שתף קטע נבחר

אונס בת ה-12: הסוכן שוחרר בהסכמת המשטרה

המשטרה, שבימים כתיקונם נאבקת להשארת חשודים באונס במעצר, לא הופיעה כלל לדיון - והסוכן הסמוי שהכיר את הילדה בפייסבוק שוחרר. המשטרה: השחרור נבע משיקולי חקירה

גם חשד באונס בת 12 לא מספיק כנראה כדי להשאיר סוכן סמוי במעצר. יממה לאחר שמעצרו הוארך בית המשפט בארבעה ימים, שוחרר היום לביתו תושב נתניה, בן 22, שחשוד באונס ילדה אותה הכיר בפייסבוק - לאחר שנציג המשטרה כלל לא הופיע לדיון בבית המשפט. השחרור התבצע בהסכמת המשטרה, אך שם טוענים כי אין קשר בין שחרורו לבין היותו של החשוד סוכן סמוי, שהפליל לפני כחודשיים מספר עבריינים.

 

  

שלשום נעצר הצעיר, בחשד כי אנס לפני מספר חודשים בת 12 אותה הכיר בפייסבוק. באותה הפרשה נעצר נער נוסף בין 17 בחשד לאונס של אותה ילדה ונחקרו עוד 15 נערים בחשד כי קיימו איתה יחסי מין. כל החשודים טענו כי מדובר בילדה אותה הכירו בפייסבוק, אמרו שהציגה את עצמה כמבוגרת יותר וטענו כי "היא נראית גדולה לגילה".

 

בן ה-22, שנעצר בחשד לאונס הילדה, הודה במיוחס לו וכמו הקטינים טען כי הציגה עצמה כבת 16. הוא הובא לבית משפט השלום בנתניה ומעצרו הוארך בארבעה ימים להמשך החקירה. כפי שפורסם אתמול לראשונה ב-ynet, הצעיר שימש כסוכן סמוי של היחידה הארצית לחקירות בינלאומיות, הפליל עבריינים וכעת אמור להעיד נגדם. הוא אנס את הילדה בזמן שהופעל כסוכן סמוי.

 

בעקבות הארכת מעצרו אתמול, ערערה פרקליטתו, עו"ד תרצה קינן-שחם מהסנגוריה הציבורית, לבית המשפט המחוזי בפתח-תקווה. היום היה אמור להתקיים דיון בערעור, אך כבר בצהריים הוציא דובר מרחב שרון הודעה לכתבים על כך על כך שבית המשפט המחוזי בפתח תקווה קיבל את ערעור החשוד והורה על שחרורו. "השופטת מיכל ברנט החליטה לשחרר את החשוד הבגיר בעקבות ערר שהגיש עורך דינו", נכתב בהודעת הביפר.

 

בפועל מתברר כי בבית משפט המחוזי כלל לא התקיים דיון בערר על הארכת מעצרו של החשוד. קינן-שחם טענה כי "לא נערך דיון מכיוון שהמשטרה לא הגיעה לבית משפט והסתפקה בשליחת מכתב שהיא מסכימה לשחרור מרשי, ומכיוון שכך לא היה צורך עוד בערר". היא העריכה שהמשטרה הסכימה לשחרר את מרשה מכיוון שאין לה קייס להחזיקו במעצר בחשד לאונס. זאת, מכיוון שהוא טוען כי הילדה הציגה את עצמה כבת 17 והחשוד לא יכול היה לדעת שהיא בת 12.

 

בדרך כלל, כאשר עבריין מוכר למשטרה נעצר בחשד לאונס ילדה ומודה במיוחס לו, נאבקים במשטרה על מנת להשאירו במעצר ומנסים לזרז את הגשת כתב האישום, על מנת שהוא לא יסתובב חופשי ויהווה סכנה לילדות אחרות. אותה משטרה, שרק אתמול אמרה כי החשד נגד בן ה-17 הוא בקיום יחסי מין עם הילדה בניגוד לרצונה, החליטה הפעם כי היא מסתפקת אפילו במספר ימים מועט יותר מזה שנתן בית המשפט. במשטרה הגיבו ואמרו כי שחרור החשוד נבע משיקולי חקירה ואין קשר להיותו סוכן סמוי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בן ה-22 מובל למעצר. עכשיו הוא כבר בבית
צילום: עידו ארז
מומלצים