שתף קטע נבחר

בנו של הרב עובדיה: הבצורת – בגלל אמסלם

"מי שאומר שהתמסרות ללימוד תורה זה רק כדי לצאת גדולי תורה ופוסקי הלכות הוא כופר", אמר הרב אברהם יוסף, רבה של העיר חולון בראיון ל"קול חי". לדבריו, כדי שיירד גשם יש לחזור בתשובה גם מהשקפות פסולות

בניו של הרב עובדיה יוסף מצטרפים למאבק בח"כ הרב חיים אמסלם: רב העיר חולון וחבר מועצת הרבנות הראשית, הרב אברהם יוסף, אמר בצהריים (יום א') כי עצירת הגשמים בישראל נגרמה, בין היתר, בגלל מי שמאמץ השקפות עולם פסולות בנושאים דתיים, למשל ביחס לחשיבות לימוד התורה.

 

בראיון לרדיו קול-חי קרא הרב יוסף לציבור להצטרף מחר (יום ב') ליום תענית שהוכרז על ידי הרבנות

הראשית, והביע תקווה כי חזרה בתשובה על מחשבות של כפירה תביא סוף-סוף את החורף.

 

"אני לא יכול לחשב חשבונות של מקום (אלוקים - ק.נ), אבל אלה הם דברי הרמב"ם", אמר הרב, "הוא מביא לנו את הדרך איך נקבל את הגשם וכותב שדרך התשובה היא לא לתקן רק את המעשים אלא גם את ההשקפה... הרעות החולות שבאות לפתחנו הם בעצם בגלל שאנחנו חשופים יותר מדי לכל מיני גחמות, כל מיני אנשים שממציאים ובודים דברים מלבם".

 

הרב יוסף לא הזכיר את ח"כ אמסלם, אך לשאלת המראיין, אלעד קינסט, מדוע הוא אינו קורא לילד בשמו, אמר כי הוא מעדיף ש"לא לעסוק בפוליטיקה" - ובכך הסגיר את כוונת דבריו.

 

על טענת הח"כ המורד מש"ס כי רק מי שעתיד לשאת בכהונה רבנית צריך להתמסר ללימוד תורה, אמר: "מי שאומר שזה רק כדי לצאת גדולי תורה ופוסקי הלכות הוא אפיקורס (כופר). לומדי התורה הם החיילים שנמצאים בקו החזית. בלעדיהם חלילה אין לנו קיום, אין לנו אוויר לנשימה".

 

גם לביקורת שהשמיע אמסלם נגד אלה שאינם עובדים ומעדיפים לחיות בעוני כדי להמשיך בלימודם התייחס הרב יוסף: "הסיגוף שאדם מסגף את עצמו מרחיק אותו מהגשמיות והתאוות של העולם הזה והופך אותנו להיות רוחניים יותר".

 

בטן מלאה גם על וייס

בראיון נשאל גם הרב יוסף על דברי הרבצ"ר לשעבר ישראל וייס ב"ידיעות אחרונות" ביום שישי, לפיהם הרב עובדיה יוסף התיר לו להביא לקבורה פיסת פח שעליה כתמי דם של חלל צה"ל במקום גופתו שנשרפה. "הוא ממציא עוד איזו הלכה שאינני יודע

מה טיבה", אמר. "צריך לברר מה בדיוק נאמר לו. אני פשוט לא יכול להאמין לאיש".

 

בסביבת הרב עובדיה זועמים על וייס, שבספרו החדש "בדם לבי" האשים אותו בכך שביקש ממנו לקדם את מקורביו לתפקידים בכירים ברבנות הצבאית. "האיש הזה - אני לא יודע מה קרה לו", אמר הרב יוסף הבן, "הוא היה בן-בית אצל האבא שלי והוא נתן לו את כל תשומת לב... בגלל שהוא לא כל כך תלמיד חכם גדול בתורה, הוא ביקש ממנו שימנה את אחד מרבני החילות הטובים ביותר. האם יש כאן משהו פסול?".

 

הדובר הוסיף לעקוץ את הרבצ"ר לשעבר, ואמר: "הרב הצבאי הראשי אמנם נבחר על ידי שר הביטחון, אבל במקרים רבים ללא כל התייעצות עם תלמידי חכמים... לצערי הרב, את התוצאות וכל ההתחלקויות אנחנו רואים כרגע".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב אברהם יוסף
צילום: דב ירדן
הרב אמסלם. השקפות פסולות?
צילום: גיל יוחנן
מומלצים