שתף קטע נבחר

עוד סגן נאשם בשחיתות, וחולדאי לא פוצה פה

ביום שבו הוגש נגדו כתב אישום, פאר ויסנר מהירוקים אף עלה לבמת הנואמים בישיבת מועצת העירייה. הוא דיבר רק על החזון לאולימפיאדה בעיר. אף מילה לא נשמעה שם בנושא המטריד. ומה חושב חולדאי על בית הספר שאוסר לדבר ערבית?

הכלבים נבחו והשיירה עוברת: ראש העיר תל אביב רון חולדאי בחר הערב (יום ב') להתעלם מכתב האישום שהוגש רק כמה שעות קודם לכן נגד סגנו, פאר ויסנר. בישיבת מועצת העיר לא נשמע ולו ציוץ אחד מכיוונו או מכיוון מי מהנוכחים, למרות האישום בשחיתות.

 

חולדאי טען בעבר שאם יוגש כתב אישום, הסגן יאלץ לעזוב את תפקידו. אך נראה שכתב האישום המייחס לויסנר זיוף, קבלת דבר במרמה ושימוש במסמכים מזויפים, התקבל בצמרת העירייה כדבר מובן מאליו. ויסנר אף עלה לפודיום, מה שאינו עושה בדרך כלל, ופרש את חזונו לקיים אולימפיאדה בתל אביב.

 

ויסנר הוא הסגן השני של חולדאי שמסתבך בפלילים: לפני כמה חודשים הורשע נתן וולוך, ראש סיעת הגמלאים, בעבירות של הפרת אמונים, בספיח לפרשת "מלך החניונים". על וולוך לא הוטל קלון, והפרקליטות ערערה לביהמ"ש המחוזי בדרישה להטיל עליו קלון. הדיו על כתב הערעור לא התייבש, וחולדאי מיהר להחזיר לוולוך את הג'וב הנחשק.

 

מספר חודשים לפני הבחירות המקומיות ב-2008, כאשר הוגש כתב האישום נגד וולוך ובלחץ ציבורי, חולדאי אילץ אותו להתפטר. כעת, בלי בחירות באופק, לא ידוע עוד כמה זמן יכהן סגן ראש עיר בתל אביב בזמן שהוא מואשם בעבירות פליליות - וייהנה מרכב צמוד, עוזרים, לשכה רחבה ושכר בעלות של כ-30 אלף שקל בחודש.

 

ויסנר עצמו העדיף שלא להתייחס לכתב האישום, ובהודעה לקונית שהוציאה העירייה נכתב: "לאחר שנקבל את הדברים בצורה מסודרת, נתייחס אליהם ונפעל בהתאם לכללי המינהל התקין, כפי שידענו לעשות במקרים דומים בעבר".

 

בתנועה לאיכות השלטון פנו כבר בצהריים לחולדאי, באמצעות עורך הדין אורי אפלבום, בדרישה לפעול לאלתר לפיטוריו של ויסנר. יו"ר מפלגת הירוקים, שהתמודד אף בבחירות הארציות האחרונות ומפלגתו לא עברה את אחוז החסימה, על כניסה לכנסת, מואשם כי זייף חוזה שכירות ומסמכים נוספים, על מנת להפחית את שיעורי הארנונה, בנכס תעשייתי שבבעלותו בשכונת נחלת יצחק. כתוצאה מכך, על המתלונן בפרשה שחתימתו זויפה, עימנואל מימון, תושב נתיבות, הטילה העירייה עיקולים בסך כעשרת אלפים שקל.

 

"ערבית? בכל מקרה אסור לדבר בשיעור"

בתוך כך, חולדאי התבטא הערב לראשונה בפומבי בפרשת תיכון עירוני ז' - שנחשפה בעיתון "ידיעות תל אביב" - דרישתו לכאורה של מנהל בית הספר, דוד בן זוהר, מתלמידיו הערבים, שלא לדבר בערבית במהלך השיעורים.

 

לפני כשבועיים נערכה הפגנה מול בית הספר המעורב, בה השתתף אך חבר מועצת העיר מהקואליציה אחמד משהראוי, חולדאי נתן הערב גיבוי מלא למנהל הוותיק. בתגובה לשאילתא בנושא של חברת המועצה יעל בן יפת,

 השיב ראש העיר: "אני מכיר אותו 18 שנים, עוד מהתקופה שניהל את בית הספר הירדן. סביב עירוני ז' יש מספיק חכמים שמנסים לחכם אוכלוסיות כדי להתסיס".

 

לדברי חולדאי, "הטענות נגדו סולפו ועוותו, ומי שמכיר אותו לא יכול שלא להתקומם מול הטענות הפופוליסטיות האלו. הדיבור אסור בכל מקרה במהלך כל שיעור. במידה ויש צורך לדבר במהלך שיעור בביה"ס ששפת הלימוד בו היא עברית, צריך הדבר להיעשות בעברית ולא בכל שפה אחרת. מי שקורא לזה גזענות - עושה עוול למי שבאמת סובל מגזענות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חולדאי. מושחתים בעירייה
צילום: עופר עמרם
צילום: טל כהן
ויסנר. דיבר על האולימפיאדה
צילום: טל כהן
מומלצים