שתף קטע נבחר

דיווח במצרים: נחשפו שמות 'המרגלים' הישראלים

"אידי משה" ו"ג'וזף דימור" הם שני המפעילים שהואשמו יחד עם הסוכן המצרי, מאמן קונג פו, בחברות ברשת הריגול. לפי הדיווח, הסוכן פנה במייל למוסד וקיבל מחשב מוצפן. מפעיליו שלחו אותו לסוריה במטרה לפגוע ביחסי קהיר ודמשק

התקשורת המצרית ממשיכה לספק פרטים על "רשת הריגול הישראלית" לכאורה שפעלה בשטחה. העיתון המצרי "אל-יום א-סאבע" חשף היום (ב') כי שני המפעילים הישראלים אשר מבוקשים על-ידי התביעה במצרים הם "אידי משה" ו"ג'וזף דימור", לפי הדיווח, הם אלה שהפעילו סוכן מצרי בשם טארק עבד אל-ראזק חסן, בין מאי 2008 לאוגוסט 2010.

 

חסן, מאמן קונג פו, נסע לסין בשנת 2006. לפי הדיווח, שנה לאחר מכן הוא פנה ביוזמתו למוסד באמצעות הדואר האלקטרוני, צירף את פרטי ההתקשרות עמו ואמר כי הוא מעוניין בעבודה. בחודש אוגוסט באותה שנה, הוא קיבל טלפון מג'וזף דימור, איש מודיעין ישראלי כביכול, שסיכם להיפגש איתו בשגרירות ישראל בהודו.

 

בפגישה שהתקיימה לאחר מכן קיבל חסן מקדמה של 1,500 דולרים. בהמשך אותה שנה הוא נסע לתאילנד והחל לפקוד שם את שגרירות ישראל. שם הוא נועד עם המבוקש השני - "אידי משה". על פי הדיווח, משה אימן אותו, לימד אותו לאסוף מסמכים ולהעביר מידע. הוא אף קיבל מחשב נייד מוצפן שאיפשר לו לשמור על קשר עם מפעיליו.

 

בהמשך נשלח חסן מספר פעמים לסוריה, כדי לעמוד על המצב הביטחוני במדינה והעביר את רשמיו. בין היתר, הוטל עליו לסייע לישראל לגייס סוכנים בסוריה ובלבנון. תכלית ההתארגנות, כך על פי העיתון המצרי, היתה בין היתר לפגוע ביחסים שבין מצרים לבין סוריה.

 

הדיווח הזה מצטרף לשורת דיווחים אחרים מהעת האחרונה נגד ישראל, בין היתר דווח על התארגנות כביכול של ישראל לחטוף תיירים בסיני,

וכן טענות כי כריש שתקף תיירים בחופי סיני נשלח על-ידי המוסד.

 

ייתכן שניתן לקשור את מכלול הדיווחים הללו לניסיון להסיט את תשומת הלב הציבורית מן הטענות במצרים על זיופים בבחירות האחרונות לפרלמנט - בחירות שבעקבותיהן נכנס רק נציג אחד של תנועת האחים המוסלמים לפרלמנט אשר התנועה התנערה ממנו. למעשה, נותרה התנועה ללא כל נציגות בפרלמנט וזאת לאחר שבפרלמנט הקודם היו לה 88 נציגים.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קיבל מקדמה ומחשב מוצפן (אילוסטרציה)
צילום: jupiter
מומלצים