שתף קטע נבחר

ש"ס נגד ישראל ביתנו: "הגיור תקף, הארס נמשך"

למרות החלטת הרב עובדיה לאשר את גיורי צה"ל, שפורסמה לראשונה ב-ynet, הודיעו בישראל ביתנו שימשיכו להכין את החוק לקריאה ראשונה, "כדי שלא לעשות מהגיורים סחר מכר". בש"ס הגיבו: "רומסים את עם ישראל וצה"ל לצורך הון פוליטי"

משבר הגיור נפתר לעת עתה, המשבר הפוליטי רק מתחיל. הרב עובדיה יוסף בחר לאשר את כל הגיורים שנעשו בצה"ל בשנים האחרונות, ובכך לנטרל את המוקש שהונח לפתחו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. אבל בישראל ביתנו עדיין לא מרוצים: ח"כ דוד רותם הודיע שימשיך להכין את החוק לקריאה ראשונה, ובתגובה תקפו בש"ס בחריפות: "מבקשים לרמוס את עם ישראל וצה"ל לטובת הון פוליטי". 

 

 

הבוקר (יום ו') פרסם הרב עובדיה פסק הלכה, לפיו כל גיורי החיילים כשרים. הוא עשה זאת בתום פגישה עם הרב הראשי, שלמה עמאר, ועם חברי ועדת הרבנים לבחינת הגיורים בצה"ל, למרות שאלו הודיעו בעבר כי אינם יכולים להמליץ על אישור הגיורים. כפי שפורסם לראשונה ב-ynet הרב עובדיה, כסמכות הלכתית עליונה, בחר לעקוף את הוועדה ולקבל על עצמו את האחריות לנושא.


ישי וליברמן. בדרך למשבר פוליטי? (צילום ארכיון: גיל יוחנן)

 

עם זאת, בישראל ביתנו לא מתכוונים להוריד את הצעת החוק מסדר היום. אחד היוזמים, ח"כ דוד רותם, אמר כי הוא מתכוון להמשיך בהליך הכנת החוק לקריאה ראשונה בועדת החוקה של הכנסת. "הפתרון איננו מניח את דעתי, משום שהרבנות הראשית והרב עמאר לא פתרו את הבעיה", אמר רותם. "יתרה מזאת, הוועדה שמינה הראשון לציון בעצמו לא הסכימה לאשר את הגיורים הצה"ליים, ונדרש פסק הלכה מיוחד של הרב עובדיה יוסף".

 

ביום שלישי צפויה לפיכך ועדת ועדת חוק, חוקה ומשפט של הכנסת לקיים דיון בהכנת החוק לקריאה ראשונה. "לא נאפשר לאף גורם להשתמש בחיילי צה"ל כמנוף לסחיטה", הוסיף רותם, שהזכיר כי בתחילה אמרו בש"ס כי זוהי "בעיה טכנית": "החוק חייב לעבור, אחרת כל רב ראשי יעשה מהגיורים הצה"ליים סחר מכר".

 

בש"ס הגיבו בחריפות להחלטת ישראל ביתנו, להמשיך בהליך החקיקה וכינתה את המפלגה החברה עימה בקואליציה "שינוי ביתנו". "זו מפלגה שזוללת כותרות להכעיס ומבקשת לרמוס את עם ישראל ואת צה"ל לצורך הון פוליטי", נכתב בתגובה. "למרות שגיורי צהל תקפים ממשיך ארס השנאה והפלגנות והרס היהדות לטפטף משפתותי המפלגה".

 

חברה נוספת בקואליציה של נתניהו, מפלגת העבודה, בירכה על פסק ההלכה של הרב עובדיה. שר הביטחון, אהוד ברק, אמר כי "מדובר בבשורה חשובה לאותם חיילים, למעמדו של צה"ל ולאחדות העם".

 

Read this article in English

 

 

בהכנת הכתבה השתתף אטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב עובדיה. עקף את הרבנים
צילום: גיא אסיאג
ח"כ רותם. "הבעיה לא נפתרה"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים