שתף קטע נבחר

נתניהו נגד אלי ישי: די למכתבי הכיסוי

אחרי ששר הפנים תקף בחריפות את ראש הממשלה, הזהיר מ"האסון הבא" ודרש תוספת גדולה לכיבוי, לנתניהו נמאס. "אני מציע שלא תשלחו לי מכתבי כיסוי", הוא אמר לשרים. "אי אפשר לעבוד רק למען ועדות חקירה"

בנימין נתניהו נגד אלי ישי - שלב התגובה. ראש הממשלה בנימין נתניהו השיב היום (א') בהערה צינית לשר הפנים, שתקף את תוכניתו למימון מערך הכיבוי. "אני מציע שלא תשלחו לי, איך לומר זאת בצורה דיפלומטית, מכתבי כיסוי", הוא אמר לשרים בישיבת הממשלה, מיד אחרי שישי הציג את טענותיו.

 

 

נתניהו הוסיף בציניות: "ושלא יהיה יותר ממכתב אחד ביום, ושלא יעבור את המיליארד שקל", גם על רקע ביקורת מצד שר התשתיות עוזי לנדאו. מלבד ההתבטאות העוקצנית, ראש הממשלה הדגיש ש"אי אפשר לעבוד רק למען ועדות חקירה, זו גישה בלתי אפשרית".

 

מלשכתו של ישי נמסר בתגובה אחרי פרסום הדברים ש"השר ישי לא הבחין בכל אמירה או הערה שהופנתה לעברו. השר ישי היה מרוכז בעשייה למען שירותי כיבוי אש".

 

ביום חמישי האחרון דווח ב-ynet כי מתוך 350 מיליון השקלים שהובטחו למערך הכיבוי, יועברו רק 100 מיליון שקלים באופן מיידי. 150 מיליון שקלים נוספים "יועברו במועד שייקבע, בהתאם לשיקול דעת ראש הממשלה ובתיאום עם שר האוצר והשר לביטחון הפנים, בשים לב להתקדמות בהקמת המערך הארצי, ולצרכים שיציג ראש המנהלת".

 

בתגובה, דרש ישי בהצעה משלו בכתב להעביר 700 מיליון למערך הכיבוי בלבד - ולא לכלל שירותי החירום. הוא דרש ששירותי הכבאות לא יידרשו לעמוד בתנאי הרפורמה שדורש משרד האוצר. "עדיף לקבל היום החלטה נכונה או להקים קודם ועדת חקירה ממלכתית", טען.

 

עלותה של התוכנית שאושרה היום גבוהה בכ-100 מיליון שקלים מזו שהציג ישי.

 במסגרתה, יוקצו 350 מיליון שקלים להקמת מערך כבאות ארצי משודרג, שיהיה באחריות המשרד לביטחון הפנים. כן יוקם מערך כבאות אווירי מוטס, ולפי נתניהו, נשקלת האפשרות לרכוש מטוסי כיבוי מקנדה.

 

20 שרים הצביעו בעד התוכנית, אך שלושת שרי ש"ס, ובהם היו"ר ישי ועמיתיו אריאל אטיאס ויצחק כהן, התנגדו. השר יצחק (בוז'י) הרצוג מהעבודה נמנע. "ההחלטה מהיום היא הבסיס למחדל הבא בכבאות. שעון פיקוח הנפש החל לפעול", הזהיר ישי לאחר האישור.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ישי. לא לחכות לוועדת חקירה
צילום: גיל יוחנן
נתניהו, היום
צילום: AP
מומלצים