שתף קטע נבחר

נצ"מ אהובה תומר נפצעה אנוש, 2 שוטרים נעדרים

מפקדת משטרת חיפה, האשה הראשונה שפיקדה על תחנת משטרה גדולה, נסעה עם שוטרים מאחורי האוטובוס בו היו 40 הצוערים שנספו בשריפה. היא נלחמת על חייה בבית החולים רמב"ם. שני קציני משטרה מוגדרים כנעדרים

הקצינה שנלחמה באש, נלחמת על חייה. ניצב משנה אהובה תומר, מפקדת משטרת חיפה, שנסעה ברכבה מאחורי האוטובוס בו נסעו 40 צוערי קורס הקצינים של שירות בתי הסוהר שנספו בשריפה על הכרמל, נפצעה באורח אנוש. היא טופלה תחילה בבית החולים כרמל, אך בשל מצבה הועברה לבית החולים רמב"ם בחיפה. כעת מוגדר מצבה קשה מאוד.

 

אסון הכרמל: הכותרות האחרונות בעמוד מיוחד

 

נצ"מ תומר נסעה עם שוטרים נוספים בניידת המשטרה, שנסעה לאחר האוטובוס באזור כלא דמון. סגן מנהלת בית החולים כרמל, ד"ר אלדר ברקוביץ', לשם הובהלה תחילה

תומר, מסר כי: "הגיעו לכאן ארבעה פצועים. מצבה של תומר, שהיתה סמוך לאוטובוס שעלה בלהבות - אנוש. ביצענו בה ניסיונות החייאה רבים ולא איבדנו תקווה". לאחר שמצבה יוצב, היא הועברה לבית החולים רמב"ם.
 
תומר הייתה לאשה הראשונה שמפקדת על תחנת משטרה גדולה, תחנת חיפה. תחת פיקודה שירתו בשנה וחצי האחרונות כ-500 שוטרים וקצינים.

 


הרכב של אהובה תומר, שעלה באש בשריפה (צילום: אבישג שאר-ישוב)

 

מינויה במרס 2009 היה הפעם השנייה שתומר קבעה תקדים היסטורי בתחום מעמד האשה במשטרת ישראל: ב-1997 הייתה האשה הראשונה שמונתה לפקד על תחנה, בנהריה.  

 

הכהונה נקטעה בעקבות תלונה נגדה, אך לאחר מאבק משפטי שארך כשש שנים, היא זוכתה מכל אשמה - והוחזרה למשטרה בתפקיד סגן מפקד משטרת חיפה. היא כיהנה בתפקיד בין השאר בתקופת מלחמת לבנון השנייה.
 
לפני מינויה האחרון שימשה קצינת מבצעים של המחוז הצפוני. נצ"מ תומר נחשבה לקצינה מקצועית ואהודה מאוד. חבריה במשטרה ציינו עם המינוי למפקדת תחנת חיפה כי "השירות הגדול שהיא עושה למעמד האשה במשטרה, הוא שהיא לא מנפנפת בזה שהיא אשה בכל הזדמנות. היא פשוט עושה את העבודה שלה כמו שצריך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נצ"מ אהובה תומר. נאבקת על חייה
צילום: אבישג שאר ישוב
מומלצים