שתף קטע נבחר

אחרי העיכובים: הסתיימה הטענת הדלק בבושהר

ברפובליקה האיסלאמית מקווים שאחרי עיכובים רבים, תוך חודש-חודשיים יתחיל הכור לספק חשמל. "כל מה שנותר זה להמתין ולחכות שהמים שבליבת הכור יתחממו בהדרגה, ולערוך מספר בדיקות", אמר ראש סוכנות הגרעין האיראנית

ראש סוכנות הגרעין האיראנית, עלי אכבר סאלחי, הודיע הבוקר (שבת) כי הסתיימה הטענות מוטות הדלק בכור הגרעיני בבושהר. "בלי כל תעמולה ורעש, אטמנו את הכיסוי של הכור והטענו את כל מוטות הדלק", מסר סלאחי, על רקע ההכנות לסבב נוסף של שיחות בין המערב לרפובליקה האיסלאמית.

 

"כל מה שנותר עכשיו זה להמתין ולחכות שהמים שבליבת הכור יתחממו בהדרגה, ולערוך מספר בדיקות", אמר סאלחי. הוא ציין כי הרשויות ברפובליקה האיסלאמית מקוות שתוך חודש או חודשיים יוכלו האזרחים להינות מהחשמל שמופק בכור, שנבנה על-ידי רוסיה.

  

טהרן טוענת שהיא זקוקה לכור, שבנייתו החלה כבר בשנות השבעים, כדי להיענות לדרישות ההולכות

וגוברות לחשמל. במערב אמנם חוששים כי הרפובליקה האיסלאמית מתכננת בסתר לפתח נשק גרעיני, אך סבורים שאין איום בהפעלת הכור האזרחי בבושהר.

 

איראן הודיעה בחודש שעבר כי החלה להטעין בכור דלק גרעיני שסופק על-ידי רוסיה, אחרי שהחלה להעביר את הדלק למתקן ב-21 באוגוסט. לפני כחודשיים הודיע סאלחי על עיכוב שבגללו אספקת החשמל מהכור תחל רק בינואר.

 

סאלחי טען כי מזג האוויר החם באזור בושהר גרם לעיכובים בתהליך הטענת הדלק. בתחילת אוקטובר הוא מסר כי דליפה קטנה במאגר סמוך לכור עיכבה את הפעלתו והכחיש כי המקור לעיכובים היה וירוס המחשבים "סטוקסנט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הכור בבושהר
צילום: רויטרס
צילום: AFP
סאלחי. "בלי תעמולה ורעש"
צילום: AFP
מומלצים