שתף קטע נבחר

ועדת הכלכלה אישרה: סוף לצינתוקים

הצעת החוק שאוסרת על תופעת ה"צינתוק" - פרסום בטלפון באמצעות צלצול וניתוק, אושרה לקריאה ראשונה. בנוסף, הוועדה אישרה כי סכום הקנס שיוטל על מפרסם שיעבור על חוק הספאם באמצעות שיחה ממספר חסוי, יוכפל ויעמוד על 2,000 שקל

ועדת הכלכלה אישרה לקריאה ראשונה את הצעת החוק שתאסור על שיגור פרסומות באמצעות צלצול וניתוק השיחה. חברות שנוהגות כך, מנסות לעודד את הצרכן לחזור לשיחה שלא נענתה, ולשמוע הודעת פרסומת. כך הן עוקפות את חוק הספאם וגורמות לצרכן לשלם על שיחת הפרסומת.

 

עוד בנושא:

 

ההצעה, של חברי הכנסת אורי מקלב, משה גפני, יוליה שמאלוב-ברקוביץ' וסגנית שר התמ"ת אורית נוקד, תביא לתיקון בחוק התקשורת, והצינתוק יחשב לספאם לכל דבר ועיקר. ההצעה מבקשת למנוע מחברות רבות לעקוף את האיסור לשגר פרסומות בפקס, הודעה אלקטרונית או הודעת sms, באמצעות שימוש במערכות אוטומטיות שמתוכננות להפסיק את החיוג בטרם מקבל המסר מספיק לענות לשיחה וגורמות לו לחזור למתקשר ולהיחשף לפרסומת.

 

הוועדה אף אישרה את הצעתו של יו"ר הוועדה, ח"כ כרמל שאמה-הכהן להוסיף לסעיף הפיצויים לדוגמא בחוק הספאם, קנס גבוה יותר למתקשרים שחוסים תחת אנונימיות. ישנם מפרסמים שכדי לעקוף את חוק הספאם, מתקשרים ממספר חסוי. הוודעה אישרה שאם דבר הפרסומת נשלח ללא ציון דרך יצירת הקשר עם המפרסם, או נשלח ממספר חסום, יוטל על מפר החוק קנס כפול של עד 2,000 שקל. החוק כיום מאפשר למי שקיבל הודעת ספאם לקבל פיצוי של עד 1,000 שקל ללא הוכחת נזק.

  

עורכת הדין פאדיה זידאן ממשרד התקשורת, אמרה בדיון בוועדה כי המשרד לא סבור שיש פרצה בחוק, אך היא אינה מתנגדת להצעה על מנת להבהיר כי השיטה של צינתוק מנוגדת לחוק. עו"ד זידאן ציינה כי "מתנהלת בעניין זה תובענה ייצוגית, ובהחלטת ביניים בנושא אמר בית-המשפט כי לדעתו מדובר בפרקטיקה שמנוגדת לחוק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
די לצנתק אותי
צילום: index open
מומלצים