שתף קטע נבחר

נתניהו מנמיך ציפיות: "אין כל כך הרבה גז"

רה"מ אמר בכנס בירושלים: "לא הייתי מציע לבנות את החזון שלנו - לא על מן מהשמיים ולא על גז מהמים". נתניהו חזר על אמירה שאמר עוד בהיותו שר אוצר: "בעשור הבא, ישראל יכולה להיות בין 15 המדינות עם התל"ג לנפש הגבוה בעולם"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מנמיך ציפיות בנוגע לתמלוגי הגז - הנושא הכלכלי שמעסיק בימים אלה את רוב הציבור. "לא הייתי מציע לבנות את החזון שלנו לא על מן מהשמיים ולא על גז מהמים", אמר הערב נתניהו בכנס כלכלי בירושלים, "סטיב ג'ובס שביקר בארץ אמר לי שהתברכנו בכך שאנחנו המדינה היחידה באזורנו בלי אוצרות טבע. עכשיו הלכה הברכה וצריך להיזהר. קודם כל אני חושב שאין כל כך הרבה גז, שנית צריך להשקיע את הכסף בתבונה".

 

 

עוד אמר נתניהו בכנס: "אני מאמין שבעשור הבא, ישראל יכולה להיות בין 15 המדינות עם התל"ג לנפש הגבוה בעולם. אנחנו נכנסים כעת לעידן הטכנולוגיה ואם נשקיע בתשתיות טכנולוגיות אני מאמין שהדבר הזה בהישג ידנו". יצוין, כי נתניהו אמר דברים דומים לפני מספר שנים, עוד בהיותו שר אוצר.

 

ראש הממשלה אמר את הדברים לאחר שסקר בפני באי הכנס את פועלו כשר אוצר בממשלת שרון וכראש ממשלה ותיאר את השינויים שחוללה מדיניותו הכלכלית מאז 2003. "כשהיה משבר ב-2003 חשבתי שצריך לא רק להיחלץ ממנו אלא לנצל אותו כדי לחולל את השינויים הנדרשים על מנת שנגיע לצמיחה של 5% בשנה. הייתה לנו קואליציה רחבה וראש ממשלה שתמך. לכן יכולנו לחולל שינויים מרחיקי לכת כמו ריסון קצב הגידול של ההוצאה. קיצוץ קצבאות, רפורמה בפנסיה ורפורמה בשוק ההון".

 

לדברי נתניהו, מאז 2003 הגיעה מדינת ישראל ממצב שבו התל"ג לנפש הוא כשני שליש מהתל"ג לנפש באירופה, למצב שבו מצבה של ישראל טוב משל הרבה מדינות אירופאיות. "עברנו את יוון ואנחנו דבוקים לספרד ומאוד קרובים לצרפת".

 

ראש הממשלה פירט את הצעדים שיש לנקוט לדעתו, על מנת לשמור על ההישגים של השנים האחרונות: שמרה על שמרנות תקציבית, שילוב החרדים וערביי ישראל בשוק העבודה, פריסת מערכת כבישים ורכבות מצפון המדינה לדרומה, פריסת מסילת רכבת מאשדוד לאילת ורכבת מחיפה לגשר חוסיין ("רכבת העמק"). בנוסף, ציין את החשיבות שבעידוד תעשיית ההייטק והאקדמיה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"להשקיע את הכסף בתבונה". נתניהו
צילום: שלום בר טל
מומלצים