שתף קטע נבחר

בזמן ביקור נתניהו: אושרה בנייה מעבר לקו הירוק

ראש הממשלה שוב מובך על ידי עיריית ירושלים? שעות לפני פגישתו עם מזכ"ל האו"ם באן קי-מון בארצות-הברית, אישרה הוועדה לתכנון ובנייה בעירייה את הקמתן של 32 יחידות דיור בשכונת פסגת זאב מזרח, הנמצאת מעבר לקו הירוק

ראש הממשלה בארצות-הברית, ובארץ מאשרים בנייה במזרח ירושלים. הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בעיריית ירושלים אישרה בצהריים (יום ב') את הקמתן של 32 יחידות דיור בשכונת פסגת זאב מזרח, מחוץ לתחומי הקו הירוק. הבנייה, שנתפשת בעולם כשנויה במחלוקת, אושרה בעת ביקורו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בארצות-הברית.

 

אתמול נחשפה לראשונה הכוונה לאשר את תוכנית הבנייה, בעת שנתניהו נפגש עם סגן נשיא ארצות הברית, ג'ו ביידן. ביידן היה האיש שבזמן ביקורו בישראל אושרו 1,600 יחידות דיור בשכונת רמת שלמה בירושלים, והובילו למשבר שגרם לנתניהו לפקח מקרוב על הבנייה. הבנייה הנוכחית אושרה כמה שעות לפני פגישת ראש הממשלה עם מזכ"ל האו"ם, באן קי-מון.

 

זה מספר חודשים משחררת הועדה העירונית במשורה כמה אישורים ליחידות דיור בשכונת פסגת זאב מזרח, כחלק מתוכנית גדולה יותר ובה 220 יחידות דיור. פסגת זאב, שכונה ירושלמית שנמצאת בלב הקונצנזוס הישראלי, ממוקמת מחוץ לתחומי הקו הירוק ולכן כל בנייה בה נתפסת מצד הקהילה הבינלאומית כהפרה של הסטטוס-קוו בבירה. בתחילה אף ניסתה העירייה להסתיר את מיקום אישורי הבנייה המדוברים.

 

אמש הגיבה עיריית ירושלים ואמרה כי "לוועדה המקומית מוגשות באופן תדיר תוכניות לאישור. כל בקשה לרישוי עולה לדיון על פי חוק בהיבט התכנוני בלבד וכך גם במקרה הזה. עיריית ירושלים ממשיכה לבנות ברחבי העיר לכל המגזרים".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גדר ההפרדה בפסגת זאב
צילום: AFP
מומלצים