שתף קטע נבחר

אופטימיות בירושלים: "רוב פרטי המסמך סוכמו"

גורמים מדיניים אומרים כי נותרו רק עוד כמה "פרטים קטנים" לסכם עם האמריקנים לקראת גיבוש מסמך עסקת ההקפאה, אך עדיין לא ברור מתי יתכנס הקבינט. "כל יום שעובר עושה רע לראש הממשלה, והלחץ גובר", מודים בירושלים

הקפאת הבנייה ביהודה ושומרון מתקרבת: גורמים מדיניים הביעו בצהריים (יום ה') אופטימיות לגבי האפשרות שפרטי המסמך האמריקני יסוכמו תוך זמן קצר. המסמך צפוי לפרט את פרטי העסקה שתמורתה הסכימה ישראל להקפיא שוב את הבנייה בהתנחלויות, לתקופה של שלושה חודשים.

 

בדרך להקפאה שנייה - הכותרות האחרונות ב-ynet:

"נותרו עוד כמה פרטים קטנים לסכם, אבל עושה רושם שרוב פרטי המסמך כבר סוכמו", אמרו הגורמים, "גם נושא המטוסים שהיה במחלוקת נפתר, והמטוסים אמורים להגיע ב-2015 לאחר אישור של הקונגרס בוושיגנטון".

 

עדיין לא ברור אם הקבינט יכונס היום כדי לאשר את ההסכם, אך הגורמים ציינו כי "כל יום שעובר עושה

רע לראש הממשלה, והלחץ גובר. צריך להעביר את זה כמה שיותר מהר, אך לא בטוח שיספיקו לסכם את כל סעיפי המסמך ולכנס את הקבינט היום, כפי שצפו שיקרה".

 

במהלך הלילה קיימו ראש הממשלה ושר הביטחון שיחות עם האמריקנים, וכן עם שר הפנים, יו"ר ש"ס אלי ישי. בנוגע לדרישת ישי, שלפיה ברק יתחייב לאשר בנייה ביהודה ושומרון בתום ההקפאה, אמרו גורמים המעורים בפרטי השיחות כי "הנושא הזה עדיין לא הגיע לכדי סיכום".

 

יו"ר "הבית היהודי", השר דניאל הרשקוביץ, הביע מוקדם יותר התנגדות נחרצת להקפאה השנייה ואף שלח מסרים מאיימים לנתניהו. לדבריו, אם ההקפאה הנוספת תאושר בממשלה, סיעתו "תראה את עצמה משוחררת מההתחייבויות הקואליציוניות".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. בדרך להשלמת המהלך
צילום: חגי אהרון
מטוס F-35. יגיעו ב-2015
צילום: AFP
מומלצים