שתף קטע נבחר

בלי מטוס כיבוי אחד: נתניהו מצא שם לטייסת

ראש הממשלה ממשיך להתכונן לדו"ח המבקר, שצפוי להצביע על האשמים במחדל הכיבוי: לאחר שהציע היום להקים כוח כיבוי אזורי, הוא בחר שם לטייסת, למרות שלישראל עדיין אין מטוס או מסוק בודד. תיקרא טייסת "אלעד", על שם הנער אלעד ריבן

לישראל עדיין אין מטוס כיבוי אחד, אבל שם לטייסת כבר יש. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ממשיך להתכונן לפרסום דו"ח מבקר המדינה על המחדלים בטיפול בשירותי הכבאות. משעות הבוקר פרסם נתניהו מספר הודעות לעיתונות, ובאחרונה שבהן הודיע על שמה של טייסת הכיבוי, כאשר לישראל עדיין אין אפילו מסוק כיבוי אחד.

 

במהלך חידון התנ"ך הארצי למבוגרים, הכריז הערב (ג') נתניהו, כי טייסת הכיבוי שתקים מדינת ישראל תקרא טייסת "אלעד", על שם הנער בן ה-16, אלעד ריבן מחיפה, שנספה באסון האוטובוס. דו"ח המבקר, שיתפרסם מחר, צפוי לחשוף כשלים עמוקים ויסודיים בטיפול בשירותי הכיבוי ולהצביע על האשמים.

  

נתניהו התייחס בנאומו גם לקריאתם של כ-50 רבנים שלא להשכיר דירות לערבים, והזכיר את הפסוק: "ואהבת את הגר, ותורה אחת תהיה לכם לגר ולאזרח הארץ". "אזרחי הארץ הם יהודים ויש בינינו לא יהודים. איך היינו מרגישים אם מישהו היה אומר לא למכור דירה ליהודים? היינו מתקוממים על-כך שדברים אלה נאמרים במקומות אחרים. אסור שדברים אלו ייאמרו, לא על יהודים ולא ערבים. אסור שייאמרו בשום מדינה דמוקרטית. על כן מדינת ישראל דוחה דברים אלה על הסף".

 

כוח כיבוי אזורי?

ובחזרה למסקנות אסון הכרמל. הבוקר הציע נתניהו רעיון חדש - הקמת כוח כיבוי אזורי. לצורך כך, שוחח ראש הממשלה עם ראש ממשלת יוון, נשיאי רוסיה ומצרים, מלך ירדן והנשיא הפלסטיני, אבו מאזן, במטרה לקדם את כוח הסיוע המשותף. לא ברור כיצד הכוח המשותף יבוא לידי ביטוי בעת מלחמה או בזמן התחממות אזורית.

 

אתמול הודיע נתניהו על מינויה של ראש העיר נתניה, מרים פיירברג, לאחראית על הכוח המיוחד לטיפול בנפגעי השריפה בכרמל. המינוי זכה לביקורת חריפה הן מביתו של נתניהו, והן מביתם של הנפגעים.

 

יו"ר הכנסת, רובי ריבלין, תהה בציניות: "השרים כנראה עסוקים מדי, לכן צריך היה להביא את פיירברג לטפל בנזקי השריפה". גם כרמל סלע, ראש מועצת חוף הכרמל, ביקר את הבחירה בראש העיר נתניה ואמר כי לדעתו אין צורך במתווכים: "זה לא משהו אישי נגד פיירברג, אבל זו לא הדרך הנכונה לעבוד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. שם יש, טייסת אין
צילום: גיל יוחנן
אלעד ריבן. נספה באסון
מומלצים