתקופה האחרונה עלה שמו של הרמטכ"ל, רב-אלוף גבי אשכנזי, שמועמד אפשרי להחלפת ברק. כשנשאל על הקרבה בין עופר עיני לרמטכ"ל, שאף מכנים זה את זה "אחי", אמר ברק כי "היום אחי ואחותי הם ביטויים שכיחים בין אנשים". הוא הוסיף, כי "אני מתכוון להוביל את העבודה. מי שקשה לו יכול לצאת ואנחנו נחליף אותו".

 

"אולמרט? אדם במצוקה"

הוא תקף את השר בנימין (פואד) בן אליעזר, שכינס אתמול פעילים וקרא למינוי יו"ר חיצוני למפלגה. "יש את החופש דיבור ויש את חופש הבחישה. אפילו רבין אישר את המציאות של חתרנות בתוך המפלגה. אני לא עיוור ולא נולדתי אתמול. חברי המפלגה שלנו אוהבים מאבקים ו-ויכוח, ופחות תחמנות וחתרנות".

 

עם זאת, ברק קיבל אחריות למשבר בעבודה. "אני גם עושה טעויות ואני לא מסיר מעצמי אחריות ממה

שקורה במפלגה... הייתי כבר בכל התפקידים והתפקיד היחידי שלא הייתי בו זה שק החבטות, אז אני מנסה למלא אותו עכשיו במידה מסוימת של אירוניה עצמית ובלי להתבלבל".

 

שר הביטחון התייחס גם לדבריו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, שטען שברק ונתניהו שיקרו בעדותם בוועדת טירקל על אירועי המשט לעזה. "דברי הבל מופרכים של אדם במצוקה", תיאר ברק את ההתבטאות, "זה דיבור של מצוקה ואולי זה גם חלק משיח ציבורי".

 

על פרשת מסמך גלנט, שהונחה לפתח מבקר המדינה, הוא אמר כי "היה בפירוש מהלך שנועד לשבש תהליך טבעי בתוך מערכת ביטחון. אחרי מה ששמענו נשארו שאלות קשות שדורשות עדיין מענה. אני לא רוצה לשער השערות לפני הבדיקה".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברק. "לא מסכן"
צילום: AP
עיני. "גם הוא עושה שטויות"
צילום: עופר עמרם
מומלצים